Test nosečnosti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 29. Jun. 2010 13:23

A se sam men mal hecno sliši, ko se govori o predsemenski tekočini kot "nevarni"? :D Pa sej ne ubija, prej obratno! (ja, sej vem kaj se misli s tem sicer)

Skratka, men je pa že pred "predvidenim izostankom" test pokazal +.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2010 13:46

purple-nevarna za zanositev, sm mislila da se da razbrat iz konteksta :)

cdefgahc-za test nosečnosti te ginekolginja pošlje v laboratorij, kjer daš urin in ti povem povejo al si noseča al ne. Za bris pa ne vem če ti lahko tut tak določi.
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 29. Jun. 2010 14:01

cdefgahc napisal/-a:ja, predsemenska tekočina je isto nevarna.


Ni res :roll:

Znanstveniki še niso dokazali, da bi predsemenska tekočina vsebovala semenčeca oz. vsaj ne v takšnem deležu in hitrosti miganja, da bi bila predsemenska tekočina dokazano dovolj za zanositev. Potem bi vsi pari, ki prakticirajo metodo umika (in takih ni malo) imeli že na tone otrok.

čbela, če vama je zaščita zatajila, zakaj nisi vzela urgentne kontracepcije, če ne želiš zanositi in meniš, da predsemenska tekočina predstavlja nevarnost?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2010 15:34

krogla napisal/-a:
cdefgahc napisal/-a:ja, predsemenska tekočina je isto nevarna.


Ni res :roll:

Znanstveniki še niso dokazali, da bi predsemenska tekočina vsebovala semenčeca oz. vsaj ne v takšnem deležu in hitrosti miganja, da bi bila predsemenska tekočina dokazano dovolj za zanositev. Potem bi vsi pari, ki prakticirajo metodo umika (in takih ni malo) imeli že na tone otrok.


Torej po tvoje vsi ginekologi, ki pravijo da je metoda umika nezanesljiva govorijo neumnosti, mah kake maš... Sej ne en par tut ima otroke, ker sta pazila, beri uporabljala metodo umika, poznam dost punc, ki je tako zanosilo predvsem v zgodnjih najstnistniških letim, ker se jim je "ponesrečilo", ampak leta nimajo nič pri tem. Če si otorka ne želiš je že dost da enkrat zanosiš, ne rabiš zanosit milionkrat in imet na tone otrok. :x
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 29. Jun. 2010 16:40

Ginekologi v skladu s svojo doktrino svarijo pred naravnimi metodami, ker slednje zahtevajo od ženske, da pozna svoj ciklus in telo, tega pa marsikatera (predvsem mlada) ženska ni sposobna. Mlade ljudi je potrebno učiti v smeri uporabe zaščite med spolnimi odnosi (ne samo zaradi nosečnosti, ampak tudi spolno prenosljivih bolezni), vsekakor pa zaenkrat ni ginekologa, ki bi imel znanstvene dokaze o tem, da je predsemenska tekočina dejansko dovolj za zanositev, ker ni dokazano, da je v njej dovolj delujočih poskočnih semenčec.

Ne zagovarjam metode umika, če par zares noče zanositve, samo vse ni tako črno-belo v smislu 'ni doživel izliva, a je zatajila zaščita, torej sem noseča'.
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 02. Avg. 2010 11:15

pred nekaj dnevi sva s fantom imela spolne odnose...sicer je bilo 2 dni po koncu mensturacije...nisva uporabila kondoma, noter mu ni pršilo..vendar imam dvom, in bi rada preverila že danes, da nisem slučajno noseča.
a mi bo test za nosečnost že sedaj pokazaj realno, ali sem-nisem noseča?
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 02. Avg. 2010 20:47

Ne, test tako zgodaj najverjetneje ne bi pokazal realnega rezultata, ker v primeru oploditve v telesu še ni dovolj nosečniškega hormona. Test nosečnosti pokaže relativno zanesljiv rezultat po prvem dnevu izostanka menstruacije.
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 02. Avg. 2010 21:16

ja sej se mi je zdelo da bo tak odgovor.
no ja, sej upam d bo vse kul, mal paniko delam..
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 02. Avg. 2010 21:20

Če nisi 'srečnica', ki ima ovulacijo zgodaj po menstruaciji in če ni v fantovi predsemenski tekočini mnogo hitrih spermijev, potem ni panike :D

Sicer pa - zakaj seksaš nezaščitena, če ti je takoj potem žal in te je strah nosečnosti?
Uporabniški avatar
undercover
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 230
Na forumu od: 7. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a undercover » 03. Avg. 2010 15:22

veliko je na psihi.. imela sem probleme s tem da nisem dobila menstruacije kakšna 2 tedna.. zraven sem bila še napsihirana kaj če sem noseča kljub negativnim testom.. tako da je verjetno še to pripomoglo da sem jo dobila šele čez 1 teden... tako da . minimalna verjetnost je da si noseča če so testi pokazali negativno.. in to celo trije tako da.. probaj čim manj razmišljati na to :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Avg. 2010 16:47

čuftika napisal/-a:
krogla napisal/-a: Potem bi vsi pari, ki prakticirajo metodo umika (in takih ni malo) imeli že na tone otrok.


Torej po tvoje vsi ginekologi, ki pravijo da je metoda umika nezanesljiva govorijo neumnosti, mah kake maš...


A na to, da je največji riziko pri metodi umika to, da se tip ne umakne pravočasno in ejakulira v nožnico, je pa težko pomislit? In da ni vsa fora v tej slavljeni predsemenski tekočini, ki vam nekaterim očitno močno greni življenje, da je treba ene in iste (napačne) stvari skoz ponavljat.

Priporočljivo branje
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 03. Avg. 2010 23:54

No, to je podobna štorija kot tista o ženskah, ki jemljejo kontracepcijske tablete in zanosijo. Da so pa vmes na kakšno kdaj pozabile, pa pozabijo omeniti - saj je samo ena :D
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 04. Avg. 2010 11:48

Še js prosim za nasvet. Pred enim mesecem je med sexom kondom ostal v meni, do izliva je prišlo..naslednji dan sem šla po jutranjo tabletko. Menstruacijo sem dobila točno, vendar je bila ta šibkejša. Takrat sem tudi ponovno začela s kontracepcijksimi tabletakmi, torej prvi dan m. prva tabletka...obrnili so se že trije tedni, vsak dan čutim slabost, vrtoglavico, nekako sem napihnjena...zanima me ali bo test pokazal nosečnost kljub kontracepcijskim tabletkam ki jih jemljem. Vem da je možna slabost in vsi znaki tudi zaradi kt, vendar me še zmeraj razjeda in grem danes po test, zanima me le ali bo vseeno test pokazal nosečnost, če je ta prisotna.
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 04. Avg. 2010 11:50

Ja, pa še to. Včeraj sem popila zadnjo tabletko, torej čez kakšen dan pričakujem krvavitev. Ali ta ima sploh povezavo z nosečnostjo, ker vemo da ne gre za pravo m? Torej a lahko pride do krvavitve kljub morebitni nosečnosti?

Hvala za mnenje, nasvet...
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 04. Avg. 2010 20:19

Ja, kljub nosečnosti lahko krvaviš, ker kt pripomorjo k temu, da m. sploh ni prava m., ampak umetno sprožena krvavitev, ki se očitno ne ozira na nosečnost.

Naredi test, če te skrbi - po moje bi moral pokazati realni rezultat ne glede na kt, ampak verjetno imaš opisane simptome, ker se obremenjuješ s potencialno nosečnostjo in ker komaj en mesec jemlješ kt. Naredi test in če je negativen, se sprosti in se boš bolje počutila.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov