Hrčki

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Luka10
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 4. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Luka10 » 04. Maj. 2013 12:51

Imam Ruskega hrčka starega 2 leti.Včeraj sem opazil,da nima dlake okoli očesacin, da se praska.Je in pije , kolo pa me vrti in večinoma spi.Na internetu sem ugotovil ,da je to vzrok alergije in sem mu odstranil žagovino iz kletke , zdaj se ne praska veliko ampak še vedno se malo.Ali ga naj peljem l veterinarju in ali bom dobil zdravila? Prosim , da mi odgovorite če imate izkušnje, hvala.
luka
Luka10
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 4. 5. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Luka10 » 04. Maj. 2013 12:52

Imam Ruskega hrčka starega 2 leti.Včeraj sem opazil,da nima dlake okoli očesacin, da se praska.Je in pije , kolo pa me vrti in večinoma spi.Na internetu sem ugotovil ,da je to vzrok alergije in sem mu odstranil žagovino iz kletke , zdaj se ne praska veliko ampak še vedno se malo.Ali ga naj peljem l veterinarju in ali bom dobil zdravila? Prosim , da mi odgovorite če imate izkušnje, hvala.
luka
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 04. Maj. 2013 13:55

Jaz ti priporočam obisk veterinarja, ker izguba dlake lahko ima več vzrokov. Na primer slaba prehrana (premalo beljakovin, vitaminov B kompleksa, esencialnih maščobnih kislin), lahko gre za kakšne kožne zajedavce ali hujše obolenje (npr. odpoved ledvic, diabetes). Zdravila dobiš v primeru če gre za stvar, ki se je mora zdraviti (npr. bakterijsko, glivično ali prazitarno obolenje kože, če gre za slabo prehrano dobiš prehranske dodatke....)

Če se ti zdi da je po odstanitvni žagovine res bolje, potem menjaš steljo za koruznico. Jaz sem skoz uporabljala koruznico, ker prah v žagovini res zna zelo dražit kožo pri nekaterih.

Nisem pa dobro razumela, ali nima dlake okoli enega očesa ali obeh? A se praska samo okoli oči ali po celem telesu? Drugje ima še dlako? A opaziš da bi imel mokro okoli očk? Zlepljeno dlako? Rdečo kožo, mogoče kakšne krastice?
S čim pa ga hraniš?

Sicer je 2 leti lepa doba za ruskega hrčka, tudi moj je zadnji mesec več spal kot ponavadi in manj vrtel kolo.

Moj je izgubil dlako po spodbnjem delu trebuščka, pa sem mu v hrano dodaja biotin, pa mu je pomagalo. AJe bil pa vzrok da je bil predebel in se je drgnil ob kolesce. Tako da ko je shujšal in ko mu je dlaka zrasla nazaj, je bil problem rešen.
Orochimaru♡
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 7. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Orochimaru♡ » 07. Maj. 2014 13:28

Žiujo!
Sem lastnica hrčka in sicer je star že kar 2 leti,je sirski hrček črne barve.Je zelo igriv in vedno poganja svoje kolo,ampak zdaj že približno nekaj tedno tega nepočne pogosto.Izgublja dlako in opazila sem da ima zaprte oči.Nehodi toliko iz svoje hiške,hrano je normalno ampak še vedno svojih majhnih oči neodpre.Nad svojo desno oko tudi primankuje malo dlake.Je drobcen in majhen hrček.Pa še nekaj... vidi se kot da bi mel oči vnete od nečesa,kot kakšen prah..a oči še vedno ne odpre.Prebrala sem da lako ima alergijo na žagovina katero ima v kletki,samo a je to mogoče pol 2 letih da dobi alergijo na žagovino?Peljala bi ga h veterinjarju če nebo bolše,ampak še vedno bi prosila za vaše mnenje če ima kdo izkušnje!

Hvala:)
Orochimaru♡
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 7. 5. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Orochimaru♡ » 07. Maj. 2014 13:40

Nohtov hrčku ponavadi nestrižemo oz. ni varno da jih.Ni važno kako drobceni in veliki so,nohte pustimo na miru.Tako je rekel veterinar moji prijatelici,ki pa je tudi peljala svojega hrčka na pregled.Hrčku naj nebi nohtov strigli..zakaj?ker:

1.Njihovi nohti so lahko še tako dolgi,samo so tako drobni da bi človeška roka s škaricami lahko zdrobila noht in baje nezrastejo nazaj.
2.Majhno bitje,uporablja svoje dolge nohte za plezanje,praskanje in da se lahko oprimejo predmeta da se ne poškodujejo.
3.V naravi hrčkom noben ne striže nohtov in tudi mi jih nebi smeli,naj se počutijo bol v naravi:) in čim več zelenjave,sicer pa tuki dolžina nohtko pri hrčku pove starost je rekel veterinar:)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 08. Maj. 2014 21:08

Js ti priporočam da nič kaj ne čakaš več, ker izguba dlake, zaprte oči in manjša aktivnost niso nič kaj dobri znaki. Čimprej k veterinarju, pa res enemu dobremu, ki se spozna na hrčke. Takih je malo, čeprav jih je precej "samooklicanih", ki pa žal, nimajo pojma, tako da res, svetujem premišljeno izbiro. Pa srečno!
Andrejmocnik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrejmocnik » 04. Jul. 2014 9:31

Jaz sem imel že 6 let same hrčke, najprej same ruske, na koncu pa enega zlatega. Ful luštne zadevce, ampak se nekak ne pustijo crkljat, razen, le se te čisto navadijo (kot moj prvi, oh kako je bil lusten pa dobro sva se razumela :-)

Sem pa vsak mesec temeljito očistil kletko, na vsake par dni zamenjal vodo, pa hrano, ko jo je zmankal (ker jo itak sam spravlja v svojo hiško, pa ma zalogo).

So pa dosti lahki za vzdrževanje, v primerjavi z ostalimi živalmi :)
☆zvezdica☆
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 7. 6. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a ☆zvezdica☆ » 07. Jun. 2017 13:31

Zivjo!

Sem lastnica ruskega hrcka..doma imamo dva enden je moj ta drugi je od brata...in tezava se je pojavla sedaj ko sem opzila da hrcek ne odpre oci je ziv in tudi je vendar mu moram dati sama ne sprehodi se cisto nic..ocke ime custo skpaj..a bi ga mogla pelat k veterinarju ker js ne vem kaj bi loh nardila??res prosm za pomoc...hvalaa
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2433
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Jun. 2017 15:14

Kako dolgo pa je tak? Ja, k veterinarju cim prej...
hrčki22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 8. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a hrčki22 » 12. Avg. 2019 21:54

:D glih sem se prijavila... aje kdo se aktiven? ;( kakor koli ze mogoce dobimo hrcka ce bodo starsi drzali obljubo :) koliko pa stanejo?
hrčki22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 8. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a hrčki22 » 12. Avg. 2019 21:56

Bulma napisal/-a:Zgleda da se samo moj hrček da božati :D Full ga imam zunaj pa se igram z njim itd. Božati se pa full da. Da ne govorim o razvajenosti.

Edino kar je res kriza je to, da živijo tako malo časa. Sploh nočem misliti o tem :cry:



si še aktivna?? Bulma?? res bi rada dobila mekaj tvojih masvetov se posebej zdaj ker si bolj starejsa
hrčki22
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 12. 8. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a hrčki22 » 12. Avg. 2019 22:00

a ke zlati hrcek uredu? (mislim ce se da bozat itd.)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov