Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 01. Avg. 2011 13:38

Mačka ni potrebno kopati, razen, če se ne vem, kje nagravžno umaže. Sami čisto dovolj poskrbijo za svojo higieno in jim ni treba povzročati nepotrebnega stresa.

HuDoBa, tvoj maček mogoče prede?
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 01. Avg. 2011 14:03

^^Ja, saj mi tudi pravimo/mislimo, da prede, ampak ker je pač zelo glasno (stojiš par metrov stran pa ga slišiš, pri drugih mačkih s katerimi sem mela stik pa si ga slišal čist blizu oziroma si čutil med božanjem) sem za vsak slučaj vprašala :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 01. Avg. 2011 17:56

Jaz nameravam svojega mačkona kastrirat..kokr sm brala naj bi to bilo od pet mesecev dalje oziroma ko bo težak kilo, kilo in pol? Če katera ve kaj več..prosim. :) Drugače pa sem slišala tudi da cene kastracij noro varirajo od mesta do mesta. Koliko je recimo povprečna cena zdaj?

Aja pa še nekaj. Kako svojega mačjega pujseka odvadim, da se vsak dan kot urica točno zbudi ob petih zjutri, razgraja 30,40min in potem gre spat? :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 01. Avg. 2011 18:45

^^Glede na podatke na netu bi naj mel okoli šest mesecev in 2.5 kg. Glede cen ne vem točno, ampak vem, da smo mi meli nek bon za popust. Sam ne vem pa, če ta "akcija" velja po celi sloveniji ali samo v naši regiji.
PiPPii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 13. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PiPPii » 01. Avg. 2011 19:06

..Evelyn.. napisal/-a:Aja pa še nekaj. Kako svojega mačjega pujseka odvadim, da se vsak dan kot urica točno zbudi ob petih zjutri, razgraja 30,40min in potem gre spat? :D


Moj tudi to počne. Če se podnevi veliko ukvarjam z njim, da je čimveč buden, potem spi celo noč. :) Probaj ga imeti čimveč budnega čez dan.

Drugače mora biti muc težak 2,5 kile. Za ceno pa najbolje da vprašaš veterinarja v vašem kraju. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 02. Avg. 2011 7:54

Hvalabogu jaz nimam teh problemov. Najina začne vdirat v spalnico k nama ob 23h, se zabuba men pod vrat in se ne premakne do 6.30 ko vstaneva. Je pa res, da se vsak dan dvakrat najmanj igrava z njo ko se ji čist odpili in šiba po celem stanovanju in se skriva.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Avg. 2011 15:51

@..Evelyn..: mucka lahko daš kastrirat že s štirimi meseci in manj kot dvemi in pol kilami. Je pa tak da samčki kasneje spolno dozorijo, tak da bolj priporočljivo počakat do kakšnega 6tega meseca in malce več mišične mase. Je manjše anestezijsko tveganje, čeprav se tud pol kilske mladičke da čist super truper poanestezirat, ampak moreš met zraven že nekoga ki se mal spozna na zadeve. Cene so pa različne, tam nekje v rangu 40-70 €, kolikor sem jaz seznanjena, pa tudi kot že povedano, je odvisno od kraja. Pokliči malo naokoli ''ponudnike'' v tvojem kraju pa tud za kaka priporočila vprašaš.... V ceno je vključen tudi temeljit klinični pregled (ki ni zastojn, ga eni kr mastno kasirajo), tak da se prepričaj da boš našla enega takega ki ne bo kar ''aha maček je tu, gremo'' (pa ki mu prinesejo muco za sterilizacijo un pa ko je že z rokami not v trebušni votlini ugotovi, da nima mačke, ampak mačka.... ja, tud to se dogaja :roll: )Je pa to itak všteto v ceno, če se ne motim, ni samo kasiranje par črtic domitorja in ketamina, rokavic in skalpela. Pa veterinarju povej čimveč informacij o mucku, predvsem če si mu dala kako ampulo, če je cepljen ali ne, razglisten, če je bil že kdaj bolan, se ja za kaj zdravil itd.... Pa en dan prej odstavit popoldne in zvečir hrano, samo vodico, ker po domitorju muce lahka kr fajn bruhajo, pol ko se zbudijo.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 02. Avg. 2011 16:35

jaz mam mojega težkega par gramov pa je že kastriran, ker so ga kastrirali v zavetišču.

sicer pa jaz nimam problemov z nespanjem zaradi norenja ampak zato, ker me velikokrat začne lizat po laseh al pa ušesih med spanjem in me s tem zbudi. Ko ga pa premaknem pa kr konstantno sili nazaj k glavi in ne neha dokler nisem čist buden...
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
PiPPii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 13. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PiPPii » 02. Avg. 2011 18:58

Par gramov? To zihr ni najboljš.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 02. Avg. 2011 19:14

Mah mi se z našim večkrat dnevno na polno špilamo, nori kot da je mutav :D prov psiho postane in teče okoli, skače in se meče po tleh pa grizee :P pol pa se umiri..pa bi se mal crkljal..in zaspi za kako uro. Tko je njegov dan :) enkrat samo ni vstal ob petih, ko je bil pokonci do dveh..Je pa res star šele tri mesce, tak da mgoče pol ko bo starejši to mine. :/
Hvala Tearjerker, nameravam ga tam konc oktobra, začetk novembra peljat kastrirat pa se bom povsod mal pozanimala..najbližje mi je tle na Vrhniki sicer. Predvsem ga hočem kastrirat, ker hočem, da je izključno notranji muc(bliz ceste smo tudi) in da mi ne bo divjal ven ob prvi priliki..
It was forever..but it didnt last long..
PiPPii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 13. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a PiPPii » 02. Avg. 2011 20:45

Moj je 5 let pa je isto kokr pri 3 mesecih :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Avg. 2011 7:33

A imate vsi take Simon's cat mačorjeke doma? :D

Moja je na srečo kr pridna, zvečir pride zaspat z mano (kadar sem doma doma sevede) in spi do zjutri, ponavad se ji niti ne da vstat ko jaz vstanem. Se zgodi tud, da že pridem domov iz šihta al bilokje, pa je še kar na isti poziciji :D Je pa res da je že v zrelih letih gospa (12 let).
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 08. Avg. 2011 19:59

Jaz mam spet eno vprašanje...Naš maček se zadnje dni obnaša ful čudno, čist drugače kot prej. Noče jesti skoraj nič kar mu damo (pred tem je pa spravljal v sebe enormne količine hrane), izogiba se nas (ko smo zunaj on vedno odide nekam stran, prej pa je vedno lazil za nami; pa tudi notri ne mara biti v naši bližini), noben se ga ne sme dotaknit ker se vsakič povleče stran (bog ne daj da ga dvigneš), prej pa je bil največji cartek...Poleg tega pa zadnja dva dni hodi prek ceste, kar nikoli ni počel, in vsi samo čakamo kdaj ga bo kaj zbilo.

A se je komu že kdaj zgodilo kaj podobnega? A to mine?
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 08. Avg. 2011 20:04

Je slučajno v puberteti, ali gre za že starejšega mačkonarja?
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 08. Avg. 2011 20:11

^^Star je baje malo več kot eno leto (pred enimi šestimi mesci je prišel k nam, zato ne vem točne starosti). Je pa kastriran in sem mislila da pol nimajo takšnih izpadov...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron