Kopanje muc

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
wild cat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 2. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wild cat » 20. Mar. 2009 13:36

oj! Mene pa zanima kako ve okopate svojo mačko? Kako jo zvabte?Jst mam problem da se moja Pikica že na delč izogiba vode, zato še ni bla okopana, stara bo pa kmal 1 let. Sm hotla že parkrat pa mi ni uspel. Pa še to kdaj je najprimernejši čas a je to sam polet ? Bojim se da se bi prehladila k je skos uzuni.

Že vnaprej tnx za odgovore
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 20. Mar. 2009 13:47

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Mar. 2009 13:48

macke so zelo ciste zivali in ne rabjo kopanja. meli smo ze vec mack, pa zdaj mamo eno ze precej staro, pa so vse cist lepo prezivele brez kopanja, pa zivijo v hisi. res je nesmiselno macke kopat...razn ce mas kako razstavno macko alpa kej takega.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 20. Mar. 2009 13:52

^ ja v teh rpimerih jih kopajo ja. če se udeležujejo teh razstav.
ampak verjetno je treba muca že od začetka navadit na vodo. se mi zdi pri 1 letu nemogoče mačka 1. skopat oz ga navadit na to. ne vem no...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2009 14:37

Drugače pa nasvet: da mačko dva skopata,jo držita za noge, ker rade zelooo krampajo, pri naši pomaga tudi tanka brisačka čez glavo, se vedno pomiri.Pa seveda:čim hitreje.Mi našo potem samo sfrotiramo z brisačo, ker je že kopanje velik stres, da ne omenjam fena.
Uporabniški avatar
wild cat
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 2. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a wild cat » 20. Mar. 2009 14:40

na viskasovi strani sm prebrala da treba muco parkrat na let okopat
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Mar. 2009 14:45

no, zdej ves da je ni treba,. sm prepricana da vecina mack ni okopanih parkrat na leto..

in ne brat whiskasovih strani niti ji ne dajat whiskasa za jest - ce mas vsaj mal rada svojo macko.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2009 14:45

Niti ne.Bolj jo kopaj samo po potrebi, drugače povzročaš nepotreben stres, in mačkam voda predstavlja stres.Mi smo mojo okopali samo enkrat ko je ostala čez noč zunaj in prišla zjutraj cela blatna, pa enkrat ko je capkala po snegu in je bila spet potem cela umazana.Pač take situacije.
Uporabniški avatar
_malena_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 17. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _malena_ » 20. Mar. 2009 14:46

Mačk se načeloma ne kopa. Očistijo se same. Sploh pa če je muca notranja, ni nobene potrebe po kopanju.
Če pa je muca zunanja, in je res zelo umazana (madeži od olja, ker hodi pod avti; ...), se pa naredi izjemo in se muco skopa. Za mačke to predstavlja ogromen stres, in jim ni treba povzročati tega stresa po nepotrebnem...
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Mar. 2009 14:47

emanuela napisal/-a:Mi smo mojo okopali samo enkrat ko je ostala čez noč zunaj in prišla zjutraj cela blatna, pa enkrat ko je capkala po snegu in je bila spet potem cela umazana.


aja mate pa res ''umazanko'' :D nasa nikol ne gre na umazanijo, je prav taka fina macka...se ce mal po prahu in zemlji hodi, si tacke strese in umije preden v hiso stopi...hehe :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2009 14:58

red_roseaja napisal/-a: mate pa res ''umazanko'' :D


Ja, naša mačka je posebna mačka.Sploh ko je bil sneg je priletela v bajto okičena s kepami snega, tako da je letela pod tuš, s pogledom: "Jeb**m ti, daj me dol!" :D
(p.s. sama sem naredila zvezdice) :P
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 20. Mar. 2009 15:39

Jaz sem naše kopala ko so bile še male, ker se včasih še niso hotle same umit in pač umazane niso mogle notr u hišo.
Ko je mačka majhna jo pomojem lažje skopaš, ker je lahka... Jaz sem jo samo prijela za kožo na vratu in jo do vratu pomočla v vodo (v lavor) pa jo hitro dala ven-->ta šok je brez težav preživela :) pol po miljenju je blo pa malo težav kr si ji mogu to milnico dol umit in je postala "rahlo nervozna" :D

Prijateljski nasvet: ne se z mačko, ki se boji vode, zapirat v tuškabino :D
I laugh at gilded butterflies.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 20. Mar. 2009 16:00

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:40, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Mar. 2009 17:13

Seveda jih lahko kopaš.Pač malo več truda vložiš.Saj je res da so mačke čiste živali in vse, ampak to še ni razlog, da je ne okopaš.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 20. Mar. 2009 22:21

Moja tašča je kopala mucko in jst tega tkooo nism mogla gledat, da sem jo kr uzela in odnesla k nam domov, kjer zdej bolj naravno živi. :lol: Ne, ne mačk se pa res ne kopa. Pa sej so še bl čiste k ljudje no!
Vse bolj komplicirano postaja živeti enostavno.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov