Utrujene oči

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

princeska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a princeska1 » 24. Mar. 2009 18:40

heiheii:D
js mam en majnši problem...in sicer že kar par let nosim kontaktne leče in mam probleme, k mam tko vseke tok časa ful utrujene oči, suhe, rdeče... sej uporablam kaplce refreshcontacts...sej so ful fajne, sam useejn...in sm brala o nekem prehranskem dopolnilu za oči BLUE BERRY...mogoč kira pozna to zadevo?

huala za odgovore :D
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 24. Mar. 2009 21:00

Js mam isti problem. Nisem pa še čula za to prehransko dopolnilo, a ma že katera kakšne izkušnje s tem?
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 21:05

Ne vem no, js nebi prehranska dopolnila jemala zarad tega.
Kakšne dobre kapljice za oči, pa bi blo po moje kul.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 24. Mar. 2009 21:11

Te kapljice kot si omenila so umetne solze. Umetne solze vlažijo oči, preprečujejo srbečico, rdečico in res pomagajo. Mogoče poskusiš s katero drugo vrsto umetnih solz (Genteal, Vismed). So primerne tudi za uporabnike kontaktnih leč. Lahko jih kapneš kolikor krat želiš na dan. In resnično pomagajo. Jaz sem uporabljala Genteal, ne uporabljam pa kontaktnih leč.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
princeska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a princeska1 » 24. Mar. 2009 21:44

ma sej men te kaplce ko jih mam kr pomagajo...res ti fajn navlažijo oči...pa še fajn je ko jih lahk vzporedno z lečam uporablaša...sam še useejn me usake toč časa matrajo oči...
najbolš bi blo da bi šla na očala...sam tega pa nočem :cry:
dami
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 1. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a dami » 25. Mar. 2009 8:15

Jest imam tudi take težave in jih nisem mogla rešit. Okulistka mi je rekla, da imam pač suhe oči (niso dovolj navlažene) in zaradi tega so tolk bolj občutljive in prihaja do vnetja. Uporabljam umetne solze, sam dosti ne pomaga. Sm pa slišala, da je z umetnimi solzami tko, da bolj pogosto jih uporabljaš, vedno bolj jih potrebuješ, kr itak ni isto kot naravne solze.
princeska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a princeska1 » 25. Mar. 2009 15:35

dami napisal/-a:Jest imam tudi take težave in jih nisem mogla rešit. Okulistka mi je rekla, da imam pač suhe oči (niso dovolj navlažene) in zaradi tega so tolk bolj občutljive in prihaja do vnetja. Uporabljam umetne solze, sam dosti ne pomaga. Sm pa slišala, da je z umetnimi solzami tko, da bolj pogosto jih uporabljaš, vedno bolj jih potrebuješ, kr itak ni isto kot naravne solze.


to se pa ful strinjam s tabo...dobesedno odvisen rataš od njih :roll:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 25. Mar. 2009 15:37

js jih tut zato ne uporabljam...pa sm redna uporabnica lec tut ze ene 4 leta - vsak dan...boljse cim manj kemije.
princeska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a princeska1 » 25. Mar. 2009 22:22

red_rose napisal/-a:js jih tut zato ne uporabljam...pa sm redna uporabnica lec tut ze ene 4 leta - vsak dan...boljse cim manj kemije.


hjaa sej vem :) sam ko je po kapljicah res bolš :)
Uporabniški avatar
tita123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 101
Na forumu od: 4. 8. 2008
Kraj: Bela krajina/Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tita123 » 25. Mar. 2009 23:33

ko sem js začela z uporabo leč me je že po 5h motla suhost učk, ampak sem rekla, ne bom uporabljala kapljic ker potem jih bom morala vedno. pa tud pozimi je suh zrak in leča več ni tok vlažna kot na začetku.

v ponedeljek se mi je pa neki čudnega zgodilo.. leče sem imela 20h v očeh in ponoči so se mi iz kar neznanega razloga oči solzit in sem šla pogledat v kopalnico in sm mela čist krvavo rdeče oči. ne vem ali je to od leč, ali me je kje prepihalo...
Najboljše šele prihaja...
Uporabniški avatar
Hyades
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 623
Na forumu od: 22. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Hyades » 25. Mar. 2009 23:38

:eek:

Tudi jaz sem veliko nosila lece.. Pa mi je en dan optik rekel da je boljse da vsaj en dan na teden nosim prav cel dan ocala. Zaradi ock. Pa ne da bi mi moja okulistka to rekla, neee..

V glavnem sem imela vcasih res nenormalne suhe oci, sem uporabljala kapljice ampak potem se mi jih ni vec dalo, ker je bilo tako da sem si jih vsak dan not kapala in ce si jih nisem sem bila zivcna.. brezveze :/.

Sedaj nosim precej ocala (bolj zaradi nekega vnetja), ampak komaj cakam da si spet dam lece..

Poskusi s kaksnimi visini za vlazenje ock (tiste v ampuli ki jih lahko das tudi ko imas lece notri), in pa nosi ocala tu pa tam.. skodit ti ravno ne more.
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 26. Mar. 2009 15:56

cist tko jez hvala bogu nimam problemou z ocmi

ampak...od moja fotr jih pa ma like 20 let in je ful svoje cajte uporablou kaplce in kaj je blo pol... po tokih in tokih letih uporabe se mu oci niso vec vlažile ker so ble tok navajene kaplc tko da punce merkite na uporabo le teh ker je mal zoprn da jih mors uliivat not ceu lajf kljub temu da nehas lece nost!
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 26. Mar. 2009 18:05

Mene doskrat učke pečejo (najbrž zarad preutrujenosti) in pol si kapnem malo Visina in pomaga super. Slika
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]