Težave s srcem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Jun. 2007 14:30

uf, hvala za pomiritev :)

dons sm bla na EKGju sam še nč nevem kaj in kako..šele čez par dni zvem izvide.me pa dons že skoraj nič več ne peče...
se mi pa zdi da je to zarad sikiranja in stresa, glede na to da sm zadnje čase čist razstresena :D in pa seveda verjetno me je zvila tale prehitra vročina :? jst upam na najboljše no :)
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 21. Jun. 2007 14:56

Si drgač kej športnica?
Žalostno bi blo, če bi te že pr teh letih zarad vročine začelo je*at na tak način...

Če ne pa tud jst mislim da je stres biu tisti...ne se prevč sekirat, se ne splača zdravja izgubit za karkol druzga (pa nej bo šola al magar morski prašičk (btw. zanima me od kod tako ime..morski prašiček)?

LP!
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 21. Jun. 2007 16:10

kake neumestne :roll: :roll:
kukavica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 22. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kukavica » 22. Jun. 2007 9:19

Stres je ponavad eden izmed najpogostejših vzrokov za probleme s srcem.
Tule je en link s člankom o tem kako stres vpliva na srčni ritem.
-http://www.babarovic.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=8&Itemid=8
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jun. 2007 10:11

Kosmo_s_Kjem napisal/-a:Si drgač kej športnica?
Žalostno bi blo, če bi te že pr teh letih zarad vročine začelo je*at na tak način...

Če ne pa tud jst mislim da je stres biu tisti...ne se prevč sekirat, se ne splača zdravja izgubit za karkol druzga (pa nej bo šola al magar morski prašičk (btw. zanima me od kod tako ime..morski prašiček)?

LP!


ne nism športnica :D kar bi sicer bil lahko eden od razlogov, ampak itak karkoli rečt zakaj je zdej tko, ne moreš...lohk je karkoli, lohk je čist neki druzga, loh pa kr zarad vsega...
sam pomoje zarad stresa in vročine, tko bi jst rekla...sploh vročina ker pač je tko naletel da sm mela tamalo sestrično tuki in seveda zapirat okna da ja nou kšnga prepiha al pa kej in sem bla cel dan ko sm bla doma v 35 stopinjah...pa zvečer tud... :? čist možno da me je zaradtega zvil...
če ne pa sm jst kr prepriana da je v večji meri kriv stres...in to sploh ni dobr glede na to, da so pač vedno neki problemi in valda nouš povsod ravnodušen..no sej zdej se mal pazim, in po pravici povedano te dva dni ko sm se mela čist hudo in ko sm pač par stvari kupla za dušo,tud čutla nism da mam srce, kaj šele da bi me kej pekl :D
to je treba ful pazt ja, sam kaj ko ne moreš pobegnt stran od problemov :?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Jun. 2007 13:21

*purple* napisal/-a:ne nism športnica :D kar bi sicer bil lahko eden od razlogov, ampak itak karkoli rečt zakaj je zdej tko, ne moreš...lohk je karkoli, lohk je čist neki druzga, loh pa kr zarad vsega...
Ampak škodovalo pa tud ne bi.. na srčka je treba pazit :/ Pomanjkanje telesne aktivnosti vsekakor vpliva na vsesplošno počutje telesa in duha. :)
Jz na tvojem mestu ne bi tko ponosno govorila, da se ne ukvarjam s športom.

Pa vzemi to kot dobronameren nasvet..
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jun. 2007 13:33

nisem rekla da se ne ukvarjam s športom, rekla sem da nisem športnica!
pa matr sej ne sedim cel dan doma in gledam u luft...
zjutri mogoče že, ampak popoldnevi in predvsem večeri so pa večinoma zlo aktivni pr men...če ne druzga prehodim cel btc, kar je pa tud nekej :D
in portnik pomeni, vsaj zame, da se resno in intenzivno ukvarjaš s športom...kar pa ni intenzivno in je občasno in malo tega in malo onoge, je pa vseeno športanje...sicer na mal lažji način, ampak vseeno je...
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 22. Jun. 2007 13:59

Purple upam da bodo (so) tvoji izvidi kul. Je pa res, da je 'spikanje' v obmocju srca lahko vzrok neuravnovesene scitnice. Js sm mela probleme (mam se) s scitnico in vem kako je to. Ampak se ti bo mal ponavljalo. Ce je blo pa samo to to, pol pa ni panike.
There are easier things in life than trying to find a nice guy...like nailing jelly to a tree for example.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 22. Jun. 2007 16:50

Mene ste mal prestrašle :? me je zdej dva dni zapored bolelo vpredelu prsnice..pa ful težko sm dihala, to ne lih časovno doug sam useen..sam pomoje je res kriva vročina pa to, ker ne znam druzga uzroka najdt..k vem da je blo ful vorče u prostoru..

Drgač pa tole *purple* mene je tut nov. tko špikalo pa to pa sm šla na ekg pa je biu pač ful visok utrip pa to..sam po pogovoru z njo je ugotovila da sm pod velikim stresom kr je blo res..pa da je to na to vplivalo..tko da je možno da je tut to pr teb uzrok..

Upam da se uredi use skup, good luck :)
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 22. Jun. 2007 18:57

Torej...čim manj se sekirat (ne se zdej še sekirat kako se ne sekirat :) ) . Stres je verjetno res biu kriv.
Drugače pa menda tudi težave s ščitnico kot je že ena omenla, naredijo podobne probleme s srcem. Poznam nekoga k je imel podobne probleme s srcem..in kasnej so ugotovili da ma neke probleme s ščitnico. Za vsak slučaj v kolikor bi se še kdaj ponovilo..se splača it pregledat.
Drgač pa uživej čim manj stresno in vročinsko.
:wink:
Ancica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ancica » 23. Jun. 2007 21:13

To je nek sindrom tic (al neki podobnega se reče), mišice od živcev bolijo (go figure :roll: ). Pride pa gre.
Ne takoj pomislit na najbolj črni scenarij, če te malo špika.
leaderka2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a leaderka2 » 27. Jul. 2008 20:54

Mene pa nekaj zanima, mene že en teden skupaj špika pri srcu, največkrat to čutim če se vležem in nato vstanem in obratno takrat me zmeraj špikne. Ima kdo podobne probleme? Od česa to pride? In če je potrebn pregled, recimo EKG ali ultrazvok?

Hvala.
Lp
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 27. Jul. 2008 21:16

Kakšen je kaj tvoj body mass index? Se relativno zdravo prehranjuješ? Ima (je imel) kdo v družini (ožji in širši) probleme s srcem? Imaš vdrto prsnico? Si pod stresom? Občutiš občasno aritmijo?
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
leaderka2
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 23. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a leaderka2 » 27. Jul. 2008 21:25

hmm. ubistvi kar se tiče telesni index mam 20, se pravi lih prav. sm pa takšna ja, da se hitr razburm, oz sm pod stresam. to kar si naštela, bi se skor z vsem strinjala. možno je tud to, da premal telovadim oz nič, kr mi ubistvi ni treba, kr sm zadovoljna s svojo postavo:) sej če ne bo boljš najboljš da grem k zdravniku. hvala ti drgač;)
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 27. Jul. 2008 22:25

Ni rečeno, da je to srce. Lahko je le neki živec, ki zaboli ... Se dogaja.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov