Težave s srcem

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Sexy Kitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 149
Na forumu od: 7. 4. 2008
Kraj: Šentpeter pri Otočcu

Neprebrana objavaNapisal/-a Sexy Kitty » 02. Mar. 2009 22:57

Zadnje čase imam povečan srčni utrip.Zbudim se sredi noči in če ležim na trebuhu čutim utrip dobesedno sto na uro.( :) )
Pri najmanjši aktivnosti se zgodi isto.Samo če grem po stopnicah v drugo etažo se izmučim.
Pred govornimi nastopi,javnim govorjenjem utrip tako naraste ,da se ustrašim ,da me bo kap,ali pa kakšen infarkt.
Očitno bo treba do zdravnika stopit :( :(
Uporabniški avatar
*etty*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 107
Na forumu od: 17. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *etty* » 02. Mar. 2009 23:03

Mogoče imaš težave s ščitnico. Moja kolegica je imela iste simptome, potem pa so jo poslali na preiskave, kjer so ugotovili, da ima pospešeno delovanje ščitnice... potem je jemala neke hormonske tablete in sedaj je baje kul.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Mar. 2009 14:42

Sexy Kitty napisal/-a:Zadnje čase imam povečan srčni utrip.Zbudim se sredi noči in če ležim na trebuhu čutim utrip dobesedno sto na uro.( :) )
Pri najmanjši aktivnosti se zgodi isto.Samo če grem po stopnicah v drugo etažo se izmučim.
Pred govornimi nastopi,javnim govorjenjem utrip tako naraste ,da se ustrašim ,da me bo kap,ali pa kakšen infarkt.
Očitno bo treba do zdravnika stopit :( :(
*etty* napisal/-a:Mogoče imaš težave s ščitnico. Moja kolegica je imela iste simptome, potem pa so jo poslali na preiskave, kjer so ugotovili, da ima pospešeno delovanje ščitnice... potem je jemala neke hormonske tablete in sedaj je baje kul.
Jz sem tole pri seb pripisovala slabi fizični kondiciji in nekaj odvečnim kg ter kajenju.. ..zgleda je lahko krivo tud kaj druzga potem?
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 03. Mar. 2009 14:51

To kar je opisovala *purple* se je dogajalo tudi meni. Šla sem k zrdavniku in na ekg in bilo vse ok. Nakar sva se z zdravnikom malo pogovarjala o tem in onem in prišla do ugotovitve, da je to povezano s situacijo v kateri sem bila takrat. Tako da so to bili neke vrste napadi tesnobe.
Dal mi je sicer ene tablete, ki so proti depresiji vendar jih nisem jemala.
Sedaj več teh težav nimam.
(s)mej se
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 17. Okt. 2009 12:32

pred štirimi dnevi me je na polno zvil, špikl pr srcu, zdj me pa skozi cel dan (4.dan) na vsake tolk cajta začne špikat, neki cajta špika, neha, čez neki cajta pa s5 začne. v bistvu tko stisne na polno, ne vem kako naj opišem... zvija me levo od prsnice... kdo ve kaj je to?
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Okt. 2009 12:59

Anksioznost - psihosomatska zadeva, zelo tipična zadeva.Pozanimajse kakšni so simptomi anksioznosti in si jih zapomni, da te ne bo brez veze grabila panika. In ko te bo naslednjič špikalo, boš vedela, da si anksiozna.

Razumeš...
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 17. Okt. 2009 13:26

sm prebrala ja, sam to ni anksioznost.
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Okt. 2009 13:30

Potem ko boš šla do splošnega naj ti da napotnico za EHOKARDIOGRAFIJO
- ultrazvočno preiskavo srca.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov