Zobna ščetka

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Mustang*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 6. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Mustang* » 07. Jan. 2010 18:53

Tako je...se podpišem :)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 07. Jan. 2010 20:24

lipgloss napisal/-a:uf jaz si pa sploh ne znam drugače zob umit, kot z navadno najbolj trdo zobno ščetko, ki jo premore izbira. Edino z najbolj trdo navadno ščetko imam občutek da sem si dejansko umila zobe :)


sprobaj curaprox.. :wink:
jaz sem bila istega mišljenja..
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 14. Jan. 2010 9:43

ribica_1 napisal/-a:da ne odprem nove teme...

razmišljam o nakupu električne zobne ščetke. in se ne morem odločiti med philipsovim sonicar-jem in braunovim oral B

imate kakšne izkušnje?

renutno sme že nekaj let na curaprox, sam mislim, da je čas za menjavo. ker moje dlesni so kljub rednemu nitkanju v vse slabšem stanju.


Si jih pravilno nitkaš? Mnogi si ravno z nitkanjem nepopravljivo uničijo dlesni. Veeeeery geeeently :)


Jaz pa sem si kupla v Hoferju sonično zobno ščetko, ki jo majo trenutno. In ker sem dvomila, sem šla primerjat specifikacije s Phillipsovo Sonicare FlexCare in Dentasonic.

Podatek: FlexCare Dentasonic Braun Triumph
Način čiščenja: -Clean -Normal -Clean
-Sensitive -Soft -Soft
-Massage -Massage -Massage
-Polish
Merilec časa: 2 minuti 2 minuti 2 minuti
30-sekundni interval: da da da
Čistilni premiki: 31.000 45.000 40.000
Garancija: 2 leti 3 leta 2 leti

Povprečna cena: 130€ 20€ 130€

Bistvo soničnega delovanja je seveda v hitrosti vibriranja zobne ščetke, saj je to tisto, iz česar izhaja beseda "sonično". Vibracije, ki se pri tem sprožajo, namreč odstranjujejo obloge in negativno vplivajo na bakterije. Pri tem se je presenetljivo najbolje izkazala najcenejša zobna ščetka, katere proizvajalec tudi najmanj dvomi v kvaliteto svojega izdelka, saj nam ponuja 50% daljšo garancijsko dobo.
V kompletu s Phillipsovo ščetko dobimo na stojalu še UV čistilec zobnih pripomočkov, da le-ti ostanejo vedno sterilni. Negativna lastnost zobne krtačke iz Hoferja je, da nima gumijaste obloge, ki omogoča boljši oprijem - hkrati pa je prav to tudi prednost, saj je ravno tista guma odlično pribežališče za bakterije. Vsi vemo, kako lahko namreč ta guma zasmrdi, če krtačke ne obrišemo do suhega po vsaki uporabi.

Moje mnenje: ej stari, 110€ pa res ne dam sam za firmo. Pa tisti uv čistilec mi tudi ni tolk potrebn :)
Programčke in funkcije majo več al manj iste, vse, kar je več, je že zmrdovanje. Vidla sm pri nekaterih dražjih modelih še načine umivanja, kot je npr. Refresh...in ne vem, zakaj bi bil kaj boljši od navadnega (normal oz. clean) načina.

Skratka, več kot zadovoljna.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 14. Jan. 2010 17:38

^^ Zdej mi pa žal, da si jo nisem kupila :? Ker sem gledala v katalogu, pa razmišljala, pa sem se odločila da nimam denarja, če slučajn ne bo kul.

Bom pogledala če bo v ponedeljek še (dvomim)...

Aja, kako se pa potem nove nastavke kupuje? Glede na to, da je ponudba le začasna.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 15. Jan. 2010 13:34

Uh, vidim, da ni glih najbolj pregledno...sm misla, da bo v stolpcih, pa zgleda, da sploh ni upoštevalo presledkov...

Nastavke sn si kupla v hoferju, tk da jih mam zdaj celo zalogo, pol pa se da baje kr prek spletne strani naročit. Sej ti nastavki so čist lahki, tk da ne more bit neka huda poštnina.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 15. Jan. 2010 15:11

Ko sem še živela doma, mi je mama enkrat vrgla curaprox soft v smeti, ker je (zaradi barve in oblike) mislila, da 'gre za staro ščetko' (bila je čisto nova). Potem mi je za zamenjavo prinesla trdo zobno ščetko od mercatorja. :lol:

Me pa zelo zanima tale iz Hoferja, si bom pogledala, če jo še imajo.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
Mašy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Mašy » 18. Jan. 2010 10:57

Sama že ene 2 leti prisegam na Curaprox in če moram slučajno kak dan uporabiti navadno ščetko, mam prav beden občutek.
Be happy!!!
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 18. Jan. 2010 16:34

jz sm pri zadnjem obisku zobozdravnice dobila curaprox najmehkejšo ščetko, ker mam tolk občutljive dlesni, da zakrvavijo že, če jih mal bl grdo pogledam... :?
potem se je moj odločil, da hoče imet električno zobno ščetko, kupil je philips sonicare in zdaj si zobe ščetkam tako, da si nastavim na funkcijo "sensitive" -> dlesni mi ne krvavijo, zobje so čisti, nitke pa ne rabim več :gut: zraven je še potovalni komplet pa dokupila sva še ščetko za čiščenje medzobnih predelov
Uporabniški avatar
PooHika
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 8. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a PooHika » 18. Jan. 2010 18:36

Curaprox so tudi men všeč, še posebej tiste za čiščenje medzobnih predelov :zustimm:
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 22. Jan. 2010 18:13

Hm, sem ravno danes malce razmišljala o tem, če si sploh znam normalno nitkati medzobne dele. :? A ve ko si nitkate potegnete nitko navzgor ven ali jo samo skozi potegnete? Če veste kaj mislim... :D Drugače nimam (vsaj čutim ne) problemov z dlesni, niti z zobmi, a mi pač ni vseeno za zobe. Me pa zanima še to, kolikokrat na dan si je priporočljivo umivati zobe? A je dovolj, če si umijem zobe po zajtrku in zvečer pred spanjem, ker čez dan nimam časa oz. ščetke pri sebi, da bi si po kosilu (ko nisem doma) umila zobe? :?
Uporabniški avatar
Naja*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 14. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Naja* » 23. Jan. 2010 11:52

Na javnih wc-jih še sicer nikogar nisem videla, da bi si ščetkal zobe :D bom pa imela s sabo, če bo prilika, da si jih kje drugje umijem (ne ravno na javnem wc-ju).
ribica_1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 30. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ribica_1 » 26. Jan. 2010 15:38

jaz so jih umivam zjutraj in zvečer, nitkam pa samo zvečer. za kake njune primere (recimo makovka) pa zmeraj nitko s sabo nosim...
sem pa drugače full zadovoljna z braunovo ščetko. sem pa kupila tusto z okroglo glavo in posebej nastavek sensitive...
nitkam pa mislim da prav-vsaj po mnenju zobarke....
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 26. Jan. 2010 15:51

Naja* napisal/-a:Na javnih wc-jih še sicer nikogar nisem videla, da bi si ščetkal zobe :D bom pa imela s sabo, če bo prilika, da si jih kje drugje umijem (ne ravno na javnem wc-ju).


ce katero vidis sem to jaz :oops: . samo da si z curaprox ce jo nosim sabo ne z sony care da ne vibrira :D . drugace imam v torbici tudi ustno vodo :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov