Srbeča nožnica

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ibiss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 1. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ibiss » 31. Mar. 2010 9:27

živijo.
imam problem ki se veže na pekočo,srbečo nožnico in sicer se mi je to začelo dogajat pred dvema dnevoma, ob večerih preden grem spat, ter po spolnem odnosu ...in traja različno dolgo včasih poneha zelo hitro včasih pa kar nekaj časa traja...na nožnici nisem opazila nobene otekline ali kaj podobnega tudi izcedek je tak kot ponavadi in mam probem samo v tem da je pekoč in srbeč občutek...pa me zanima kaj bi lahko to bilo? in kako se da to pozdraviti ?
lp
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 31. Mar. 2010 10:59

Glivična infekcija, ni pa nujno.Mogoče gre za kaj drugega, preobčutljivost na kakšno tkanino v preilu, vložki... Najboljše da greš do ginekologa.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 31. Avg. 2010 10:05

No, da ne bom odpirala nove teme... Pred leti sem že imela glivično okužbo, zdaj pa se mi je zopet pojavila. :roll: Zanima me, če lahko tampon namažem s kremo Canesten v času menstruacije ali se med M ne sme uporabljati kreme? Kaj pa sicer, ko ni M, kako ste rešile packanje kreme ob hlačke? Imate mini vložek, da hlačke nimajo sledi kreme? :)
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 31. Avg. 2010 11:04

Uporabi dnevne vložke :)
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Sangie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 5. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sangie » 10. Sep. 2010 12:30

jaz sem imela ogromno težav z vnetji ampak sem se jih rešila samo po naravni poti, ker tudi kremice in vaginalne tablete niso več pomagale.

nosi le bombažne spodnje hlačke, da lahko koža diha, dvakrat do 3x na teden se umij z nežnim intimnim milom, drugače samo z mlačno ali toplo vodo (na vsak način se izogibaj navadnih mil in šamponov na občutljivem mestu), med menstruacijo ne uporabljaj tamponov, pri spolnem odnosu uporabljaj lubrikant, ki ti bo pomagal do navlaženosti, najbolje da najdeš lubrikant na vodni osnovi s čim manj dodatkov (okus, barvila..) in ko občutiš, da se pripravlja novo vnetje si v kadi ali večji posodi pripravi raztopino sode bikarbone s toplo vodo in se s pripravkom umij ali sedi v njem par minut.

na tak način sem se v roku dveh mesecev znebila kroničnega glivičnega vnetja, ki se je vleklo dobro leto.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 8:14

Moram pripisat, da komentar predhodnice popolnoma drži. Tudi jaz sem imela težave, in sicer glivice. Tablete niso pomagale, odkar pa uporabljam samo vložke, bombažno spodnje perilo in intimno milo, teh težav nimam več.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Feb. 2011 11:09

^^ :ja:

jaz kupujem samo 100% bombažne vložke, tudi dnevne, da mi ni treba pazit na material spodnjic in pralni prašek.
ta vnetja so lahko res hudič. (trkam na les)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 12:03

Samo a potem vsak dan nosiš vložke?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Feb. 2011 12:11

^^ ja. več ali manj. že zaradi higiene veš. vložek lahko menjam kadarkoli, spodnjih hlačk si pa ne nosim s sabo.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 24. Feb. 2011 12:15

Meni je ginekologinja rekla, da vsakodnevno nošenje vložkov ni priporočljivo, ker se v vložku razvija še več bakterij. Raje si naj spodnje hlače preoblečem večkrat na dan. Tampone pa še posebaj prepovedala.
(s)mej se
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 12:20

No ravno to sem hotela reči kot je že piškotek napisala, da mi je odsvetovala nošenje vložkov, ko ni menstruacije, ker naj bi koža lepo dihala le brez njih in v bombažnem perilu.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 24. Feb. 2011 12:28

Js prav tako ne uporabljam dnevnih vložkov, ker se mi pač ne zdi smiselno.
Pri normalni higieni itak ne smrdiš, tisti izdcedek je pa pač izcedek. Daš gate na 60 prat (kar je minimum sploh za pranje gat) in gre čisto lepo dol.

Tampone sem pa z menstrualno skodelico zamenjala in mam ful manj problemov z vnetji.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 12:30

Saj se ne gre za vonj, izcedek mi je bil pa zoprn. Ampak kot pravim z ustreznimi ukrepi sem se ga znebila.
A tudi barvasto perilo pereš na 60?
Uporabniški avatar
bučk@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 122
Na forumu od: 10. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a bučk@ » 24. Feb. 2011 12:38

no jaz sem tudi imela redno ta vnetja. delno je pomagalo, da sem zamenjala vložke in spodnje hlačke ampak ni bilo dovolj. vse skupaj pa se je nehalo takoj, ko sem prenehala s KT. no, tudi kej druzga se je še uštimalo (migrene, vlažnost, ...). tko, da če se vnetja kar naprej ponavljajo je vredno razmislit tudi o KT. jaz sem probala in je zdej res vse kul. vnetje sem fasala edino zaradi antibiotikov. samo je bilo res bolj blago vnetje, ki sem ga tudi že odpravla.
...ostani to kar si, v svetu, ki te želi narediti takega kot so vsi drugi...
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Feb. 2011 12:45

Ja tudi KT so lahko vzrok. Pri meni je isto prvo ginekologinja mislila, da je to mogoče zaradi KT. Sem jih za nekaj časa nehala jemat, a ni bilo učinka. Potem sva iskale druge rešitve. Mir je bil šele s prehodom iz tamponov na vložke in nošnjo samo bombažnega spodnjega perila.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov