Eksotične živali

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Imate eksotično žival?

Da
0
Brez glasov
Ne
1
17%
Sem imel/a
0
Brez glasov
Ne, vendar bi imel/a
5
83%
Skupaj glasov : 6

krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 11. Avg. 2006 10:00

Žalostno je, da redkokdo, ki ima doma eksotično žival, sploh kaj ve o njej - o prehrani, negi, potrebah ... Kupijo si jih izključno zaradi izgleda, mode, zato da so frajerji, ker imajo doma pitona, žival pa trpi, ker ni poskrbljeno za njene osnovne potrebe.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 13. Avg. 2006 14:49

Že nasplošno mi take živali niso kj pretirano všeč, ubistvu so mi ogabne in predvsem ne sodijo v naše okolje.
^Sophie^
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 27. 12. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ^Sophie^ » 18. Maj. 2007 19:54

Danes sva s kolegico bili v Tukanu (hobby program), in sva videli čiiiisto male zelene legvane (10 cm, stari nekaj dni) in kameleonje mladičke...ijooooj kak so cute...pozna katera malo boljše te živalice, da bi se razpisala (kaj potrebujejo, kakšno nego, prostor, lastnosti...)...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 18. Maj. 2007 23:28

Ja, mali zeleni legvani so res srčki, ampak v dveh letih zrastejo tudi do dva metra (skupaj z repom). Potrebujejo torej velik terarij - pol dnevne sobe :D Sicer so pa meni najbolj simpatični od sorodnih plazilcev, ker so edini rastlinojedi - res ne bi prenesla hranjenja z živimi miškami.
Je precej socialna žival, naveže se na lastnike, se rad boža (sploh v obdobju levitve, ker zgleda, da ga srbi in mu paše čohanje). Zna biti pa tudi nevaren, če se prestraši - grize, udari z repom in ima ostre kremplje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Maj. 2007 23:39

moj fant je nekej časa nazaj hotu nabavt legvana...pa je potem nekako odstopil od tega ker je preveč denarja in prostora treba vložit..
potrebuje res velik terarij, talno gretje, poseben pesek in rastlinje, svetlobo...pa še sto enih zadev...in največji razlog za nenakup je bil pa ta, da legvan precej zraste če ma pravo življensko okolje in potem je težko težko shajat z njim, če nimaš res velik placa...
jst priporočam res ornk premislek, posvet, in branje gradiva, preden se tako žival nabavi...ker taka žival veliko zahteva in ni samo en mejhn kjut legvanček :wink:
_n-i-n-a_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 13. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _n-i-n-a_ » 04. Jun. 2007 20:21

jaz pa mam doma 2 ptičaj kosmata pajka.....ker sem se jih full želela sem jih pa le dobila=)čeprav moj tip tga lih ne mara preveč ampak se bo tud on že navadil....če sta se sestri s katerimi spim v sobi navadili in sedaj usak čas hodita kukat kaj se dogaja=)
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 05. Jun. 2007 12:14

Mene je pa pajkov strah, jih ne bi mela za hišne ljubljenčke. Še tiste, k jih mamo po hiši, mora nekdo vn odnest, če jih zagledam... Kače so kul, prejšnji tedn sm se pa nad enim kuščarjem v trgovini za živali navdušla. Ampak mi že za psa skor časa zmanjka, tko da ne planiram nakupa še kakšne živali...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 05. Jun. 2007 13:15

Moje pajke tudi morajo iz sobe odnest. Po možnosti še kakšno noč potem ne spim v sobi. :oops: Pač mam fobijo pred pajki. Že ko slučajno jih vidim po tv mi je vse slabo.
Drugače pa bi mogoče imela kakšneg kuščarja,ali kaj takega.
Sta mi zadosti psica in hrček, tak da...
_n-i-n-a_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 13. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _n-i-n-a_ » 05. Jun. 2007 19:04

men so pa to tku srčkane žvalce mamo pa doma še tazga zajčka k je res k perzijska mačka je več dlake k njega.
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 25. Dec. 2007 12:18

Jst imam doma ptičjega pajka B. Smithi.
Dobila sem ga za rojstni dan maja (torej ga imam že več kot pol leta :D ). prinesla sta mi ga sošolec in sošolka, s tem da sem vedela, da ga bom dobila (vse sem se pozanimala prej, kupila terarij itd..).
S pajki ni tako veliko dela, kot z mačkami ali psi. Paziti moraš na temperaturo in vlago ter, da dobi za jesti 1× na mesec. Lahko, da ne je 6 mesecev.. Pajki se včasih radi postijo :oops:
No, moj pajkec je punčka, ime ji je Amy, ne vem koliko je stara. Pri meni se je levila 1×, zdaj se pripravlja na novo levitev.
Še slikca:Klik
(sm dala link za tsite, ki jih je strah pajkov)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 23. Jan. 2009 16:24

ja sm mela...in to afriškega polža.naša učiteljica v čertem klasu je mela doma 3 afriške polže in jih je tisto šolsko leto kar v šolo prinesla in mi smo jim nosili hrano(solato) in skrbeli za njih.in fora...med šolskim letom so ti polži dobli mlade.tak zanimiva florescentna jačka so bla :) .na koncu leta pa nam jih je raztalala.jaz sm dobla dva majhna polžka in glede na to da sm največkrat prinesla hrano mi je podarila še enga velikega.mela sm jih 2 leta.no ta mala dva so mi iz neznanega razloga kmalu umrla,tist odrasel pa čez 2 leti.in to zato,ker ko smo se pr biologiji učili o polžih sm stegnla jezik da mam polža doma in mi je učiteljca rekla,da naj ga prinesem v šolo pokazat.pol ko so si ga podajali iz roke v roko vsi 4 oddelki je nekomu mogel past na tla in se mu je odkrušu vrh hiške in mi je poginil.
polž je v višino hiške meril kakih 20 centimetrov in hiška je bla res neobičajne spiralaste oblike,ko se pa je stegnu ven iz hiške pa je bil dolg enih 15 cm.mela sm ga pa v odrabljenem akvariju.

s fantom pa si imava namen nabavit škorpijona vrste hetero metrus scaberr-to je tropski škorpijon,druga največja vrsta škorpijonov na svetu.
seveda,da vem kaj vse rabi in s čim ga je treba hranit,kajti take ima moj bratranc.
sam seveda je najprej treba kupit terarij in vso možno obvezno opremo,da se bo žival počutla kot da je v svojem naravnem okolju.

jaz sm mela ful odpor do škorpijonov,sam sem jih zahvaljujoč bratrancu vzljubila.ko smo šli dostkrat k sosedom na morje jih je bla polna vikendica in skos sem mela fobije in paranoje pred njimi.enkrat sem sanjala da mam nad glavo škorpijona in res ko sm se zbudla sem mela nad glavo kaj vidit.tak sm zaurlala,da me je zihr celo selo čulo.
tisto leto je fotr enga ujel v kozarec od ajvara in smo si ga nesli domov...probala sem pemagat strah pred njim in sem se zajebavala.vsake tolko sem ga drezala s kako vejico dokler ni čist znoru in začel skakat proti gor.jao mi je pol enkrat postal grozn,da se mu več nism približala!sej je itak poginu,ker ni blo pozimi hrane za njega in je še skos posušen doma za okras.
fant ma tud v istem selu kot moji sosedi vikend in si je od tam prnesu škorpijona(tuud istrski)in mi je reku,da je bil ful debel in velik.pa ga je tud znal spustit na mizo in rob zavarovat s knjigo in dražit škorpijona(ker seveda piči ko zmešan ko je razjarjen).in čez nekej časa je opazu,da to ni škorpijon ampak škorpijonka,sej je mel mladino.sam tud njemu je krepnu,ker ni mel hrane zanj.
v bistvu ni noben vedu s čim ga hranit razen z insekti...
mi je bratranc reku,da jih hrani z mokarji.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov