Hrčki

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 29. Mar. 2010 22:17

Imam hrčka Alfija. Je zlato hrček, venda je albino. Luštkan-dolga bela dlaka pa rdeče očke. Vedno mi vso žagovino ven zmeče iz kletke. Sploh nima vonja in vsak tede do 14 dni mu očistim kletko.

Btw...zlomil je že 2 kolesa... :lol:
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 11. Okt. 2010 9:04

Živjo!
js mam pa eno vprašanje in sicer imam ruskega hrčka s katerim je tok veselja da je prav lepo. star je 2 leti in pred enim tednom je imel vneto oko in opazili smo da je malce dezorientiran. tudi ni jedel in veliko je spal. ker je bil vikend ga nisem mogla odpeljat do veterinarja, po dveh dneh pa je bil spet vredu, je že jedel in vrtel kolo zato sem mislila, da je že zdrav. včeraj in danes je pa spet tak zelo pasiven, nekaj je pojedel ampak še zdaleč ne tako veliko kot ponavadi, ponoči ni vrtel kolesa in je uglavnem spal. ko ga pokličem ne pride iz hiške ampak se še bolj zagrne z vato. je pa prišel tudi malo ven lulat pa mal pojest pol pa takoj spet v hiško.
se mogoče katera bolj spozna na hrčke in bi mi kej priporočila.popoldne gre tudi do veterinarja, če ne bo bolje.
lp
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Okt. 2010 9:13

No, možno je marsikaj, ampak hrček je star dve leti in toliko je tudi povprečna življenjska doba ruskega hrčka. Tak da, precej možno da ga leta dajejo.
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 11. Okt. 2010 9:19

ja tega se zavedam. če bi bila sigurna da je to ga raje ne bi prevažala okoli, ker že ko je bil zdrav je bilo zanj zalo stresno se prevažat. tako da vem da če ga odpeljem h veterinarju bo ful stresno za njega in zato kar malo odlašam. me pa skrbi da bi potreboval kakšna zdravila(antibiotike) mogoče. če jih sploh dajejo hrčkom?
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Okt. 2010 9:28

Vsaki živali, ki vožnje ni navajena, predstavlja transport stres, tako da temu se zelo težko ogneš. Antiobiotike se daje hčrkom, ampak redko. Je pa pogsta tudi pri r. hrčkih sladkorna bolezen. S čim pa ga hraniš? Je sam v kletki?
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 11. Okt. 2010 9:50

sam je v kletki, je pa večinoma svežo hrano, blitvo, radič, jogurt in rad (navadnega), jabolko, brokoli. je pa tudi suhe kobilice in semena posebej za hrčke. zadnje čase sem opazila da več pije vode.
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Okt. 2010 10:20

Žeja, utrujenost in spremenjen apetit so lahko vse znaki sladkorne bolezni, ampak prav tako so lahko znaki še dosti drugih bolezni. Mislim da je res najbolje, da se odpraviš do veterinarja, ki ima s hrčki izkušnje in bo znal razmišljati v pravi smeri ter opraviti po potrebi še kakšen diagnostični test. Pa veliko sreče!
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 11. Okt. 2010 11:40

hvala za vse odgovore, sem ga odpeljala in ni samec ampak samička :) in dobila antibiotike. seveda morem pa iz hrane črtat tudi vse sladkarije.
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 11. Okt. 2010 12:21

Smem vprašat katere antibiotike si dobila in če ti je veterinar povedal zaka? Drugače pa super da se je vse vredu razpletlo :)
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 11. Okt. 2010 12:53

za oči je dobil kr ciloxan, (mislim, da so kapljice tut kar za ljudi), ker je opazila, da ima še vedno rahlo priprt uček.
rekla pa je da je lep in da na zunaj vse kar opazi je da ima glavico skos obrnjeno rahlo v desno in je rekla da bi znalo bit kakšno vnetje ušes kar bi lahko vplivalo tut na ravnotežje in da zato malo bolj tako čudno hodi. ni bila pa 100%, je rekla da morem opazovat če bo imel kakšen izcedek iz ušes (kar do zdej nisem opazila) oziroma če bo imel kakšen izcedek iz zadka (ker naj bi bila pogosta tudi vnetja oz. druge težave z maternico).
kot sistemski antibiotik je zato dobil enroxil in morem poklicat po enem tednu da povem če bo prišlo do izboljšanja.

poleg tega mi je rekla da morem iz prehrane črtat sladkarije, poslastic, ki jih prodajajo za hrčke ne sme jesti, lahko pa je sadje kot so jabolka in podobno.

upam, da bo kaj boljše!
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
black_lady
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a black_lady » 14. Okt. 2010 13:02

Bulma napisal/-a:Ima kdo hrčka? Kako se vam zdijo? Kako skrbite za njih?...

Jaz imam pritlikavega ruskega hrčka (ali pa je hrčica? :? Ne vem točno ugotoviti, zato ima dve imeni-hjao) in sem čist paf. To je najbolj zakon majhna živalica kar jih je.


Tudi jaz mam te vrste hrčka in se popolnoma strinjam s tabo :zustimm:
Mela sem prej navadnega hrčka pa ni bil pol tak faca kot je ta:)
Zdej sem mu kupla ono plastično kroglo da se lahko po stanovanju fura. Moj fant se zajebava, da ma zdej ferarija :D In v tej krogli je po moje res najbolj zadovoljen hrček na svetu. Ko je enkrat not ga komaj ven dobiš :D :roll:
Kar ne zmore hudič - to zmore ženska!
Uporabniški avatar
*mala_miška*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 11. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala_miška* » 30. Dec. 2010 11:47

Mam eno vprašanje,
prvič mam hrčka (ruski), s fantom sva ga kupila predvčerišnjem in sem opazila da se stalno praska in grize,pa sem včeraj v trgovin za živali vprašala kaj bi lahko bilo in mi je svetovala da naj mu zamenjam suho travo z naravnim nastilom iz lana ker naj bi blo nealergeno, ampak hrček se še zmeri ful praska. Na novo ima od včeri vato za v hiško pa uno mivko za umivat.

Kaj bi mogoče lahko bilo? Al je to normalno da se tok praska in gize (čeprov se mi ne zdi da bi to mogl bit tko) ?
Sicer je zanekrat ful plašen pa počas pride do roba kletke pa povoha moj prst in me ugrizne, ampak sklepam da je to zato ker se še ni najbolj navadu na vse,stres in tko...
The man on top of the mountain didn't fall there
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 30. Dec. 2010 13:00

Hrčki praskajo in grizejo skos, to je čisto normalno in se boš mogla navadit. In dej mu vato ven, ni slabšega kot vata :? .
Kupi si knjigico o hrčkih (imajo jo večini trgovin za male živali, v City Parku 100%) in jo preberi!
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
*mala_miška*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 25. 11. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala_miška* » 30. Dec. 2010 14:45

Ajča napisal/-a:Hrčki praskajo in grizejo skos, to je čisto normalno in se boš mogla navadit. In dej mu vato ven, ni slabšega kot vata :? .
Kupi si knjigico o hrčkih (imajo jo večini trgovin za male živali, v City Parku 100%) in jo preberi!


Hvala :) amm drgač mam prov uno vato k jo v trgovini za živali kupš, ne tisto obično. A ta tud ni okej?
The man on top of the mountain didn't fall there
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 30. Dec. 2010 16:49

Mi imamo zelo slabe izkušnje z njo, ker si je en hrček vanjo noge zapletel, drug pa je si vato v gobček spravljal in mu nogo odtrgal. Ne priporočam ti to vato, res ne, ni bil to osamljen dogodek nesreče z vato.
A goal without a plan is just a wish.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]