Kopanje muc

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 15:01

ja normalno..za vsak k se je pokaku sm mu dala ven kakec,če ne js pa mu ga je odstranu fant..z wcjem res nisma mela problemov..lulat in kakat hodi tja..zdi se kot da bi po nesreči not stopu..in hudo je k ga mama na postli itd. in k se pokaka čez čas gre tut na postlo in to je full hudo da pa bom enkrat to na postli zagledala..k drgač je res vredu muc,nimava ne wem kok vlkega stanovanja,zato smo skos v neposredni bližini..in nikakor ne gre da bi se pokakan šetu okrog!!kolk cm peska more meti v wcju..ker ma moja teta tut mačka pa je rekla da ma mogoče premal peska pa da stopi v kakec,k ga zakopa,ker če je to problem mu ga nasujem še weč..lahk da je premal 5cm.
*******
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2009 15:27

Ma meni se zdi to res čudno...midva sva najino kdaj pustila že tudi cel dan samo, ko sva prišla nazaj in spucala WC sva vidla, da je šla dvakrat lulat, pa po dvakrat kakat, pa ni na nič stopila. Maček je že po naravi zelo pedantna žival in da bi v svoj drek stopil kar tako se mi zdi res čudno.

Jaz nasujem peska po občutku, veš, tudi dotrosim po občutku. Dobrih 5 cm ga je zagotovo, imava pa tistega v izjemni drobnih delcih z vonjem pudra od BioSand Super Agglomerante Bianca. Pa na vsake toliko časa ji vsega ven dam in generalno spucam celoten WC.

Pa WC ima dovolj velik pa vse to? Jaz sem te namreč najprej razumela, da je IZVEN WC-ja to naredil.
Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 15:54

ja vedno ma očiščen wc pa skos je normalno hodu..mislim sj zj tut normalno hodi sam pač not stopi dans je enkrat,pa predvčerejšnim enkrat..
*******
Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 15:58

ja dost velik wc ma,tud odprt wc je..js isto ja uzamem kakec wn pa dosujem pesek..najprej k sma ga dobla pač pred enim tednom sm mu res nasula velik peska,mislim velik..pač kr dost..in k je šou na wc ja full peska okol metač vn z wcja.pol sm mu dlaa pa tist tak pokrov k gre sam obrobovih da je strhca da ne leti tolk vn peska in takrat je prvič stopu v kakec in pol sm mu itak tist dol uzela in dans je spet.
*******
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 26. Mar. 2009 15:59

Ko gre naš muc kakakt sploh ne stopi v pesek amapk stoji na robo posode. Seveda prej si naredi luknjo in potem ko konča takoj zakoplje in s tako brzino leti iz kopalnice. Je prav hecen.
Ko lula pa prej nič ne koplje, samo ko se polula zakoplej za sabo. Takrat pa gre na pesek, rep pa drži tako visoko, ko lula.
(s)mej se
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 26. Mar. 2009 16:06

Aja jaz sem tudi mislila, da se je pokakal kje drugje in ne na wc-ju- Zato sem mislila, da si kao markira svoj prostor. Če pa je šel lepo na wc opravit potrebo pa je pač potem malo nerodno zakopal tist drek in je pač not stopil pa res ni nič takega. Ne zdi se mi, da bi zdaj kaj bilo narobe z njim.Čeprav je mačka načeloma res čista, se tu pa tam tud lahko zgodi da po pomoti noter stopi.Pomoje tu nimaš kaj za naredit. Lahko samo upaš, da se kaj takega ne bo več zgodilo.
Ker jaz sem te prvo razumela, da ni šel na wc kakat,ampak nekam drugam v stanovanju in sem te zato vprašala če je že kastriran-zaradi markiranja :) .
Uporabniški avatar
*white chocolate*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 2. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *white chocolate* » 26. Mar. 2009 16:20

ja sj mogoče sm mal ne razločn napisala..ja k men se je pa čudn zdel da bi s kakanjem markiru :D :D ja wem da ni nč narobe,oz.nwm..pač mal sm zmedena glede tega,k res ni fajn občutek,da k pridem iz službe morm še pa to pucat :( misla sm da je kak razlog nwm da bi to počel pa je očitno sam mal štorast in ja lahk sam upam da se ne bo več zgodil,ker če bi se pa to skos dogajal pa nwm s čim bi ga odvrnala od tega..ampak zanimiv en tedn nč..zj pa k naenkrat u razmaku enga dneva..joj res upam da ne bo weč. :?
*******
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Mar. 2009 19:41

Jst se ne spomnem, kero leto se je pisalo, ko sta se mojedva zaprta u kopalnco in oblečena u "skafandre" borila z mačkom u vodi. Sigurno je pa od tega že krepko čez desetletje. Mislm, da je biu skopan lih ene dvakrat, mogoče trikrat, pa še to samo zato, kr je k hiši pršou preplauljen z bouhami in jih je blo treba zreducirat čim hitrej in čim bl učinkovito.

Muc je skos notr, nima vonja (če že, diši po mamičini al pa moji kremi za roke :P ), nikol se ni zdeu umazan, je pa res, da je učas mal prašn (sploh, če se gre polet na štenge al pa teraso povaljat).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 26. Mar. 2009 20:13

Moja je stara 8 mesecev in jo kopam redno vsak mesec,vsaj enkrat.Je izključno v stanovanju,a vseeno jo kopam,ker ima potem lepšo dlako,delno tudi zaradi bolh,ki jih je dobila še v zavetitišču,oz.tam,kjer je bila pred zavetiščem.Sedaj jih skorajda nima več,vsaj videti ni,praska se pa tudi ne več.Dobila sem staro dva in pol meseca,tako,da to počnemo že od samega začetka.Nekako je sprejela ta ritual,ne pravim pa,da ji je všeč.Nekako se je sprijaznila s tem. :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Mar. 2009 20:16

In zakaj je tega treba?!
Če nima več bouh, ji z mesečnim (!) kopanjem res ne delaš nobene koristi ... Na račun lepše dlake? Jst ne bi.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2009 20:37

Joj, tudi midva sva jo v zavetišču vzela, pa je še enkrat nisva skopala.

Mačka se po naravi NE KOPA, ker se sama umiva. Nehajta, res, ji samo škodita, še sama si rekla, da ni več potrebe, n evem zakaj vztrajata?! Vprašaj veterinarja če želiš: če mačka nima zdravstvenih težav, ji kopanje škodi, sploh pa tole enkrat mesečno, o groza. Vsako kopanje je travma za mačke.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 27. Mar. 2009 19:21

Mi smo našega mačona skopali največ 3x v slabih 2 letih kar ga imamo. Nazadnje je bil obakrat razlog, da je bil ves masten od olja. Kot da so ga polili z oljem. Najlažje nam je, da v posodo nalijem mlačno vodo, ga položim v kad in ga počasi polivam z manjšo posodico. Zelo ga znervira zvok tuša. Že tako se upira in hoče uit, a vseeno bistveno manj, kot če bi ga tuširala. Ponavadi se lotiva oba z bratom - eden mačka zadržuje, da ne uide; drugi ga poliva, namili in spere. V navodilih piše, da bi naj počakali par minut, da ima šampon gor - nam še niso uspelo. Se preveč upira revež. Drugače ga ne kopamo. Res le v posebnih primerih. Aja... proti bolham pa uporabljamo ampule.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Mar. 2009 15:44

No, jaz bi samo dodala da se mi zdi tole kopanje mačk totalna marketinška poteza (da prodajajo pač tele šampone in balzame za muce in pse).

Mačke so namreč ene najbolj čistih živalic, se same čistijo, zato zares ni potrebe po kopanju. Ok, vkolikor pač se zunaj maca šeta po kakih lužicah, potem hoče pa noter na posteljo, ji tudi jaz z vodo umijem tačke. To pa je to.

Potem pridejo na vrsto še nategi v pet shopih: ja, tole je ful dobro proti bolham. Za to obstajajo dandanes ampule, ki so nezahtevne za uporable in zaziher ful učinkovite.

Kar se tiče pa sicer OT teme: valda da če živiš nekje v mestu, ob cestah, ne spuščaš mace ven. Jaz imam to srečo da sem malo ven iz mesta in je mačka lahko cel dan zunaj, ker ni strahu, da bi se ji karkoli pripetilo. Poznam tudi par primerkov, ki so doma ob zelo voznih cestah in - čeprav morda izgleda debilno - pač pelejo mačko na sprehod vsak dan, ker konec koncev, malo razhodit se pa more. In jaz bi isto, če bi bila v takšni situaciji.
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 28. Mar. 2009 21:53

Naša mačka pa je oboževala vodo. Še sama se je valjala po lužah. lol
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Mar. 2009 21:55

Jap, res so nekatere pasme takšne...sam je pa nekja drugega če ti mačka sama pokaže, da ji kopanje ne ugaja.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov