Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 02. Okt. 2009 19:22

in ta hrana bi bla kaj na primer :? ??? ful pazim na kalorije da ne presežem več kot 2200/2300 sam se to vseen nikamor ne premakne čeprov sm ful zmanjšala vnos hrane in ful manj jem kot prej ...najbrž velik sadja pa vode pa nč sladkarij pa tega ....ne vem več kaj naj kombiniram skp :oops: nočm pa zdej se odrekat hrani ampak jem iste stvari kot prej le v manjših količinah
matejka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 176
Na forumu od: 20. 4. 2008
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a matejka** » 02. Okt. 2009 19:50

kaj pa potem sprašuješ če se nočeš odrekat hrani pa če že tak ješ kot praviš manj. :) :razz:
No drugače pa sadje ni najbolj primerno za hujšanje, sploh zvečer, drugače pa ja, boljše je kot sladkarije heh. Najboljše je nekako jest 5x na dan...glede vrste hrane pa tako... od jutra proti večeru zmanjšuj vnos OH in maščob...
Pa poišči po forumu, je bilo že veliko govora o tem.

lp
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 02. Okt. 2009 19:56

Čaki, ful manj ješ kot prej, pa ješ do 2300 kcal? Kok si pa prej pojedla, 5000? :D 2300 kcal je preveč, če nisi športnica(ekstremna športnica..ali pa vzdržuješ težo). Vnos kcal moraš zmanjšat še za vsaj 500kcal(če se ukvarjaš še s športom, drugače najmanj 800kcal manj, torej nič več kot 1500 na dan).
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 02. Okt. 2009 20:50

Jz bi pa neki vprašala, vidm, da ste punce kar podkovane s tem znanjem..
Priznam, tud sanja se mi ne, zato: kolk oz. kaj, če bi lahko katera s kakšnimi primeri opisala, je 1500-200 kcal hrane dnevno? Kakšna hrana, koliko le-te...plus ena mejhna čokoladica mora bit všteta. :D
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 02. Okt. 2009 22:39

dandy napisal/-a:in ta hrana bi bla kaj na primer :? ??? ful pazim na kalorije da ne presežem več kot 2200/2300 sam se to vseen nikamor ne premakne čeprov sm ful zmanjšala vnos hrane in ful manj jem kot prej ...najbrž velik sadja pa vode pa nč sladkarij pa tega ....ne vem več kaj naj kombiniram skp :oops: nočm pa zdej se odrekat hrani ampak jem iste stvari kot prej le v manjših količinah


To je za tebe ful preveč kalorij. Zmanjšaj tam na 1500 kcal. In vključi še tek. Trebušnjaki in neke vaje doma ti ne bodo čisto nič pomagale(verjemi mi, vem o čem govorim).

Za zajtrk se najej kolikor ti paše(v mejah normale seveda, predlagam ogljikove hidrate). Če imaš obilna kosila, potem to zmanjšaj. Jej le toliko, da boš sita in čisto nič več. Večina ljudi misli, da mora pojest vse kar je na krožniku, pa to seveda ni res.

Če se boš spametovala in šla vsak večer tečt recimo vsaj 2.5km za začetek, potem bodo rezultati vidni že po 14 dneh. Po fizičnem naporu pa spet nekaj pojej(saj ni toliko važno kaj ješ, če ne ješ junk fooda).

Primer jedilnika:
zajtrk: kosmiči
malica: sadje...vse kar ti paše, izogibaj se bananam
kosilo: piščančja prsa, riž, zelena solata
večerja: banana, jogurt ali pa kakšen sendvič z manj mastnim sirom ipd. Predlagam polnozrnat kruh.

Lahko mi pišeš tudi na zs. :wink:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 03. Okt. 2009 9:37

purple_rain napisal/-a:Jz bi pa neki vprašala, vidm, da ste punce kar podkovane s tem znanjem..
Priznam, tud sanja se mi ne, zato: kolk oz. kaj, če bi lahko katera s kakšnimi primeri opisala, je 1500-200 kcal hrane dnevno? Kakšna hrana, koliko le-te...plus ena mejhna čokoladica mora bit všteta. :D


1500 - 2000? ali 1500 minus 200? :D

No, recimo:

- kosmiči (4 žlice), 20 rozin, 10 lešnikov, 2 deci mleka
- jabolko, kos kruha (60g), tuna (mala rio mare npr.)
trening/aktivnost
- mala čokoladica (do 150 kcal)
- piščančji zrezek (velik za stegnjeno dlan), riž (velik za stisnjeno pest), zelenjava, 1 žlica olivnega olja
- skuta (150g), pest lešnikov (cca. 20 - 25 kom.)
- goveji zrezek (velik za dlan), skleda zelenjave, 1 velika žlica olivnega olja

Tole je približno. Zelo približno. Možno, da celo manj kot 1500. :)

Dandy: 2200 kalorij, če normalno športaš, sploh ni preveč. Ni ti treba bit ekstremna športnica zato. Ekstremni rabijo tam 3000 kcal vsaj. Če ob 2200 ne hujšaš, spusti na kakšne 1800 - 1900. In probi. 1500 za1x še ne, bo prevelik šok napram prej.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Okt. 2009 12:47

polly-polly napisal/-a:1500 - 2000? ali 1500 minus 200? :D
Ups. :)
Ja, 1500 do 2000 sem mislila; pač nekak priporočljiva vrednost za neko ne-pretirano-športno-aktivno osebo?
Hvala za primer jedilnika! :zustimm:

Pa vem, ful se poudarja obilen zajtrk in se tud sama strinjam, ampak meni zjutraj taaakoo ne paše jesti, vsaj ne takoj ko ustanem; šele potem, čez kakšno uro ali dve..kar se pa ne sklapa najboljš z mojim urnikom (delo), zato potem oreščke takrat žvečim. :)
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 04. Okt. 2009 12:09

1500 kalorij?? :eek: sej že tko skor nč ne jem, ja mislm da sm prej zaužila več kot 3500 kalorij dnevno in še s športom se nism nč ukvarjala zdej pa sm ful zmanjšala vnos kalorij pa ful pazm kaj dam v usta pa začela sm ful športat in sm shujšala sam ta maščoba ne gre nikamor :gruebel: ...ja pomoje da bom počas zmanjšala na 1900/2000 pa bomo vidl kako bo ker čutm da mam ful mišic pod vso to maščobo sam se bojim da nau šla nikamor :? no sej bomo vidl čez neki časa :)

pa hvala usem puncam za nasvete in odgovore
:D :flower: :wink:
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 08. Okt. 2009 21:49

Jaz bi tud rada shujšala 3kg, ampak jaz se hrani ne morem odreči, ker sem potem lačna, in če sem lačna sem nemirna, nejevoljna,...
Uporabniški avatar
**medyka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 17. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **medyka** » 09. Okt. 2009 7:56

Sej se ni treba odrekati. Pač jej kaj takšnega, ki ima zelo malo kalorij, kak korenček, prepečenec ali podobno. Tko jaz včasih naredim. :)
Be patient and tough; some day this pain will be useful to you.
lunek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 30. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lunek » 09. Okt. 2009 18:49

mateja79 napisal/-a:Jaz bi tud rada shujšala 3kg, ampak jaz se hrani ne morem odreči, ker sem potem lačna, in če sem lačna sem nemirna, nejevoljna,...


Ni se ti treba odrekati, vsaj ne tako zelo, kot si predstavljaš. Izbiraj bolj zdravo hrano, jej petkrat ma dan, pri hrani za katero veš, da je naj ne bi jedla, pa zmanjšaj količino, kolikor pač gre. Če pogosto ješ, nisi nikoli ful lačna (sama se moram včasih že skoraj prisiliti, da nekaj pojem, ko pride čas za obrok, ker vem, da bom sicer sestradana pri naslednjem obroku). Pa ne pozabi popiti dovolj tekočine.

Brez določene mere odrekanja pa seveda ne bo šlo, tako kot nič v življenju. Tudi to, da se moraš zjutraj vstat in iti v šolo /službo, je odrekanje, ko pa bi vendarle raje malo poležala. Vse je samo stvar želje, interesa in prioritet, ki si jih postaviš v življenju.

Če bi rada shujšala, moraš enkrat začeti. Sama sem na zgoraj opisani način (+gibanje seveda) od novega leta izgubila 13 kg, pa pri tem nimam očutka nekega strašnega odrekanja in veš kaj še: postaja vedno lažje, ker se mi je prav zares spremenil način življenja.Vsak dan je sicer na nek način borba, ampak še zdaleč ni tako težka, kot sem si predstavljala še ne leto dni nazaj.
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 10. Okt. 2009 21:12

13 kg?? vau čestitam :D

kako si pa to...mislim na kakšen način...si mela kšno dieto prou predpisano al si sama pač odločala kaj boš jedla pa to po unmu načinu k si ga zgoraj opisala?
s kakšnim športom si se pa začela ukvarjat pa kok si se prej ukvarjala s športom približn?
lunek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 30. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a lunek » 11. Okt. 2009 16:46

Sama sem se odločla zaradi tega, ker se resnično nisem več dobro počutla v svoji koži. Mela sem 77,5 kg pri vsega skupaj le 162 cm. Tak da sem malo prebrala za motivacijo knjigi od Vide Petrovčič in pobrskala po tem forumu. Odločila sem se pač, da začnem z Novim letom, ker neka časovna prelomnica pač vseeno mora bit, vsaj zame, da nekako bolj drži.

Mela nisem nobene diete. Na začetku sem sprejela enih par lažjih odločitev: čaja več nisem sladkala, zvečer po šesti več nisem jedla, manj sladkarij (ampak se jim nisem čisto odpovedala), zmanjšala količino kruha, manjše količine majoneze ipd., pa tudi sicer malenkost zmanjšala porcije oz. nezdravo prilogo v večjem delu zamenjala s solato, odrekla sem se večjim količinam gaziranih in sladkanih pijač... Začela sem jest petkrat na dan. Diete nisem imela nobene, tudi nisem težila k perfekcionizmu, kar se vidi iz tega, da se tudi nisem v celoti odpovedala sladkarijam, majonezi...Nikoli nisem štela kalorij. Izhajala sem pač iz nečela, da vse kar naredim boljše in na bolj zdrav način, je napredek v zaželjeni smeri. Sčasoma sem samodejno začela npr. piti celo nesladkano kavo, kar sicer niti ni bil moj cilj, ker se mi je to od nekdaj zdelo precej ogabno. Ampak kot sem rekla: drobne spremembe postajajo čedalje lažje.


Kar se tiče gibanja, moram povedati, da sem tudi pred tem telovadila, hodila na sprehode in nisem bila čisto out. Ampak me je pa ful zadelo, ko nisem več zmogla narediti "sveče" zaradi prekomerne teže. Tak da sem takrat začela še malenkost bolj telovaditi, ko je postalo zunaj topleje, sem začela tudi laufati, ampak moram priznati, da kak teden, kak teden pa morda sploh ne.pač ko mi ni do laufanja, telovadim pred televizijo, grem na kolo ali pa preprosto na zgolj malo daljši sprehod.

V pomoč pri samodisciplini so mi male drobne finte, ki si jih lahko najde vsak, samo razmisliti je potrebno o sebi. Npr. ful mam rada čokolado. Problem, vkolikor si odprem celo je seveda ta, da potem pojem vseh 100 gramov, kar jih je zapakiranih tam not. Zato sem začela kupovati čokoladne bombone: ga odviješ, poješ celotno količino in nekako psihološko lažje sprejmeš, da pa je to ta meja. Nikoli tudi npr. ne kupim bele Milke, za katero pa še sedaj vem, da se ji ne bi zmogla upreti in bi celo pojedla, potem bi se pa slabo počutila. Tako da že v trgovini rečem NE, da se mi doma ni potrebno boriti, ker vsaka še tako trdna volja ima nekje mejo - meni se konča pri beli čokoladi:) Zdaj celo kupujem čokolado z večjo vsebnostjo kakava ravno zaradi tega, ker mi še zdaleč ni tako okusna in imam za zadostitev svoje želje en mali košček čist dovolj.

Reči hočem to, da lahko vsakdo shujša brez diet in pretiranih odrekanj, ki zdržijo le na kratki rok, vendar pač ne gre tako zelo hitro kot pri dietah. Gre za to, da razmisliš o sebi, o zadevah, ki bi ti odrekanje lahko olajšale in poskusiš ostati trden, pri tem pa vedeti, da četudi se en dan pregrešiš in ješ v nasprotju s svojimi zaobljubami, še ni konec sveta in konec procesa spreminjanja samega sebe, ampak je, če tako seveda želiš, to le droben "izlet", po katerem se je pa potrebno vrniti v proces spreminjanja načina življenja: izbire pravilne prehrane in gibanja z dovoljenimi malenkostnimi odstopanji, da je življenje sladko tudi brez 100 gramske Milke.!!!!
dandy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 29. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dandy » 25. Okt. 2009 16:08

evo da mal updatam...baje sm shujšala 2 kilograma v enem mescu. res zgleda počasi ampak hitreje ne gre in tudi nočem na hitro shujšat, kljub temu da ful manj jem pa bolj zdravo...najbrž ne kombiniram živil pravilno...sm neki brala da bi za izgubo maščobe mogla ful zmanjšat ogljikove hidrate sam kaj če so pa u skor vsakem živilu k ga jem(u jogurtu je več oh kokr pa beljakovin...ful mi ni blo jasno)...tko da sm se odločla da začnem še pilates pa bomo vidl ...javim čez neki časa

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov