Test nosečnosti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Jan. 2012 18:55

Jaz tudi mislim, da je krivo to da si shujšala, si pod stresom... Pa če si naredila test in je pokazal negativno pol zelo verjetno nisi noseča. Sprosti se, pa malo odmisli to, pa boš zihr kmal spet menstuacijo dobila!
clea777
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 25. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a clea777 » 25. Jan. 2012 17:31

Živjo!
Kontracepcijske tablete Yaz jemljem 4 mesece, vedno sem bila pri jemanju dosledna in nikoli nisem katere pozabila vzeti. Prejšnji mesec sem na dan pričakovane menstruacije naredila test, ki je bil pozitiven (možno je da je šel urin čez črto). Zelo sem se prestrašila in naredila tisti dan še dva testa, ki sta bila oba negativna. Ko sem prišla domov sem opazila da sem dobila menstruacijo, ki je bila normalno dolga in močna. Velikokrat sem že prebrala za razne vgneznitvene in nevem-kakšne mednosečniške krvavitve, zato sem bila še vedno zaskrbljena. Naredila sem še precej testov, vsak dan kakšnega (kupila sem različne znamke), največkrat na jutranji urin in vsi so bili negativni. Zadnjega sem naredila kakšen teden nazaj, bil je prav tako negativen - to je okoli tri tedne po pozitivnem testu, to pomeni, da bi test do zdaj bil že definitivno pozitiven kajne? Danes sem bila pri ginekologinji, ki mi ni znala pojasniti pozitivnega testa (rekla je da je skoraj nemogoče da bi bil nosečniški test lažno pozitiven), rekla mi je le da noseča, sodeč po ultrazvoku nisem. Zanima me, kaj se je zgodilo? Res nisem noseča?
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 25. Jan. 2012 17:39

Vsi ti bomo pametovali, da nisi noseča, ti pa maš v glavi samo tega nerojenega otroka. Ne moremo ti mi svetovat, oziroma vedet, kako je stanje v tvojem trebuhu. Glede na to, da je bil pozitiven en test, negativni pa vsaj 5, pa še ginekologinja pravi, da nisi noseča, potem je resnično mala verjetnost da si. Daj še čez kaki mesec naredit kaki test, pa boš vedela točneje, tačas pa pač probajne razmišljat o tem vsak dan. Tudi meni se je že zgodilo, da sem mislila, da se noseča, pa vem, da tega si ne izbiješ iz glave kar tako.

Naj ti hitro mine. Čez 8 mesecev pa boš vedela 100% =))))
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2012 18:03

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 25. Jan. 2012 18:59

jz sm že imela lažno pozitivni test, tko da tale ginekologinja mal nabija, ker je takih primerov ful.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2012 19:57

Vprašanje ne spada pod ljubezen in seks, premikam pod zdravje.
It was forever..but it didnt last long..
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2012 20:47

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 25. Jan. 2012 21:11

Jah..tud mogoče, ka pa vem. Važn, da napravce za nosečnost, ginekologinje in hipohondri ne spadajo pod ljubezen in seks.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Jan. 2012 21:36

ko sem prebral naslov, mi je prišla na misel devica marija...brezmadežna spočetost...sem mislil, da bo napisala, da ne seksa, pa je za foro kupila test, ki je bil pozitiven... :eek:

odgovoril ti bom takole: ginekologinja je na faks hodila min. 6 let, da je postala običen zdravnik, nato je imela tisti izpit pa specializacijo, itd, itd, da se je naučila to, kar naj bi obvladala. ultrazvok je pripomoček, s katerim je mogoče videti, kaj se v telesu dogaja. torej izučena oseba ti je na podlagi kontrole z ultrazvokom povedala, da nisi noseča, imaš menstruacijo, ti pa prideš na forum spraševati, če si noseča??? :eek: :eek: :eek:

mislim...kakšne zaključke lahko narediš iz naših razmišljanj, ki so nastala na podlagi tvojega opisa? nismo ginekologi, nimamo ultrazvoka, da bi te pregledali, ti pa sprašuješ? je vse ok s teboj?

lej, če si noseča in če boš rodila, častim voziček. splava ti žal ne znam narediti, nisem tesar... :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jan. 2012 23:14

^^ Jah, ultrazvok verjetno tudi ni 100% pokazatelj, sploh tako zgodaj. Se sicer niti malo ne spoznam na iskanje znakov nosečnosti, sam pri meni so ga že parkrat delali zaradi policističnih jajčnikov in enkrat je izgledalo, da so, drugič ne... Ginekologinja je nazadnje samo rekla, da na sliki ne vidi oz. se ne vidi dobro, da pa lahko vseeno so - ker UZ itak ni čudežna palčka, vidiš samo sliko notranjosti, kjer lahko ostali organi vseeno preprečijo vpogled oz. zakrijejo kakšno podrobnost :P Uporabnica je verjetno zato zaskrbljena, ker ji ginekologinja ni znala razložit prvega pozit. testa / je ni pomirila, da je bila siguno napaka in da ji ona 100% lahko na podlagi UZ zatrdi, da ni noseča :wink:

Samo glede na vse ostale teste je bil prvi očitno res napaka :)
Zadnjič spremenil dot, dne 25. Jan. 2012 23:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Jan. 2012 23:17

če ji ginekologinja ni znala razložit, mar misli, da ji bomo mi znali? :D :D :D
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jan. 2012 23:18

Seveda ne, išče kakšno drugo žensko, ki je imela že kdaj kakšno podobno izkušnjo (pozit. test, čeprav se je nato izkazalo, da je lažni alarm). Javni forumi (še posebej takle babji) so pa kar primeren kraj za taka vprašanja :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 25. Jan. 2012 23:21

moja že 7 let pokojna afganistanka je bila parkrat navidezno breja, če loh kaj pomagam... :D :D :D
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 25. Jan. 2012 23:30

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:56, skupaj popravljeno 1 krat.
clea777
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 25. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a clea777 » 26. Jan. 2012 8:57



Ah drage dame (in gospodje) sj jaz dobr vem da sm ena paranoična kokoška, sam nevem, ne morem iz svoje kože :)

Drugače pa, mi je rekla gin. da nisem noseča, pa sm jo vprašala, če bi se sploh že kaj vidlo, pa je rekla - jah, mogoče tut ne.

Mal je bla zmedena tisti dan, ko sva govorile o tistem testu, je rekla da je nemogoče, da je lažno pozitiven. Sem jo vprašala potem, če sem bila potem res (kemično recimo) noseča, pa je rekla - ne, pomoje ne. Tako da sm od nje odšla precej bolj zmedena kot sem prišla.

Drugače se pa tudi meni zdi precej neverjetno, da bi res bla (pa tudi dobro vem, da vi nemorte vedt, če sm), prišla sem sem gor bolj ker so me zanimale kakšne izkušnje drugih uporabnic, pa tudi upala sem, priznam, da mi bo kdo zapridigal, kako neumna sem, da me skrbi za nosečnost, ko pa je tako očitno da nisem :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]