Beli dihur (Mustela putorius furo)

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
skinny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 984
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a skinny » 23. Feb. 2008 11:11

IZGLED IN ZNAČILNOSTI:

Slika

Bele dihurje uvrščamo med zveri in nikakor ne med glodalce, kakor bi lahko morda kdo na prvi pogled sodil. Imajo namreč dolgo valjasto telo, kratke noge, podolgovato (stožčasto) glavo, prišiljen gobec in majhna zaokrožena ušesa. Značilna je grbasta drža. Dolžina odrasle živali od smrčka do repa je med 40 in 70 cm, približno tretjina te dolžine pa odpade na rep. Med samci in samicami je velika razlika (seksualni dimorfizem). Samci so v večini primerov veliko večji in težji (lahko tudi več kot dvakrat). Teža odraslih samic se giblje nekje med 500 in 1200 g, samci pa lahko tudi presežejo 2000 g.

Dihurji so izredno gibčne, hitre in okretne živali. Precej slabo vidijo - so kratkovidni, dobro razločijo gibanje in nekaj malega barv, imajo pa dobro razvit voh in sluh.


Slika


Več na tem linku:
zverinice.com

Razmišljam o nakupu te živalce, vendar bi se prej rada malo pozanimala kako je dihurček zahteven in kako je z zdravjem. Našla sem veliko zapisanega, vendar me bolj zanimajo vaše izkušnje, če jih ima katera :D
"Don't part with your illusions. When they are gone you may still exist, but you have ceased to live.”
~ Mark Twain
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 30. Avg. 2008 13:02

Ojoj :love: Jaz sem se naravnost zaljubila v njega in bi ga takoj imela, ce bi lahko :hearts: tako prisrcnih zivali ze dolgo nisem videla.
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 08. Sep. 2008 13:41

Slika

Evo, moj Erik, star 4 mesece...

Kaj te zanima?
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 15. Sep. 2008 13:33

Krasne živalce so to. Bi ga mela, sam nemogoče, bo moja maci znorela čist od ljubosumja :D
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Sep. 2008 19:17

men tud :hearts: jih že nekaj časa opazujem, samo zaenkrat še premalo vem o tej živalci, da bi se odločila za nakup.
so mi pa lepi za popi*dit res :love:
renee...a to kej ugrizne?
kaj pa sploh jedoteli dihurčki in še to me zanima če res smrdijo :D
Uporabniški avatar
Pikica18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 184
Na forumu od: 21. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pikica18 » 15. Sep. 2008 21:48

to je pa nek BUm dihurčkev zdej.
glih dons ga je moja sodelavka dobila :D ga grem 1x ta tedn gledat.

mogoče me celo navduši. za pogledat je ful car. da vidm kako je še v praksi.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 15. Sep. 2008 21:51

*purple* napisal/-a: še to me zanima če res smrdijo :D

Ne smrdijo :D Razen ko grejo na wc :D
Smrdijo tisti ameriski, s crto, tile pa ne :)
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 21. Sep. 2008 14:33

Moj ga je imel, sam pol nevem kaj je blo. Pomojem, da je zbolu za čim. Jzt bi ga tut rada presenetla z enim, k sva v btcju tut gledala p jih nkjer niso mel, pa tut scena, da pokličejo. :)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 21. Sep. 2008 19:55

Men so dihurčki tud ful fletkani, bi ga koj mela, če bi mela več placa :) Pa činčile so tud lepe!
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 22. Sep. 2008 23:21

Dobla sm lepo samičko danes v MB. Povsod sva iskala, pa sva komi to našla v qlandii. A ma kera izkušnje kakšne? Moja Frida rada grize.. ne zanalašč, ampak iz igre. Baje morš dat stelirizirat, če ne lahko pogine. Jaoo :? Mot me edino to, da grize.. danes me je 2x v roko pa skakala, da bi prišla do face. :? KKšn dodatn nasvet bi rabila prosim. :)
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 23. Sep. 2008 18:52

Sam neki glede tega da ne smrdijo... Zadnjič sem se pogovarjala z eno punco, ki ga ima in je rekla, da do zdej še nikol ni smrdel, zadnjič so se pa z njim igrali na vrtu in se je fuuuul razživel in kar naenkrat...smrad. :D Je blo kar hudo baje.

No, tko sem slišala. :)
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 24. Sep. 2008 15:05

Evoo.. hiihi

Slika
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 25. Sep. 2008 13:44

*Kitten* napisal/-a:Dobla sm lepo samičko danes v MB. Povsod sva iskala, pa sva komi to našla v qlandii. A ma kera izkušnje kakšne? Moja Frida rada grize.. ne zanalašč, ampak iz igre. Baje morš dat stelirizirat, če ne lahko pogine. Jaoo :? Mot me edino to, da grize.. danes me je 2x v roko pa skakala, da bi prišla do face. :? KKšn dodatn nasvet bi rabila prosim. :)


Hja, samico dihurja je potrebno preden spolno dozori dati sterilizirat, kolikor vem ji odstranijo jajčnike. Sicer dejansko lahko pogoine zaradi navala hormonov (če ne ostane breja!!!). Edini v Sloveniji, ki se na to res spoznajo so na Veterinrski kliniki v Mestnem logu v Ljuublajni. Priporočam!

Tudi moj Erik grize, bolj se divje igrava, močnejši so ugrizi. Ker ima tope zobe, mi ni hudega, od mačkona, ki ima 4 mesece pa sem vsa popraskana ... Mačo in Erik se odlično razumeta, Erig ga ne j... 100%, ta mali muc pa vseskozi hodi za njim in ga opazuje. In potem trauma: Erik gre lahko pod omaro in se tam igra z njegovo žogo!!!

Eriku smo uredili alstno sobo, saj njegovega norenja ni bilo za zdržat. Zdaj je v glavnem v kletko zaprt le še občasno, sicer se prosto giblje na svojih 12 kvadratih ....
renee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renee » 25. Sep. 2008 13:47

Slika

To je moj Erik. Ali stra v žlahti, ko imata oba enak kožuh?
Uporabniški avatar
ashi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 23. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ashi » 25. Sep. 2008 17:12

jaz bi ga takoj mela.. man plac pa vse.. samo časa mi ponavadi primanjkuje :)

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov