Utrujenost

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 23. Nov. 2008 20:57

Nizek pritisk je v povezavi z zaspanostjo. Če je to vzrok, bi bilo morda dobro delati na tem, da se ga zviša.

Pišeš, da kave ne piješ. Jaz bi ti jo priporočila za začetek - toliko, da vidiš, če so težave povezane z nizkim krvnim tlakom. Kava naj bi pritisk namreč zviševala. Alternative so še: pravi čaji, več soli v prehrani,...

Ješ veliko sladkarij? Te bi znale biti povezane z nizkim krvnim tlakom.

Kar pa se gibanja tiče, ti priporočam eksplozivna in dinamična gibanja. Pritisk se prav tako poviša pri "kvihtanju".
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 23. Nov. 2008 20:59

Tudi jaz imam nizek pritisk. Velikokrat le 90/60. Ne pomaga mi nobena kava, sladkor, sol itd. Samo gibanje me spravi v boljše počutje.
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 23. Nov. 2008 21:12

Hvala, da si napisala to in me opomnila, da sem se netočno izrazila. Sladkor naj bi bil po nekaterih dognanjih (alternativna medicina, deloma posredno tudi ortodoksna) povezan z nizkim krvnim tlakom na tak način:

Preveč sladkorja (sploh pa belega, namiznega, ki je npr. v sladkarijah ali pa belem kruhu) slabi trebušno slinavko. Ko je ta oslabljena, vpliva na ostale žleze v telesu (ki so vse povezane med seboj preko hipofize) - med drugim tudi na nadledvične žleze, ki izločajo adiuretski hormon (in še nekaj sorodnih substanc, ki uravnavajo količino vode v telesu). To vpliva na neravnovesje v krvnem tlaku, ki je v povezavi tudi z osebnostjo dotične osebe. Nekaterim to baje vpliva na znižanje krvnega tlaka, drugim na povišanje. In seveda na posledice.

Je pa tako, da krvni tlak 120/80 ne pomeni za vsako osebo optimalne vrednosti. To zavisi od vsakega posameznika. Tudi jaz sem se pri krvnem tlaku 100/60 počutila odlično, brez utrujenosti, vrtenja in temnenja pred očmi. Nekateri pa se pri tej vrednosti počutijo slabo.
Jaz se počutim (glede na zadnja merjenja) rahlo slabše, če mi pade tlak pod 90/50.

To je ena izmed možnih razlag, kako preveč sladkorja lahko vpliva na nizek krvni tlak - kljub temu, da je znano, da je sladkorna bolezen (šibkost trebušne slinavke) v povezavi z visokim kt.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 23. Nov. 2008 21:15

Tysia napisal/-a:
Je pa tako, da krvni tlak 120/80 ne pomeni za vsako osebo optimalne vrednosti.


To je res, ja. Moj normalen je okrog 110/70 ali pa 100/cca. 70.

Pri 90/60 se mi pa kar sanja ...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 23. Nov. 2008 21:21

Ko so meni izmerili najnižjega 84/48 sem se prav dobro počutila. Sedaj pa ne vem ali zato, ker sem bila malo "zadeta" ali so se zmotili (čeprav so merili dvakrat) ali pa ni imelo takega vpliva na počutje. Takrat sem bila dobro trenirana in sem se glede na moje telo prehranjevala zdravo.
Uporabniški avatar
Spety
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Spety » 28. Nov. 2008 17:31

jaz bi tistim ženskam, ki so popoldan nonstop utrujene in zaspane predlagala, da si naredijo test ščitnice.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov