Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 25. Okt. 2009 17:50

Jaz sem shujšala 27 kg. :juggle:
lunek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 30. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lunek » 25. Okt. 2009 18:58

Talita napisal/-a:Jaz sem shujšala 27 kg. :juggle:


Čestitke!!!! V kolkem času pa in na kak način?
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 25. Okt. 2009 21:33

Hvala! V 16 mesecih, s tem, da sem imela vmes pol leta prekinitve hujšanja. Počasi je šlo dol, šlo pa je le. :) Najprej sem bila na ločevalni dieti, nato pa na jajčni.
tachy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tachy » 25. Okt. 2009 23:44

jst pa mam drugačen problem...že pred parimi mesci sm se odločila da bom jedla manj, ampak se mi zdi da je situacija z mojo težo še slabša :(

jem zelo zelo malo, za zajtrk kosmiče z mlekom, potem za malico mogoče en jabuk al pa kašno drugo sadje in potem kosilo jem normalno ampak v majhnih količinah (predusem pa nič mastnega in veliko zelenjave, solate) in od kosila naprej (od 16h) nobene hrane več, popijem pa veliko navadne vode...
problem pa je da se kljub temu redim! ampak nič v trebuh, vse gre v noge in rit...občutek mam kot da gre hrana ki jo pojem direktno v stegna in se tam nalaga v obliki celulita

vem, da bi morala telovadit ampak mi je to blazen odpor...sprašujem se, zakaj bi sploh morala telovadit, če tok mal jem :?
vseeno sm se odločila da naredim 100 počepov na dan, ampak a to sploh kej pomaga al samo zapravljam energijo?
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 26. Okt. 2009 17:32

Talita napisal/-a:Jaz sem shujšala 27 kg. :juggle:


:eek: jealous :D

ne ne hecam se...bravo ... :gut:
sam a si še kej telovadla zraven al si sam na dieti bla??
kakšna pa je te jajčna dieta ker prvič slišim zanjo.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Okt. 2009 20:46

dandy napisal/-a:sm neki brala da bi za izgubo maščobe mogla ful zmanjšat ogljikove hidrate sam kaj če so pa u skor vsakem živilu k ga jem(u jogurtu je več oh kokr pa beljakovin...ful mi ni blo jasno)...


Morš vedet, da obstajajo enostauni in kompleksni OH, poskrbet je pa treba predusm (!) za zmanjšanje prvih, ne (tolk) drugih.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Okt. 2009 20:50

tachy napisal/-a:jst pa mam drugačen problem...že pred parimi mesci sm se odločila da bom jedla manj, ampak se mi zdi da je situacija z mojo težo še slabša :(

jem zelo zelo malo, za zajtrk kosmiče z mlekom, potem za malico mogoče en jabuk al pa kašno drugo sadje in potem kosilo jem normalno ampak v majhnih količinah (predusem pa nič mastnega in veliko zelenjave, solate) in od kosila naprej (od 16h) nobene hrane več, popijem pa veliko navadne vode...
problem pa je da se kljub temu redim! ampak nič v trebuh, vse gre v noge in rit...občutek mam kot da gre hrana ki jo pojem direktno v stegna in se tam nalaga v obliki celulita

vem, da bi morala telovadit ampak mi je to blazen odpor...sprašujem se, zakaj bi sploh morala telovadit, če tok mal jem :?
vseeno sm se odločila da naredim 100 počepov na dan, ampak a to sploh kej pomaga al samo zapravljam energijo?


Obišči zdravnika. Tako hujšanje sicr ni najbolj priporočljivo ampak moralo bi učinkovati, ČE si res zmanjšala v vnos hrane pod porabo kcal, bi morala hujšat neglede na to ali športaš ali ne..zdaj pa nevem kakšna kosila ješ in količine pri zajtrku in malcah..ampak morala bi hujšat, tko da to zna bit kakšen problem s ščitnico da kljub manjšemu vnosu kcal kot porabi, ne hujšaš..
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Okt. 2009 21:02

Problem nastane, ko je prehrana tok omejena, da telo skladišči usako zaužito stvar (in jo pretvarja u maščobo) in ne glede na to (oz prou zarad tega), da poješ zlo mal, kile ne grejo dol.

Če pa nč ne športaš, pa še tok slabš (rekreacija je pomembna zarad presnove, k se ob hujšanju lahko upočasni, grajenja mišic, k kurjo več kt špeh, tonusa, k se hit lahko poslabša, nenazadnje je že "zgolj" zarad bolšga počutja vredno, ne?). Sto počepou, roko na srce, ne bo odpraulo nalaganja kilc, aerobna vadba pa, kt vemo, zna narest korak lahkotnejši.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Okt. 2009 21:05

Aloha napisal/-a:Problem nastane, ko je prehrana tok omejena, da telo skladišči usako zaužito stvar (in jo pretvarja u maščobo) in ne glede na to (oz prou zarad tega), da poješ zlo mal, kile ne grejo dol.

Hjah ja, ampak sprva hujša dokler ne pride do te točke, če ona ni hujšala že od samega začetka temveč se redi kljub omejitvi hrane, je nekej zdravstveno narobe.
It was forever..but it didnt last long..
tachy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 25. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a tachy » 26. Okt. 2009 21:49

aha...najbolš da se posvetujem z osebnim zdravnikom :?
hvala za vaše odgovore!
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 27. Okt. 2009 14:13

dandy napisal/-a:
Talita napisal/-a:Jaz sem shujšala 27 kg. :juggle:
sam a si še kej telovadla zraven al si sam na dieti bla??
kakšna pa je te jajčna dieta ker prvič slišim zanjo.


Telovadila sem bolj malo, sem pa dnevno 2 uri hodila na trim stezi.
Jajčno dieto si lahko ogledaš tu: http://www.smsdieta.si/dieta/hitra-dieta-z-jajci/
Dieta je praktična, ker ni veliko dela s pripravo hrane. Učinek diete pa je zelo dober.
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 27. Okt. 2009 14:14

Občasno še posežem po jajčni dieti, če kak kilogramček gor skoči.
Uporabniški avatar
**medyka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 17. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **medyka** » 27. Okt. 2009 17:42

Jaz bom poskusila to jajčno dieto, čeprav do sedaj nisem pazila kaj jem in sem začela telovadit, pa sem vseeno shujšala. Sedaj se je pa mal ustavilo, bom poskusla z dieto. Bom poročala, če bo uspešna. :)
Be patient and tough; some day this pain will be useful to you.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 27. Okt. 2009 20:56

ful se mi zdi drastična ta dieta...a ni tko da na dan lahk poješ največ eno jajce? :?

sam jo bom tut jst najbrž probala čez neki časa ...a si ziher da se kile pol ne vrnejo nazaj??edin tega me je strah
Uporabniški avatar
Talita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 4. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Talita » 03. Nov. 2009 19:56

Saj ko preklopiš iz normalne hrane na jajčno, je res videti drastična. Toda po nekaj dneh te diete izgine občutek lakote. Se mi zdi, da se ob njej kar dobro najem. Treba pa je seveda tudi piti. Topel čaj z natreenom da dober občutek, da si se okrepčal, čeprav nima nič kalorij.

Nobena shujševalna dieta ni povsem zdrava. Morda je še najbolj zdrava ločevalna dieta. Jajčna pa je taka, da hitro izgubiš kilograme. Jajčno dieto ni dobro imeti več kot 3 tedne. Kdor mora shujšati veliko, je najbolje, da se najprej loti ločevalne diete, ki je najbolj zdrava, da bi pa izgubil še dodatnih nekaj kilogramov, pa pride prav kaka jajčna dieta, ker po njej kilogrami zelo hitro skopnijo.

Po vsaki dieti pride do jo-jo efekta, ne le pri hitrih dietah. Treba je pač paziti, koliko se je in kaj se je. Če paziš, ni jo-jo efekta. Vem iz lastnih izkušenj. Sem sprobala tako počasno hujšanje kot hitro.
Slika

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov