Težave s srcem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 27. Jul. 2008 22:42

Ja, pravjo, da srce ne boli, tko da te vrjetn kej druzga zbada. Drgač se pa men tud velikrat zazdi, da me srce zaboli, oz. da ga za sekundo al pa dve prime kot en krč in me ful stistne, pa sm bla že trikrat na EKG-ju in je vse ok. Baje je to lahko tud psihičnga izvora, al te pa kej v okolici srca boli.
Uporabniški avatar
klara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 11. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a klara » 28. Jul. 2008 11:38

čau... jz mam iste probleme.. bla sm tut že na EKGju.. use normaln.. baje d so to napadi panike.. mislm jz sm msilla d me bo pobral ane ... d je k d bi me kap zadela.. k srce mi je bil 100 na uro pa trest sm se začela pa use me je bolel.. pa tko zlo hudo je blo ene 3x do zdj.. me pa dostkrat zagrab.. pač stres. pa smrt v familiji.. sam nvem kko to preprečt.. pač ne mislš na to.. pa eni misljo d je to isto k npr te je pred izpitom strah.. sam to te kr iz nenada zagrab.. brez d bi se sekiral... :( aj hejt it!
Uporabniški avatar
matty13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a matty13 » 28. Jul. 2008 12:14

Jest mam tud podobne probleme, ampak se mi zdi, kot da bi me nekej rezal, pa sem bla na ekgju pa še par pregledih, pa je blo vse ok. Neha me pa bolet, če mau zakašlam, k se pol mišice skrčjo pa razširjo, sej ne vem točn, ampak pol me neha.
Uporabniški avatar
matty13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a matty13 » 28. Jul. 2008 12:15

Aja, pa itak, da so to baje živčki pa stres in nč kej tazga hujšega, da bi se blo treba neki full bat ;)
Aljo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 28. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Aljo » 28. Jul. 2008 12:50

Jaz sem bila ravno danes na EKG-ju in mi je ugotovila rahlo aritmijo srca. Imela sem pa vse- od napadov, dihalne stiske, "špikanja," omotico, vrtoglavico... Moj srček je zdaj potrjeno zdrav, vse ostalo pa je psihičnega izvora, čeprav v zadnjem času nisem imela hujših pretresov. Menda se to nalaga v tebi, potem pa ves stres, napetosti ipd. izbruhne ven v taki obliki.
Če te res skrbi, pojdi do zdravnika in naj ti opravi EKG, UZ srca in preiskavo za hormon ščitnice (TSH), ker naj bi (pogosto) ravno ta "vragec" :evil: lahko mešal štrene...

Lep poletni pozdrav vsem skupaj.
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 28. Jul. 2008 13:38

Yazmeen napisal/-a:Ja, pravjo, da srce ne boli, tko da te vrjetn kej druzga zbada. Drgač se pa men tud velikrat zazdi, da me srce zaboli, oz. da ga za sekundo al pa dve prime kot en krč in me ful stistne, pa sm bla že trikrat na EKG-ju in je vse ok. Baje je to lahko tud psihičnga izvora, al te pa kej v okolici srca boli.


To se men dogaja že od otroštva. Zadnja leta se je hvala bogu ful zmanjšalo. Ker mi je res grozn un filing, ko te tko stisne :?
Uporabniški avatar
rdeče vrtnice
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 571
Na forumu od: 18. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a rdeče vrtnice » 01. Avg. 2008 21:30

Js bi razmišljala v smeri aritmije, povečanega pritiska mogoče, stresa...če se ne konča to je bolje da ka r do zdravnika stopiš.
ℓινє...ℓαυgн...ℓσνє...
ℓυкα<3
Uporabniški avatar
melodious
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 14. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a melodious » 03. Avg. 2008 20:53

Meni se je dogajalo isto. No, se mi še zmeraj, ampak v manjši meri. Sem šla k zdravniku in so mi nardili EKG-vse ok, slikali pljuča-vse ok, želodec in prebava-vse ok. Ugotovili so, da je vso zbadanje psihičnega izvora-stres. Ampak tisto zbadanje je bilo res konkretno zbadanje, sem se kr precej vstrašla. Idi vseeno k zdravniku in povej svoje težave. Pa čim manj stresa, ker je ta največji povzročitelj bolezni.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 25. Feb. 2009 22:42

Mal sm prebirala tele stare poste pa nisem našla odgovora oz. tolažbe zame... torej imam eno skrb. Zadnje čase (oz. trikrat do sedaj) se mi zgodi, da me v prsih neki stisne potem pa ta pritisk kar "potuje" do vratu; kao me stisne še v vratu (ne vem, če sem glih jasno napisala...). Ful je neprijetno, k me tko stisne. Sicer to ne traja dolgo, pribl. 3 sekunde pa je mimo, ampak mene vseeno skrbi, da to ni kaj v povezavi s srcem :( To se mi je vedno zgodilo zjutraj, ko sem sedela; nism bla nič aktivna. Pritisk mam normaln.

V tej temi ste že pisale o nekem stiskanju in špikanju, ampak to ni čist tko kot se meni dogaja. Zanima me, ali ma še katera kake podobne probleme, ali pa če se mogoče kteri sanja, kaj bi to bilo? Kr mal so me prestaršli teli stiski in ne vem, ali bi zaradi česa takega morala k zdravniku? Itak mi vedno reče, da je vse v redu :roll:
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Feb. 2009 23:29

Hmm, do kam v vratu potuje ta bolečina/občutek? Potuje direktno na levo ali zavije na desno stran? Se ti zdi da imaš takrat povišan pulz? Težko rečit takole na daleč, ampak jaz mislim da ni nič resnega.

Težave s hercem se ponavadi klinično kažejo vse drugače kot špikanje; najpogosteje se pojavi oteženo dihanje. V primeru fibrilacije, tahikardije oz. flutteringa bi bilo to stanje IR do zdravniške pomoči, v primeru bradikardije bi se počutila zelo slabo, zaspano. Če bi imela koagulume/trombozo/aterosklerozo koronarnega ožilja/angino pectoris bi imela povišan krvni tlak, najverjetneje iregularen pulz.

Tak da verjetno gre za odziv telesa na stres. Pa ne zdaj: nisem pod stresom.... Stres je za organizem vsak agens ki bi lahko organizmu minimalno škodil in ga organizem poskuša preprećit, pri čemer je nujno povišanje vzdraženje šivčnega sistema. Tako lahko do tega privede tud samo ena neprespana noč....
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 26. Feb. 2009 0:53

GoldenEye napisal/-a:Zadnje čase (oz. trikrat do sedaj) se mi zgodi, da me v prsih neki stisne potem pa ta pritisk kar "potuje" do vratu; kao me stisne še v vratu (ne vem, če sem glih jasno napisala...). Ful je neprijetno, k me tko stisne. Sicer to ne traja dolgo, pribl. 3 sekunde pa je mimo, ampak mene vseeno skrbi, da to ni kaj v povezavi s srcem :( To se mi je vedno zgodilo zjutraj, ko sem sedela; nism bla nič aktivna. Pritisk mam normaln.


Trenutna aritmija. Nič hudega, razen, če se dogaja pogosto. Povzročitelj: stres. Tudi meni se to dogaja tu in tam. Naj te ne skrbi, preverjeno pri dohtarju.
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 26. Feb. 2009 1:15

pri mladih puncah je vzrok lahko vnetje rebrne mrene,ki zelo boli.tko nam je predavo en kirurg in se tega dobr spomnim.lahko je tudi vzrok kostno misicna bolecina,da te boli zarad hrbtenice se posebej ce te spikne ko vstanes iz sedecega polozaja.ce pa je to spikanje kratkotrajno so seveda mozni tudi zivci.to ko ste ene pisale za pekoco bolecino v prsnici pa je angina pektoris in to ponavadi ni pri tako mladih,ampak starejsih,kr se zarad nezdravga nacina zivljenja,mastne hrane,kajenja itd.zamasijo zile.
Uporabniški avatar
GoldenEye
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 235
Na forumu od: 23. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a GoldenEye » 26. Feb. 2009 12:50

Najlepša vam hvala za tele odgovore :) Ste me kar potolažli.

Drugač ne vem, če gre ta pritisk v katero stran na vratu... ne morm določit. Bolj kot ne po sredini. Pulz pa mislim da takrat ni povečan, prej mam občutek, ko da srce mal obstane.

miteq, mislem da je to res aritmija; ker je prisotna tud v familiji. A to pomeni neenakomerno bitje srca a ne? Torej to ni razlog za skrb?
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 26. Feb. 2009 14:05

Točno tak občutek je - kot da ti srce nekako preskoči kak udarec, hkrati pa se ti zdi, kot da ti nekdo stisne sapnik s celo pestjo, da ne moreš vdihnit. To je aritmija.

Razlog za skrb je samo, če se to dogaja pogosto in intenzivno. Povečini je razlog stres, tudi tisti podzavestne sorte, ko dejansko misliš, da nisi pod stresom, vendar si.

Če te skrbi, priporočam, da vseeno o tem povprašaš zdravnika. Mogoče te bo dal na kakšne preiskave, kaj več se pa pomoje ne da ugotovit, glede na to, da pride do tega popolnoma spontano. Jaz sem se glede tega nehal obremenjevat, pa se mi to ponavlja še samo izjemno redko, mogoče 1x na 4 mesece.

Dobronamern nasvet je pa ta, da v življenju poskušaš malo več časa posvečati negi svojega srca (ni mišljeno metaforično :P), v smislu kondicije, sploh, če so kakšne težave s srcem in ožiljem prisotne tudi pri starejših članih tvoje družine. Škodit ne more. Drugače pa mislim, da ni pretiranega razloga za skrb. :wink:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 26. Feb. 2009 15:23

Moj post je bil namenjen purple, ker nisem sploh gledla datuma :oops:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov