Želve rdečevratke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 04. Avg. 2008 12:33

moja teta je tud našla neko želvo in je bla neka redka vrsta. pojma niam kk se reče imali pa so jo en tedn. pa so jo nesli v mb terarij akvarij. so bli ful zadovolni in so jim podarili en brezplačn vstop :D
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 03. Maj. 2009 23:23

hmja, jst bi pa tole prašala...
tuhtam da bi si kupla želvico, ampak živim v bloku pa nevem kako bi to šlo...

kako bi blo treba skrbet za njo? pa kakšne so kej cene? za želvico pa terarij pa to? pa kere želve so najbolj primerne za blok pa najbolj nezahtevne (u smislu prostora, ker sred stanvanja u tretem nadstropju bloka nemorm glih ribnika kopat :D )

sm pa mela že enkrat eno mejčkeno mejčkeno pa sm mela plastično posodco ene 20x25 cm pa je mela otoček ampak nobene žarnice... a je blo to uredu? k sm bla ful mejhna pa se ne spomnem, vem da jo je bl mami rihtala...
hranl smo jo pa s hrano za želve k je bla kuplena na isti dan ko terarij pa želva pa so u trgovin rekl da je use primerno zrihtan.

mam jo pa namen mirkat pa lepo skrbet za njo tko da me lepo prosm ne takoj napadat da živali niso igračke kokr berem na drugih forumih - človk pride gor po nasvet pa je takoj napaden s strani vseh forumašu kuk živali niso igračke pa da je čist neodgovorno da si želijo sploh met kkšno doma.

hvala :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 04. Maj. 2009 19:28

Te male želvice kasneje niso več tako male, zrastejo od 20 centi gor, lahko tudi veliko več.
Za želve je osvetlitev nujna zaradi vitamina D, potrebnega za trdnost oklepa itd.Če nimaš prostora za res velik akvaterarij, potem si želve raje ne nabavljaj.Zelo pomemben je tudi filter:preden ga nisem nabavila, je bila menjava vode potrebna vsak drugi dan, drugače je začela smrdeti in želve kaj hitro začno plavati v lastnih iztrebkih.
Tisto plastiko z otočki pa sploh ne vem zakaj trgovine prodajajo, ker te posode za želve so kot bučke za ribe, kar pomeni no go.
Za posodo moraš vedno gledati da je vsaj za pet dolžin oklepa, štej tudi, da želvice zrastejo.
Moj nasvet:posodo si daj delati pri steklarju, niti ne rabi biti visoka, naj bo raje daljša.Če veš kak je 54l akvarij:za zač in še za nekaj let bo posoda take dolžine zadostovala, ker v trgovinah prodajajo zares male male mladičke.
Drugače pa si želvo raje kot preko trgovin kupi preko oglasa pri nekomu ki jo ima doma, ker se ljudje teh živali velikokrat naveličajo itd.
Aja, glede posode:tričetrt naj bo vode,četrt kopnega-nekje si mora posušiti oklep.Za osvetljavo lahko imaš navadno lučko namizno, pa pač potem dokupiš grelno žarnico-pride nekaj evrov, jaz imam za moji 50w.
Filter lahko imaš za začetek kak manjši za akvarij, ga pač položiš leže.
Aja, pa da ne pozabim:podlaga naj bo kak manjši pesek, ki ga prej prekuhaš, da ne drsi želvi po steklu.
Drugače pa še malo preveri na kakih forumih, tudi na akvazinu mislim da boš našla kaj uporabnega.
Uporabniški avatar
boom_boom*¸
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 31. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a boom_boom*¸ » 05. Maj. 2009 8:31

ej najlepša hvala... prou vesela sm bla tazga odgovora ker sm prčakvala spet napadanje z vseh strani... res hvala. se bom pa držala tvojih nasvetou, ker se sama na to ne spoznam kej preveč. bom se pa tud še s kom posvetvala.


še enkrat hvala :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 05. Maj. 2009 8:33

Ni za kaj :D
Saj drugače je še veliko stvari,ampak nek osnoven vpogled si pa upam da dobila že z vseh strani.
Uporabniški avatar
Irma-Samantha Martinšek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Črnomelj

Neprebrana objavaNapisal/-a Irma-Samantha Martinšek » 02. Apr. 2010 22:22

Mi mamo pa tut eno :) Že kr več ko 10 let. Smo meli tri ampak kaj se je z ostalimi dvemi zgodlo neznam, kr sm bla mjhna.

To k jo pa mamo je pa kr fajna, pa fsi jo radi gledamo. Ampak je bil pa najbolj hecn dogodk, ko nam je spičila (kr zna orng zaštartat sam obrneš se pa je že ni) in je dooolgo nismo našli. Smo že obupali in vse, pol jo je pa ati kr enkrat, že je minilo kr nekej mescov, na vrtu našu :D Prava Lassie ni kaj ...hihi

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov