Živali v študentskem domu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Okt. 2008 12:43

ja, moj pekinžan...si predstavljaš?
moj pes rad terorizira ljudi...
njegova značilnost-tujcem ter ljudem ki jih ne mara, to počne veedno...
torej, govorim o tem, da si vzame briket, ga prinese pred njemu neljubo osebo in potem to osebo gleda.in seveda obvezno zarenči vsakokrat, ko ta oseba briket pogleda...toliko o konkretnem izkazovanju čustev...
o živali pa razmišljam zaradi prostega časa, zaradi mirne sobe in skulirane cimre :twisted:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Okt. 2008 13:28

Tako kot je že nekdo pred mano napisal, pridejo v poštev zajček, želvica, ribice ali morski prašiček (s tem, da pri zadnjem ne smeš biti pretirano živahen naenkrat, ker se lahko prestraši in umre zaradi šoka). Meni so lepi ruski hrčki. :) Takšne mirne živalce, ki ne bi budile nikogar, vključno s tabo, bi bile primerne. Zdaj pa je od tebe odvisno za kaj se boš odločila. :wink: Če pa se že odločiš za mucka, ti priporočam, da kupiš ali vzameš v zavetišču kakšnega, ker tvoj domači je navajen na tvoj dom, ne pa tudi nujno na drugega, zato bi lahko bile spremembe nepričakovane (glede male in velike potrebe itd.).
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Okt. 2008 13:32

huh, naša mačka je kar prilagodljiva....lovi žogico-namesto psa, na sprehod hodi na vrvici-spet zraven psa, jemljem jo tudi k babici-na oprsnici itd. ampak tudi mene skrbi to, ker je na pes zaenkrat njena največja družba...
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 15. Okt. 2008 13:52

red_rose napisal/-a:macke niso kot psi, da bi se selili z lastnikom..macke ostanejo pri hisi, tut ce se lastniki zamenjajo (Vecinoma) - pa cetud se ti zdi da te ma se tako rada...tam je njen teritorij, tam je doma, tebe nima cist nc vec rada kot pac izvor hrane :D.


S tem se totalno strinjam. Tvoja mačka je lahko če tolko prilagodljiva itd. sam verjemi, da bi biu zanj izjemen šok, če bi se mogla usak vikend vozit tja in nazaj.
Sploh pa zdej, ko si omelna, da bi ti živali dejansko vozila usak vikend tja in nazaj, ti svetujem, da si omisliš neko žival, ki lahko potrbi dan, dva brez hrane ( ribica, želvica. . . ), da je ne boš "uničevala" s konstantno vožnjo domou.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Okt. 2008 14:16

popolnoma razumem vaše nasvete, ker jih ponavadi sama delim okrog... verjetno me je vso to wnb domotožje malo zaslepilo :grosseaugen:
kaj češ...ma ne, želve odpadejo, ker jih niti ne morem crkljati, pozimi hibernirajo, v gl. delo brez nekega užitka, da imaš žival...vsaj moje mnenje...to govorim zato, ker imam mami dve rumenovratki in seveda razmišlja o večjem (spet) akvaterariju.samo čakam, kdaj bosta leteli v ribnik...očitno bo še to na našem vrtu :?
torej...mp, hrček, ali podganica? :twisted:
Uporabniški avatar
*bambi<3*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 9. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *bambi<3* » 15. Okt. 2008 17:43

Skakači????
Jih mamo doma. Luštkane žvavce, ne uzamejo velik dela, pa še tko lepo jih je cartat (če jih navadš na to :) ).
Ker imajo radi družbo moraš imeti usaj dva. Samo pri nakupu je treba mal pazt, ker se njihov spol vid, sam neki časa k so mejhni pol pa ne več, se doskrat zgodi, da dobiš samčka in samičko. Ja hmmmm, da o posledicah ne govorim. To se je zgodl nm, no ja kmal jih je blo 6 v letki :eek: :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2008 9:22

imam eno podvprašanje...moja familija naslednji teden odide za dva dni in bi si jaz ta čas vzela našega pesota v študenca.kako naj ga prijavim itd?navsezadnje gre samo za eno noč....če ima katera kako idejo?
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 20. Okt. 2008 10:03

ti si take sorte cimra, ki te definitivno mnogi cimri ne bodo marali... zej mačka gor, pol bo pes gor... pes je problem zarad lajanja. če se bo nekdo uču in bo mal nataknjen inga bo lajež psa močno motil ti lahka še policijo obes za vrat zarad kakega kršenja miru v štud. domu :D se je tud že kej podobnega zgodil
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2008 15:13

anoyel napisal/-a:ti si take sorte cimra, ki te definitivno mnogi cimri ne bodo marali... zej mačka gor, pol bo pes gor...


samo za info...to, da sprašujem za mnenja tu na forumu, še ne pomeni, da gnjavim s tem cimram.navsezadnje se c cimro zaradi njenega faksa vidima samo zvečer, pa še takrat se razumema.

p.s. ta dan nimam faksa, v pet je pol praznik. tako da cimre ne bo tam...čeprav je razvajen, pa ne laja ves čas.ponavadi v bistvu sploh ne laja...in ne morem ga dati k sorodnikom, ker ali imajo kako psihično pretepaško mačko, ali imajo psa, ki bi mojega pojedel, zadnja možnost pa je alergična na dlako.
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 20. Okt. 2008 19:32

Pa se vam res zdijo živali sploh primerne za v študenta? Konec koncev rabi žival pozornost, študentje smo tk na faxu večinoma vsak dan, popoldan še kaka kavica, večer mal ven.. In vozit jo domov in nazaj definitivno ni dobr za žival, da bi jo pa čez vikend pustili kr samo? Js si ne predstavljam mojga prašička že da bi mu izpustila 1 obrok, tut ne mačke, psa, ribe, kaj šele da bi bli 1 cel dan brez hrane. Tut če jim daš hrano za čez vikend žival ne ve da more to razporedit na 2 dni, ampak se zna nardit da vse poje v hitrem času. In še večji problem je voda, ki more bit čista..kaj pa če obrne posodo z vodo, a pol bo brez nje? Sej ne rečem, fajn je cartat živalce, sam vseen je treba gledat na njihovo dobro.
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Okt. 2008 8:04

ok, še enkrat...jaz na faksu nisem več kot tri ure(max) na dan, ker nimam nekega težkega faksa. glede skrbi pa mi ne rabite pametovati, ker navsezadnje imam sama doma sicer dva psa, ki sta zdaj pod mamino skrb padla-to pomeni še večjo razvajenost...in ja, vem da žival ne more biti sama čez vikend.
in na živce mi gre to. sem jaz mogoče vprašala kako ti skrbiš za njo oz kako si predstavljaš skrb za svojo žival?
ne, jaz sem vpr samo to, kako naj postopam glede te ene prenočitve, če ga prijavim in tudi kam.
torej, ne potrebujem specifično tvojega mnenja kakšna cimra sem ker me niti pribl. ne moreš oceniti po nekaj postih, niti nič.tako da...
ne jemlji tega kot neko kritiko, ampak kot moje osebno mnenje.
še vedno pa prosim, če ima katera kak nasvet glede tega in na koga se sploh naj obrnem v našem domu?hvala za odgovore
Uporabniški avatar
*cheRry*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *cheRry* » 21. Okt. 2008 17:07

Ok umir se. Iz prvega posta se da razbrat da bi ti mela žival za skoz notr, ne sam za eno prenočitev in tut moj odgovor je bil namenjen temu. Nism nikjer napisala kaka cimra da si ker mi je to vseen, nism js s tabo v sobi. Js sm sam rekla da se mi ne zdi dlih dobr za žival da je v študentu, študentskem stanovanju, kjerkol kjer pč študentje čez vikende zapuščamo bivališče, ker bi bile živali tam same, vozit jih sem pa tja pa tut ni fajn za žival. In moj komentar se tut ni navezoval na to da si ti oh in sploh grozna, ampak na to da me preseneča kk bi vse mele živali v študentu, da 1 dan brez hrane pa tut zdržijo.. :roll:
Freedom is just another word for nothing left to lose..
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 21. Okt. 2008 17:29

mah, nekaj sem na hitro prebrala in se ti opravičujem.del posta je bil namenjen drugi uporabnici.
mah, res bi rada vedela, če se sploh naj na koga obrnem glede te ene nočitve:S

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov