Ljubljenčki - Mačke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Maj. 2012 8:53

^^To ni nič nenavadnega za mačke ;) Moja frišne vode ni nikol marala, razn če je direkt iz pipice, drugače pa vsrana voda, luže, deževnica pa so njami. Jaz pač problem rešujem tako, da ji kupujem mačje mleko, ker ga ima ful rada, pa pol ne šari po vsrani vodi.

Brikete mam pa zdaj slabo leto Pro Plan Senior 7+, ki jih kupujem pri vetu. Mi je priporočila veterinarka da so najboljše za starejše mačke in mača jih ima rada tak da smo pač na tem. Konzervice Shiny Cat kupujem v Muellerju, Grau pa v specializiranih trgovinah za živali.

Poje pa 1 konzervo na dan, brikete ma na voljo ad libitum, isto mačje mleko. Posladke pa je samo Mizelinus, neverjetno, res nobenih nobenih nobenih ne mara, te sem dobila pa kar tako gratis od nekje in jih obožuje. Zdaj pa spet vprašanje, kje jih pri nas dobit.... :?
androventi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a androventi » 25. Maj. 2012 9:25

Mi smo za naše mucke zmeri v trgovinah kupovali hrano oz. jih kaj sami naredili.
Zasluži 2% dnevno! Začni z zastonj 10$ - brez kakršnih koli vložkov!
Pridruži se http://adv.justbeenpaid.com/?r=Jxhdigrc6u&p=jsstripler5
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Jun. 2013 19:37

Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 17. Jun. 2013 19:50

^^zato nimam mačk, ker bi verjetno vsak dan paničarla, kje je in kdaj pride, da se ji ni kaj zgodilo
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Jun. 2013 20:06

Iiiii, to pa je en reality show, ki bi ga jaz definitivno spremljala :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Jun. 2013 20:20

Mishela napisal/-a:^^zato nimam mačk, ker bi verjetno vsak dan paničarla, kje je in kdaj pride, da se ji ni kaj zgodilo


sej mačke so lahko tudi izključno stanovanjske živali :)
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 17. Jun. 2013 20:25

^^ In je tudi bolje za njih, da je tako, če živiš v mestu oz. kjerkoli se že moraš bati, če bo prišla nazaj in kaj se ji zunaj lahko zgodi.

Dejansko mački v stanovanju čisto nič(!) ne manjka! So srečne in zadovoljne, samo stanovanje je lahko tu in tam malce uničeno ... npr. kaj opraskano/pogriženo.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Jun. 2013 22:11

naša je sicer čisto ok v stanovanju, ampak mislim, da bi bla nekje na neki kmetiji precej bolj srečna. najbolj zabavna reč na tem svetu je namreč lovljenje, tu pa razen vešč in občasnih muh nima kej dosti za tamanit.

prav tako izkoristi vsako najmanjšo šanso za pobeg. in ji ni blo prav nič hudega, ko se je znašla na bregovih ljubljanice. takoj se je pohengala z eno mačko in komaj smo jo dobili nazaj. pa je bla 15min zunaj.

nekatere pa sploh ne čutijo potrebe, da bi šle kam ven....tako da je najbrž od mačke do mačke precej odvisno.

ampak tele na zgornjem posnetku ne zgledajo ogrožene, kljub temu, da se prosto šetajo. vsaj glede na zemljevid okolice.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 18. Jun. 2013 9:26

Tearjerker, strašno lepo živalco maš :D Imam mucka in mucico, mucek je bolj majhen in tigrasto rjav, pa tako res debelo kožo ma. Mucica je pa lih tko puhasta kot tvoja, siva tigrasta. Ko pridem iz šihta domov tako simpatično pridirjata izza vogala, se najprej mal podrgneta drug ob drugega, potem pa takoj k men pod noge na dozo crkljanja in hranjenja :D Mam pa oba zunaj. Mucica spi pri sosedu na drvarnici, za mačkonarja pa nisem čist zih kje ima svoje gnezdo. Mata pa oba en svoj teritorij, kjer se gibata. Mucica pride v hišo samo pozimi za kakšno urico, da se malo pogreje pod pečjo, mucek si pa sploh ne upa noter. Men se zdi, da sta zunaj čist srečna, preganjata miši, leteča bitja vseh sort, občasno pa pomalicata tud kakšnega polha.

Oba jasno mahnjena na emso vseh sort, edino jetrc ne marata. Mačja gospica pa posebno rada je palačinke :D
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Jun. 2013 16:10

Anjeske hvala, sam žal je od sobote pokojna.... :(

Ko sem brala tvoj opis sem se prav nasmehnala, mačke so res fajn. Pogrešam te mačje vragolije, sploh ko me je vedno tak pričakala kadar sem prišla domov, ko najbolj zvest pes čuvaj, pa mi tega ni htel noben verjet :)
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 24. Jul. 2013 12:20

imam mejhnega mucka, in je mel res fuuul vneto oko - mel je skos zaprtega, notri pa je blo vse rdeče in motno. to sem zdej zdravila s kremo Tobrex - uček se je res lepo pozdravil, nekaj časa sem že mislila da bo muc na to oko slep zaradi premočnega vnetja, pa se mu je tudi to zdej sčistilo in zgleda čisto normalno. zanima pa me, če imate kakšne izkušnje s temi vnetji, a se vrnejo pogosto nazaj? ker to je blo res grozno, 3 tedne ga že zdravim, in res upam da ne bo po kratkem času, ko neham uporabljati kremico, počasi spet isto z vnetjem. lahko s čim preprečim ponovno vnetje?
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Jul. 2013 14:17

Pri mucah je enako kot pri ljudeh, prepih itd. naredijo svoje (zanos patogenov v oko itd. vodi v vnetje). Koliko je star mucek? Načeloma je dovolj da se izogiba takih situacij (prepih, klima, ventilator), skrbi za njegov imunski sistem (Vitalität pasta npr. je super kot dodatek + seveda kvalitetna prehrana). Jaz bi ga na tvojem mestu, če še ni bil, dala testirat za FIV in FeLV, da ugotoviš če je imunokompirmiran morebiti zaradi bolezni in morebiti zaradi tega bolj pdvržen vnetjem. Druga pa nimaš kaj kot preventivo, ker če bi se vnetja pojavljala res non stop, bo treba vzrok iskati drugje. Lahko recimo da gre za obliko alergije. Spremljaj zadevo pozorno, če bi se ponavljala, ker v tem primeru moraš odkrit vzrok in ga odpravit/zdravit.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 24. Jul. 2013 20:13

aha. mucek je star 2 meseca in pol, fora pa je, da je imela tudi njegova mamica isto težavo, in se baje ta virus prenese na mlade. sicer ta mačka kakor vem sedaj nima več težav z vnetji, ampak me še vseeno skrbi. hvala za odgovor, bom šla res kupit tisto pasto ki si jo omenila.
You make me smile, please stay for a while :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Jul. 2013 20:27

Aha, mali mic torej. Drugih znakov pa ni bilo pri njem ali mami, kakšnega izcedka iz nosu, kihanja, slabše ješčnosti? Ker lahko bi šlo za herpesvirus ali calici virus, sta pri mačkah kar pogosta (posebej mladih, ki še nimajo dovolj razvitega imunskega sistema), ampak se načeloma kaže v obolenju respiratornega trakta, torej povišana telesna temperatura, izcedek iz nosu, vnete oči, kihanje.... Lahko pa gre za okužbo s klamidijo (bakterijo), ki se kaže na enak način, redko pa tudi samo z enostranskim vnetjem očesa. To pozdravi antibiotik, ki si ga ti že dajala (Tobrex). Tak da če se stvar izboljšuje, je muc živahen in ješč bo načeloma vse ok. :) Javi kako bo, ko končaš popolnoma terapijo s Tobrexom.
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 25. Jul. 2013 18:11

slabše je jedel le 2 dni, ko je prišel k meni. tako da ne vem a je bilo to zaradi tega vnetja, ali pač zaradi spremembe okolja in ga je bilo pač strah. zej pa je normalno. drugih znakov pa ni imel - nič kihanja ali kaj podobnega. S tobrexom pa mislim da lahko zaključim čez kakšen dan, uček je čisto lep, brez kakršnegakoli znaka da bi kaj bilo kdaj narobe. res sem vesela, saj sem bila še en teden nazaj sto procentna da bo muc na to oko ostal slep. zdej so pa njegove lepe učke lepo čiste :D mislim da bo vse ok z njim :)
You make me smile, please stay for a while :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]