Vraščen noht

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 01. Feb. 2012 9:48

Ima slučajno katera izkušnje z ''medicinskimi spomkami'',ki naj bi rešile težavo z vraščenim nohtom?
Samo operacijo sem že imela ampak ni nič pomagalo.

http://vizita.si/clanek/operacije/nacini-zdravljenja-vrascenih-nohtov.html
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 01. Feb. 2012 10:26

nimam izkušnje, sem pa ravno danes na tv poslušala, da je zadeva učinkovita in jo priporočajo bolj kot opreacijo. aja, pa nohte, predvsem na nogi, je treba ravno striči.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 01. Feb. 2012 15:02

Moj ati si je dal to delat, zadeva mu pomaga... ampak pač ko noht preraste ti zadevo spet prestavijo in isto žičko uporabijo večkrat :)
scorpio64
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 31. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a scorpio64 » 01. Feb. 2012 21:51

Kok pa stane zdravljenje s sponko?
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 06. Feb. 2012 23:53

Da ne odpiram nove teme, bom pisala kar v to. Pred cca. 14 dnevi sem imela na rokah umetne nohte, nekje en teden. Sama imam nohte čisto na kratko postrižene in nikoli nisem imela nobenega problema z njimi. Ko sem si odstranila umetne nohte, sem na enem nohtu opazila, da mi nekam čudno raste, proti koži in ne navzgor... Sedaj po 14 dneh me je to pričelo malo motiti in boleti ko stisnem.
Ima katera kak nasvet kaj se, da storiti.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 07. Feb. 2012 9:35

Poskusi ga najprej čim bolj postrižt, drugače bo pa treba k zdravniku.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 17. Feb. 2012 9:11

Evo da malo poročam:)
Mela sm že malo vneto kožo zraven nohta,tako da mi je prvič ko sm prišla sanirala in vstavila tampon,da se je vnetje umirilo...že naslednji dan je bilo bolje :)
Naslednjič ko sm šla,mi je pa dala gor sponko.Mene je tisto sicer bolelo ko hudič-približno tako,kot če maš že fejst vnet noht,sej je probala bit nežna,da me ne bi preveč bolelo.Ampak pač vzameš v zakup.Uglavnem,ne it sam z avtom,ker js sm komi na sklopko pritiskala :P
Že po parih urah je bolečina izginila in lahko zdej brez težav hodim/vozim,samo prvi dan je potrebno malo potrpeti ;)
Moram pa zdej vsak mesec hodit k njej,da mi ponovno nastavi sponko.
Se mi zdi,da je vredno vsakega denarja,samo da nimam več problemov z vraščenimi nohti ;)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 17. Feb. 2012 16:21

a ni še ena fora, ki baje tudi zelo pomaga, da na sredini konice nohta vrežeš črko V, ki baje sprosti pritist iz robov nohtov.


Ko sem bila nekje v 5. razredu OŠ, se mi je začel noht vraščat, pa sem ga kar sama "operirala". Sem ga postrigla na okroglo, robove spulila iz kože (no ja, malo je bolelo, ampak imam ZELO visok prag bolečine). Malo razkužila, pa je bilo. Od takrat nisem mela več nobenih problemov. Nohte mam pa zdej več kot lepe :)
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 17. Feb. 2012 22:39

Jst sm si na roki čisto postrigla noht, tam ko mi je rasto iz smeri, mi je mal gnoja vn steklo, zdej je par dni mir, zdej mi pa spet nekam čudn raste, je noht take čudne barve... da ne vem če se bo to samo od sebe popravlo :(
Uporabniški avatar
la_estrella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 269
Na forumu od: 31. 7. 2008
Kraj: Povsod po malo

Neprebrana objavaNapisal/-a la_estrella » 18. Feb. 2012 9:13

To se ti je noht oz. področje okoli njega že vnelo. Js bi na tvojem mestu raje šla to popravit,ker drugače je lahko še slabše.
misko20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 4. 2012
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a misko20 » 17. Apr. 2012 15:57

Gre za t.i. 3TO sponke ali medicinske sponke. Ne bi tega sploh vedel, če ne bi ženina mama delala občasno pri pedikerki, ki obvlada delo s 3to sponkami, vraščenimi nohti in glivicicami na nohtih itd.
Baje same dobre povratne informacije strank. Vredno poskusiti: Center Pedimed
minka27
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 16. 10. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a minka27 » 16. Okt. 2019 9:24

Pozdrav,

jaz sem imela večkrat težave z vraščenimi nohti na nogah. Po mojih izkušnjah mi osebna zdravnica ni znala prav dobro svetovati, vse kar naredi, je to, da zapiše antibiotik (takrat ko pride do vnetja vraščenega dela). Omenila mi je tudi operacijo, česar pa me je strah in se nisem odločila (tudi na srečo ni bilo tako hudo, da ne bi mogla zdržati).

Prijateljica mi je svetovala naj obiščem pedikerski salon, zato sem šla na medicinsko pedikuro v salon Pedivita v Ljubljani. Moram reči, da mi je medicinska pedikura res pomagala, saj so mi nohte pravilno oblikovali - glavna težava je bila, da sem si jih sama preveč postrigla in so se posledično vraščali. Sedaj si jih strižem pravilno, in imam manj težav s tem. Občasno se mi sicer še malo vraste, in takrat pač grem čim prej k pedikerki, zato da se vraščen del ne vname.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov