Hrčki

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 19. Feb. 2011 20:39

opazila sem, da ima hrček na desni strani hrbta en košček vidne kože, ker mu je izpadla dlaka. Pred kakim tednom sem na tistem mestu otipala nekaj trdega, kar je na prvi pogled spominjalo na krasto, zdaj pa mu tam manjka dlak. Drugače je čisto v redu, normalno je in je živahen, ni pa bilo v tem obdobju nobenih sprememb hrane, žagovine ali česa drugega. prav tako nimam drugih živali, od koder bi lahko dobil bolhe ali garje. No, hvala za pomoč, fant pravi da paničarim, ker bi ga rada peljala k veterinarju=(
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 18. Mar. 2011 21:46

Hej. Kako je zdej s hrčkom? Mu še vedno manjka dlaka al je že zrasla nova?
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
nikkkica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 28. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a nikkkica » 28. Sep. 2011 22:40

flesherka_, jaz sem pri svojem hrčku opazila natanko isto!! od takrat mu kožo špricam s kamilicami, če pa ne bo boljše, ga odpeljem k veterinarju. imam pa še en problem, namreč sestrica je želela slikati hrčka in ga je osvetlila s flešom direktno v oči. Kar nekaj minut je bil zelo zmeden, bojim se da je oslepel. je to možno?? nevem kako naj to ugotovim, hrano ki jo postavim predenj sicer najde, ampak to je možno, da zaradi vonja in ne vida... kaj mislite?? naj ga odpeljem k veterinarju?
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 24. Maj. 2012 13:36

Hojla! Obujam eno mal starejšo temo in sicer z vprašanjem o hrčku.

Namreč, doma mam hrčico, ki ma za sabo menda že kar precej porodov in ima oguljen trebušček. Prav tako ma glavico nagnjeno na stran, drugače pa se mi zdi normalno živahna. Kaj bi lahko bilo narobe? Res jo bom peljala k veterinarju, ampak me zanima, če ji lahko sama kako pomagam.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 24. Maj. 2012 20:40

Zna bit vnetje notranjega ušesa, kar pogosto obolenje pri hrčkih. Ena terapija z ATB pa bo. Vsekakor pa pregled pri veterinarju, pa k enem dobrem ki se na to spozna. So možne diferencialke tudi kake hipovitaminoze, zato pregled pri vetu nujen. Kako pa to, da je hrčica imela toliko porodov? Si jo šele sedaj dobila? Katere vrste hrčice pa je in koliko stara? Ima uravnoteženo prehrano?
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 01. Jun. 2012 18:14

Torej, da razložim.

Hrčica je šla od mene k prijateljici, jst sem jo dobila od nekoga tretjega. Na vprašanja ne znam odgovorit, vem pa, da odkar je bila pri meni je mela vsak dan veliko svežega sadja in zelenjave, čohanja, priboljškov (ja, v zmernih količinah). Prijateljica jo je pa peljala k veterinarju in so ji dali dve injekciji (zarad kapi bojda) in pravi, da je umrla pri njej doma :(
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 04. Jun. 2012 20:33

Ojej :( Moje sožalje.

Mah tile hrčki so polni veselja, lahko pa tudi žalosti, glede na vse bolezni za katere so predisponirani. Moj je bil ravno prejšnji teden na operaciji, so mu odstranili tumor in zdaj stiskamo šapke, da ni maligen (v tem primeru so remisije kratke). Bom pa še vsaj dva tedna čakala na rezultate patohistologije, me kar stiska... Ampak za zdaj se pa drži.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 11. Jun. 2012 12:46

Tearjerker: Kako je zdej s tvojim hrčkom?

Drugače pa ja, se strinjam, žalostno je zgubit tako živalco, ker itak se navežeš.

Zato pa upam, da bo moj Bučko še dolgo pri meni :) U kratkem mu nameravam uredit indoor travnik. Če mu slučajno dvonadstropna bajta s toboganom in dvema vrtečima se kroglama ni dost :)

Aja, pa dodajam, da ne bo izgledalo, kot da ne vem, kakšne vrste hrčke mam doma: tako pokojna Pikica kot Bučko sta ruska hrčka.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 18. Jun. 2012 16:17

Prav fajn se ima in počuti moj mali rus :D . Th sma zaključila, rezultati patohistološke preiskave pa so pokazale da je šlo za podkožni adenom, kar pomeni da je šlo za beningno tvorbo, ki se ni vrastla v nobeno okoli ležeče tkivo. Tak da sem bla ful srečna, ko sem dobila rezultate, ker se je izteklo po najboljšem možnem scenariju :D
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 18. Jun. 2012 16:21

Me veseli! :D
valeriiiie123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 4. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a valeriiiie123 » 30. Jun. 2012 23:20

flesherka_ napisal/-a:opazila sem, da ima hrček na desni strani hrbta en košček vidne kože, ker mu je izpadla dlaka. Pred kakim tednom sem na tistem mestu otipala nekaj trdega, kar je na prvi pogled spominjalo na krasto, zdaj pa mu tam manjka dlak. Drugače je čisto v redu, normalno je in je živahen, ni pa bilo v tem obdobju nobenih sprememb hrane, žagovine ali česa drugega. prav tako nimam drugih živali, od koder bi lahko dobil bolhe ali garje. No, hvala za pomoč, fant pravi da paničarim, ker bi ga rada peljala k veterinarju=(


Jaz ti predlagam da ga čimprej pelješ k veterinarju. Isto je bilo pri moji hrčici, na desni strani izpadanje dlake, potem je bilo enkrat vmes že čisto ok, potem se je kar naenkrat poslabšalo in je še na levi začela izgubljati dlake, pa je bila ves čas čisto živahna in nič narobe z njo drugače. Sem mislila da ji primankuje kakšnega vitamina pa gibanja, ker je skoz ležala točno tam kjer je bila brez dlak, pa sem jo več spiščala iz kletke pa ji dajala več svežega sadja pa ko se mi je zdelo da se že malce izboljšuje je pa kar naenkrat umrla. Bil je čisto grozno, še v nedeljo zvečer je bila živahna, potem pa je cel ponedeljek spala, pa jo nisem budila, ker pač nikoli nisem silila vanjo, ko je prišla ven iz hišice sem se igrala z njo ko je spala jo pa nisem ven vlekla. Potem pa se mi je v torek zdelo že malo čudno zakaj jo ni nič ven in ko sem jo končno spravila ven iz hišice me je skoraj kap zadela, ker je bila čisto shirana notri, kar rebra so se ji videla, čisto šibka in brez energije. Ko sem jo peljala k veterinarju je rekel da je prešibka da bi lahko karkoli naredili in smo jo raje uspavali. Bilo je res grozno, sploh ne morem preboleti da jo ni več, pa še komaj eno leto in pol je bila stara.. Sploh ne vem če bi imela še kakšno žival ali ne ker je res tako hudo ko se navežeš na take luškane živalce in potem umrejo :( pelji k veterinarju, pa če reče da ni nič ti bo odleglo, če je kaj boš pa vsj vedela da si naredila kar si lahko..
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Jul. 2012 15:11

^^Sej lepo da pomagaš, ampak flesherka_ je ta problem izpostavila pred letom in pol.... No, škoda ker ni potem javila razpleta, ker take stvari je vedno fajn vedet, ker si lahko z izkušnjami pomagamo.

Je pa res ja, bolš da vam ljudje rečejo da paničarite in se posvetujete z veterinarjem, kot pa da si razlagate, da bo že boljše. Če ne druga, se pokliče in vpraša koliko bi stvari lahko bile resne.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Dec. 2012 11:28

Evo, moj hrček je pa danes ponoči umrl. Pa čepav je bil sam tam noter v kletki in gonil tist becikl, mi je ful hudo. Sem nekako pričakovala, ker sem vedela da je že visoke starosti pa zadnje čase je bil manj aktiven in manj jedel. Sej točne starosti ne vem, ampak jaz sem ga imela leto in 8 mesecev, bil je pa že odrasel ko sem ga posvojila, tako da je dosegel kar častitiljivo starosti 2+ leti, kakor se za rusa spodobi. :) V uteho mi je to, da je imel lepo življenje. RIP Zdenko. :(
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 29. Dec. 2012 16:01

Ojej, moje sožalje :(
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Jan. 2013 18:45

Hvala. Saj ziher si bom spet kakšnega nakopala na glavo :) ampak trenutno še ne. Bom pa ziher kakega posvojila, ker ljudje si nakopljejo te male žverce kao za otroke ker sitnarijo da bi imeli žival, potem pa spoznajo da ni igrača in se jih čejo znebit.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov