Srbeča nožnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Feb. 2011 13:12

jaz imam 100% bombažne dnevne vložke. in odkar jih redno uporabljam nimam več vnetij.
a mislite da je kaka razlika med temi vložki in bombažnim perilom? po moji logiki ne bi smelo biti.
strah me je pralnega praška.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 14:02

Pojma nimam a je razlika ali ne. Meni je samo rekla, da koža ne diha, ko imaš vložek. Samo, če nimaš več vnetja potem ga niti ne rabiš več.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 24. Feb. 2011 19:42

Meni so odsvetovali tudi intimna mila. Ne vem, kako je z naravnimi (npr. Melvita). Ker baje so tisti strokovni standardi larifari in milo še bolj vpliva na ph nožnice kar pomaga glivicam preživeti. Mi je pa svetovala, naj se v času infekcij umivam s kisom ali mlekom. Mogoče zveni mal čudno, vendar včasih so naravna zdravila najboljša, četudi ne najbolj prijetna
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 24. Feb. 2011 21:38

claire napisal/-a:^^ :ja:

jaz kupujem samo 100% bombažne vložke, tudi dnevne, da mi ni treba pazit na material spodnjic in pralni prašek.
ta vnetja so lahko res hudič. (trkam na les)


Katere pa kupuješ? Pravkar razmišljam da je to re zelo elegantna rešitv za težave in s perilom in s palnim praškom... Plus da imam sama večino perila ki sel ahko pere na max 30, 40 je že tko tko...
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 25. Feb. 2011 10:01

cvetkaaa napisal/-a: Samo, če nimaš več vnetja potem ga niti ne rabiš več.


veš gre bolj za pralni prašek. ki ostane v perilu ne glede na to na koliko stopinj se pere.
koža ne diha pod umetnimi vložki.

nesanica jaz uporabljam dnevne vložke vir (100 % bombaž).
klik

občasno tudi femina, ampak se dobijo večinoma le v lekarnah in dražji so.
sicer med menstruacijo pa uporabljam samo femina, vložke in tampone. (tu in tam kak o.b. tampon).
klik
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 25. Feb. 2011 10:24

Pralni prašek mislim, no vsaj upam, da mi ne povzroča težav. Ampak vedno, ko perem, potem ko je oprano dam perilo še enkrat splaknit. Pa tudi nobenih mehčalcev ne uporabljam več.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Feb. 2011 11:34

Nesanica napisal/-a:
claire napisal/-a:^^ :ja:

jaz kupujem samo 100% bombažne vložke, tudi dnevne, da mi ni treba pazit na material spodnjic in pralni prašek.
ta vnetja so lahko res hudič. (trkam na les)


Katere pa kupuješ? Pravkar razmišljam da je to re zelo elegantna rešitv za težave in s perilom in s palnim praškom... Plus da imam sama večino perila ki sel ahko pere na max 30, 40 je že tko tko...


to je kr bedno, ker se šele na 60 vse beljakovine in ostali telesni izločki vsaj približno odstranijo iz gatk.

če se le da vso svoje spodnje perilo perem na 60, se pač malo prej uniči, vednar imam posledično manj problemov.

prašek mi pa ne povzroča problemov. vsaj nekaj.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 25. Feb. 2011 12:58

^^ Se strinjam. Ampak večino barvastega perila se lahko pere na 40 stopinjah. Pa še drug problem ne perem samo spodnjih hlač skupaj, ampak še kaj drugega zraven.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 25. Feb. 2011 13:01

Js dam pač barvasto spodnje perilo lepo k brisačam in rjuham, ki tudi niso bele, brez slabe vesti na 60°C. in se komot nabere za en stroj.

res je, da bi ga mogla glede na etiketo prat na 40, ampak se mi zdi da še ni utrpelo večje škode.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 25. Feb. 2011 14:13

Pametna ideja. Jaz pa brisače dajem na vsaj 70. Ampak res na spodnjem perilu, če imaš kakšen izcedek se na 40 včasih ne opere dobro. In jaz sem potem to dajala še enkrat v pranje. Če še ni šlo kaj stran pa vrgla proč. :oops:
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 25. Feb. 2011 15:48

Mi peremo brisače, bombažne spodnje hlače-bele seveda in navadne bele majice na 90 in ni utrpelo nobene škode.
Mama pa uporablja tisto čudežno kroglo al kar je že in zato da minimalno količino praška, mehčalca pa sploh ne, ker že sama krogla učinkuje tako, da mehča
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 26. Feb. 2011 17:28

Belo že lahko pereš na 90, ampak jaz nosim samo barvasto spodnje perilo, belega ne. Kje pa kupiš tisto kroglo in kakšna zgleda ter koliko stane?
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 27. Feb. 2011 10:13

je zelene barve, noter pa ima take mini mini kroglice. Mislim, da jo je mama kupila prek neke zastopnice, kupiš pa jo lahko tudi prek neta- mislim, da celo na facebooku delajo reklamo- na desni strani. Kakšna je cena ti ne znam povedat- mislim da okrog 30€, nisem pa 100%. Pa poglej mogoče še na srcek.si, če jih imajo.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 08. Mar. 2011 19:58

Sem našla to zadevo. A pa se res obnese? Je perilo lepše oprano in mehkejše? Ker cena je kar visoka.
Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 09. Mar. 2011 9:09

V Leclercu tudi prodajajo to kroglo (o kakovosti se še nisem prepričala), stane pa ena 14-15€. Sam običajno rabiš dve, če pereš več kot 5 kg (se mi zdi).

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov