Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 13. Jan. 2011 22:13

^^Se strinjam! Fuuuul je šikan mačkonček, lepo si ga pocajtala emanuela ;)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7043
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Feb. 2011 22:49

Jaz sem svojega že od majhnega navadila na dotike, tako da se kopava in vse brez problemov.
Eni lastniki poskusijo z brisačo preko glave, ampak kakor hitro je maček razjarjen, nimaš več kaj.Najboljše, da mu en z rokami zaobjame tačke, drugi pa jih obriše.Ker mačke so včasih prebrihtne in pretrmaste da bi se uklonile :)

Edit:
^^punci, hvala :wink: Mačkonar je...razvajena rit, kaj naj rečem :)
Evo, takole se gospod šeta po našem dvorišču za nekaj min, potem pa že jamra in godrnja in rine nazaj v bajto :D
Slika
The world is as you are.
Uporabniški avatar
shinee
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 5. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a shinee » 08. Feb. 2011 1:34

Konkubina* napisal/-a:!Vprašanje!
Jaz in maček mava probleme kadar se on zunaj umaže... Recimo če dežuje ali pa zdaj ko je sneg. Skratka celi moker pa z blatnimi tačkami pride noter. Osušim ga še lahko z brisačo, ampak pri umivanju tačk pa se ne pusti. Začne ful grist, krampat, se zvijat na vse pretege, skratka, karkoli kaj mu pomaga da uide. Na koncu je že tak hudo jezen in piha, da si ga niti primit več ne upam in ga pač spustim takega, kak sem ga pač uspela umit... :roll: Torej, mogoče kdo ve kak omilit te njegove reakcije oz da bi mu čimlažje tačke umila? Ker potem so vse tla potacana pa bognedaj, da na kavč ali pa stol skoči, ker te je itak treba it z vodnim sesalcem dol čistit :roll: Sem poskusila že tak, da mu vmes kakšne mačje prigrizke dam, pa ne pomaga, je preveč pameten in takoj ugane, da je past :tot:


a se to dogaja samo pozimi?
pri psih vem, da jih bolijo blazinice [lahko tudi krvavijo] ob stiku s soljo... ta je pa na cesti itak skoraj čez celo zimo, verjetno se je kaj vpije tudi v zemljo.... mogoče je enako pri mačkah.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Feb. 2011 11:09

Jaz moji z vlažno brisačo očistim tačke. Pač mal negodovanja se vmes čuje, pa ponaavd prosim mamo da jo drži js ji pa tačke zdrgnem da ga lih ne zdurha. Do konca se pa tak sama pol umije. Ne vem, men na tak način še nikol ne pustila takih hudih madežev, da bi mogla z globinskim sesalcem pol pucat.... :nixweiss:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 12. Feb. 2011 0:01

en problem mam: kaj naj naredim z mojim mačkom, ki noče jest trde hrane (briketov) ampak samo kozervo? Mu enostavno ne dam konzerve in bo pač mogo jest brikete?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 12. Feb. 2011 0:06

Moj maček ni hotel jest trde hrane in sem mu začela dajat brikete Sanabelle. Takoj začel jest, po parih dneh sem mu postopoma začela dajati več navadnih briketov, dokler ni bila mešanica 40:60 ali 30:70. Ker je Sanabelle enostavno predraga za mojo študentsko denarnico, da bi dajala samo to hrano glede na količino mačkov, ki jih rihtam (so vsi kastrirani)

Maček mora jest trdo hrano, da nima težav z zobmi.
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 07. Mar. 2011 12:14

Meni so pa zelo všeč kartuzijke in birmanke, a smo se odločili, da mladičku (psu) zaenkrat ne bomo iskali družbe, ker bo že z njim dovolj dela. :)
Uporabniški avatar
Anja ^^
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 221
Na forumu od: 3. 8. 2009
Kraj: grosuplje

Neprebrana objavaNapisal/-a Anja ^^ » 17. Mar. 2011 18:05

zanima me, če je katera kdaj imela pri svojem mačku težave z mačjimi garjami? Naš jih je nekje staknil, bil je pri veterinarju in dobill 2 injekciji, 3 dni po tem pa se še vedno praska. Se mogoče žival začne zdraviti dlje časa po prejetem zdravilu?
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Maj. 2011 6:54

Vprasanje!

Iz zavetisca sem vzela mucka, star je 3 leta. Ne vem, kje je bil prej, ker sem pozabila vprasat. Ima srednje dolgo dlako (nekje 3cm), ki mu zelo odpada. Zaenkrat mu je najbolj vsec pod posteljo :) in se tam kar precej zadrzuje, ceprav ni plasen. Ko ga poklicem, se priplazi izpod postelje.
Vcasih skoci na posteljo, kar me moti, ker je potem polna dlak, pa tudi z mozem ne moreva sprosceno spati, ker morava pazit, da ga ne bova brcnila. Drugace me dlake ne motijo, ampak na postelji pa me. Kako naj ga navadim, da ne bo skakal na posteljo? Ce zaprem vrata spalnice, lezi pred njimi in mijavka (ce sva z mozem v spalnici).
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 15. Maj. 2011 9:29

Če razlog za odpadanje dlake ne tiči v zdravju, je mogoče, da je za to kriv letni čas in temperature (jaz pri mojih v toplejših mesecih vedno opažam malce večjo izgubo dlake). Delno se to rešuje s česanjem mačka in sesanjem stanovanja :P. Prav tako lahko na to vpliva (slaba) kvaliteta mačje hrane.
Da se popolnoma znebiš dlak na postelji, imaš pa samo eno možnost - mačku ne dovoliš v spalnico. Razen tistih najvztrajnejših se ponavadi hitro sprijaznijo z 'žalostno' usodo. :twisted: Jaz sem pred cca dvema letoma mojim zaprla vrata spalnice in so na začetku protestirali, potem so se pa sprijaznili s situacijo in imam sedaj mir ponoči.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Maj. 2011 10:20

V zavetiscu so rekli, da je zdrav in jim verjamem, glede na to, da jih pregledajo, preden so na voljo za posvojitev.
Brikete mu dajem Purina Hairball formula, za konzerve se pa ne spomnim imena. Ga imam sele nekaj dni, tako da ne vem kaj je jedel prej (v zavetiscu).
Najraje ga ne bi spustila v spalnico, ampak se tam kar dosti zadrzujem, tudi cez dan, se posebej zvecer, ker tam gledam tv itd. (dnevne sobe se nimava opremljene). Sem mislila, da se ga dalo kako naucit, da ne bi skakal vec na posteljo. :)
AishaCHA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 10. 6. 2011
Kraj: Medvode

Neprebrana objavaNapisal/-a AishaCHA » 14. Jun. 2011 15:25

Živjo!

Jaz imam pa rodovniško kartuzijsko muco Aisho, staro 1 leto in pol. Kartuzijska pasma izvira iz Francije in je svetovno prepoznavna. Znana je po svoji modri (blue) barvi kožuščka z bogato podlako, ki prekriva mišičasto telo na sorazmerno kratkih nogah in bakrenih očeh. Šape so zaobljene in v primerjavi s telesom izgledajo zelo majhne. Kartuzijski mucki so znani tudi po njihovem »nasmehu«, ker zaradi strukture njihove glave in klinastega gobčka, velikokrat izgleda kot da se smehljajo.
Sedaj ima še 5 malih puhkov, ki so primijavkali na svet 23.5.2011.
LoLiipop
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 19. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a LoLiipop » 23. Jun. 2011 19:26

Jaz pa imam 2 in pol mesca starega mucka Rollya...zanima me kdaj lahko pričnem s kopanjem? sicer je sedaj še hišni muc, ko bo pa večji pa bo tud odzuni...zato ga želim že sedaj navadit na vodo.. :D Slika
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 01. Avg. 2011 12:10

^^nam je veterinar za našega mačka rekel, da ga ni potrebno kopat, ker je že tak ful čist. Ne vem pa, kakšna je praksa glede kopanja muckov drugače.

Mam pa eno vprašanje...a je to normalno da maček brni? Oglaša se kot neka mešanica prašičjega kruljenja in smrčanja in to konkretno na glas. Saj verjetno ni nič, sam prej nikoli nismo meli muckov in ne vem če je to normalno :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Avg. 2011 12:49

LoLiipop napisal/-a:Jaz pa imam 2 in pol mesca starega mucka Rollya...zanima me kdaj lahko pričnem s kopanjem? sicer je sedaj še hišni muc, ko bo pa večji pa bo tud odzuni...zato ga želim že sedaj navadit na vodo.. :D Slika


Maček se spuca sam, ne vem zakaj bi ga bilo potrebno silit v kopanje. Jaz svoje mačke (iz zavetišča, mam jo zdaj 6 let) nisem niti enkrat še skopala, če je bilo potrebno, sem jo kvečjemu obrisala z vlažno krpo kjer je bila umazana. Itak je mela potem sama s seboj za dve uri dela.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov