Test nosečnosti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 25. Dec. 2008 15:29

Jz sm nekje prebrala, da je tko s testi: lahko se zmoti, ampak samo v primeru, da nosečnosti ne pokaže. Ko pa jo pokaže pa naj bi blo skor 100 % zanesljivo.
Ampak povdarajam, da to ^^ ni zanesljiv vir, ker ne vem kje sm brala.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
čbela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 2. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a čbela » 29. Jun. 2010 8:34

Pozdravljene!

Imam eno vprašanje za vse tiste, ki imate mogoče že izkušnje s testi nosečnosti. Menstruacija mi prvič zamuja, zato sem naredila že dva testa nosečnosti (baby check), in sicer enega po enodnevni zamudi in drugega po 4-dnevni zamudi. Oba sta pokazala negativno.

Tiste, ki ste že delale ta test (ali kateri drugi test nosečnosti), kako hitro je pokazal pravilen rezultat (pozitiven in negativen)? Klicala sem ginekologinjo in pravi, naj počakam da bo menstruacija zamujala 14dni, da bo potem bolj zanesljiv rezultat. Ne morem čakati...

Prosim za kakršno koli izkušnjo.
Hvala!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 29. Jun. 2010 8:39

Moj je kakšen teden po izostali menstruaciji pokazal plusek :D Pred tem, se pravi tam prvi ali drugi dan (ne spomnim se), pa je bil še negativen.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 29. Jun. 2010 8:45

na internetu si preberi kakšni so še drugi začetni pokazatelji za nosečnost (poleg izostanka menstruacije).
na primer:
-slabost in bruhanje, najpogosteje zjutraj, lahko ob kateremkoli dnevnem času
-nenavaden kovinski okus v ustih
-čustvena nestabilnost
-pogostejša potreba po uriniranju
-povečane, na dotik občutljive dojke
-splošna utrujenost, zaspanost
-omotičnost, vrtoglavica
-močnejši izcedek iz nožnice

godnji znaki nosečnosti so tudi:

1-Utrujenost - nimate več vzdržljivosti za običajne dejavnosti, kot so hoja v hribe ali ostati pokonci pozno v noč. Ta se pojavi zato, ker vaše telo rabi ogromne količine energije za spremembe v nosečnosti.

2-Slabost in bruhanje – jutranja slabost se lahko zamenja z gripo ali občutek, da vam nekaj »fali«. Morda boste preobčutljivi, čutili slabost skozi cel dan ali pa vas bo sililo na bruhanje in boste celo izbruhali vse, kar boste spravili vase.

3-Izostanek menstruacije - čeprav lahko izostanek menstruacije povzročijo tudi drugi faktorji, kot je npr. stres, je ravno ta običajno prvi znak nosečnosti.

4-Rahli madeži krvi – Krvavitev ob ugnezdenju jajčeca je mogoče zmotno zamenjati za menstruacijo. Nekatere ženske v prvih mesecih nosečnosti krvavijo v času, ko naj bi imele menstruacijo.

5-Odpor do vonjav, alkohola in dima - ko ste noseči, se vklopi mehanizem varovanja dojenčka baby. Opazili boste, da boste po kavi, alkoholu, cigaretnemu dimu počutili slabo.

6-Želja po hrani – pogosto si v nosečnosti zaželite hrano, po kateri ste v preteklosti le redko segli. Vaš okus se lahko spremeni in namesto prej ljube sladke hrane vas kar naenkrat privlači slana ali obratno.

7-Spremembe na dojkah - spremembe so podobne predmenstrualnim, le da so bolj intenzivne: zbadanje v bradavicah, prsi so polnejše in občutljive, kolobar okoli bradavic (areola) začne temneti, drobne žleze na areoli se povečajo.

8-Neugodje v medeničnem področju - to nelagodje lahko čutiti v celotnem spodnjem delu trebuha in medenici. (Enostranska ostra bolečina ni normalna, zato v tem primeru obiščite ginekologa).

9-Pogostejše uriniranje - na začetku boste urinirali pogosteje zaradi nosečnostnih hormonov. (Pozneje boste morali pogostejše uriniranje zaradi pritiska na mehur, ki ga povzroča vedno večja maternica)
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 29. Jun. 2010 8:45

čbela, babycheck naj bi ob pravilni uporabi (zjutraj!) realen rezultat pokazal že po prvem dnevu izostanka menstruacije, ampak baje je možno, da je nosečniški hormon pri nekaterih na začetku nosečnosti še tako šibko izražen, da ga test pač ne zazna - ampak to so redki primeri. Ginekologinja ti je dobro svetovala - pač počakaj. Če si bila med odnosi zaščitena, se ne obremenjuj preveč, ker ti menstruacija verjetno zaostaja zaradi stresa.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 29. Jun. 2010 8:52

S temi drugimi znaki nosečnosti je tako, da jih lahko res imaš, lahko si jih pa samo domišljaš (zaradi močne želje ali strahu).
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 29. Jun. 2010 8:54

jullia_ napisal/-a:S temi drugimi znaki nosečnosti je tako, da jih lahko res imaš, lahko si jih pa samo domišljaš (zaradi močne želje ali strahu).


Ja, te znake dobiš takoj, ko ti m. zaostaja in izginejo v trenutku, ko jo dobiš :D
Uporabniški avatar
čbela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 2. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a čbela » 29. Jun. 2010 11:30

Prsi imam napete, boleče bradavičke, jajčniki me bolijo že več kot teden dni - isti občutki kot tik pred menstruacijo. Trebuh imam napihnjen (tega prej nisem ravno opazila). Vendar še kar ni menstruacije...
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 29. Jun. 2010 11:36

Pred tremi meseci si prenehala s KT, potem ti je enkrat zamijala 14 dni, drugič 3 tedne, ostalo se ti je pojavljala normalno. Jaz po vsem tem sklepam, da bi lahko imela največ 3 menstruacije ali pa še tole ne. Kako se ti potem ostalo pojavlja normalno?
Mislim, da ti dva testa nista pokazala narobe in da je vse samo zmeda KT.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 29. Jun. 2010 11:46

jagoda-malina, prvi post je star celo leto in pol ... mislim, da se avtorica že zdavnaj ne ukvarja več s tem problemom :D


par postov nad tvojim je pa čbela napisala svoj problem, o tem je trenutno govora ;)
Let's swim to the moon .....
krogla
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 18. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a krogla » 29. Jun. 2010 12:13

čbela napisal/-a:Prsi imam napete, boleče bradavičke, jajčniki me bolijo že več kot teden dni - isti občutki kot tik pred menstruacijo. Trebuh imam napihnjen (tega prej nisem ravno opazila). Vendar še kar ni menstruacije...


Bistvenega pomena je tvoj odgovor na vprašanje, ali si uporabila zaščito :D
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 29. Jun. 2010 12:16

:D :D :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
čbela
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 2. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a čbela » 29. Jun. 2010 12:26

Zaščita naju je pustila na cedilu. Vendar do izliva v nožnico ni prišlo.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 29. Jun. 2010 12:36

kolikor vem je tut predsemenska tekočina nevarna :?
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 29. Jun. 2010 13:19

ja, predsemenska tekočina je isto nevarna. kaj pa če greš do ginekologinje pa ti ona pove če si noseča? kot vem to lahko ugotovi s tem, ko ti vzame bris. nisem ziher, naj me kdo popravi, če se prek brisa to tak zgodej ne da ugotoviti...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov