Savna

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 01. Feb. 2011 16:52

Hvala!
Drugače po mojih izkušnjah je v finski folk zavit v brisačo. Gola sem šla samo enkrat in me je motilo, ker hočeš nočeš folk buli. Ne brigajo me ženske kot je ena vprašala. Motijo pa me moški, ki se pogledom očitno ne morejo upreti.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Feb. 2011 19:08

Ja ok, sj jaz ti tudi prekrijem muco z brisačo, valda se nena zdaj tam razkrečim in vsem kažem svojih intimnih predelov. Ali pa se vsedem tak, da se nič ne vidi, postrani in eno nogo malo višje.
Brisačo pa itak pod rit, razen v turški. Kaj če smo rekle, da se v savno gre gol, ste zdaj nekatere to prebrale, kot da ne smeš met brisače s sabo al kaj???
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 01. Feb. 2011 19:27

claire napisal/-a:UG saj to jaz govorim. jaz imam vedno s sabo brisačo. če si z njo prekrivam joške in pizdo, je odvisno od mojega razpoloženja. ne grem se pa for, kot so pisale, da v določenih savnah ne smeš met brisače. ja kam se pa usedeš madonca no? ker je mokra. ja pa kaj?


Oh ja, spet veliko hrupa za nič :lol:

Kot prvo, ne vem zakaj si tako užaljena, saj pri tem, kar so punce govorile, ni nič letelo nate. V savnah se nihče prav konkretno ne razkriva, ampak hkrati pa tudi nihče ne vlači brisače s sabo pod tuš ali pa v parno savno. V parni savni se nič ne vidi, pod tušem te pa zna kdo pogledat, ja. Zdaj pa, kot so že druge rekle, če ti je to tako grozno, ostani doma ali se pa ne tuširat v savni. Ampak dvomim, da je to taka grozna drama, če te kdo pogleda. A na plaži pa še nikoli nisi bila? Tam te tudi tipi gledajo, čeprav imaš kopalke gor.

Kot drugo mi je pa smešno, ker po eni strani govoriš o glivicah in higieni, po drugi strani bi pa lezla z brisačo v parno savno. Temu se vse smejemo ravno zato, ker je to podobno, kot iti z brisačo pod tuš - konča se tako, da cel dan čepiš v premočeni brisači, pa še bolj za brezveze, ker se, kot rečeno, v parni savni ne vidi prav preveč (če te je pa ekstra sram, si pa pokrij prsi pa je to to), pa še vse klopi se splakne pred in po sedenju. Pa tudi, če bi res ostale bakterije gor - bi jih raje pobrala s kožo, in si jo potem konkretno sprala pod tušem, ali bi jih raje pobrala z vlažno brisačo in potem bila še cel dan zavita vanjo?
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 01. Feb. 2011 22:48

^^ mene ni nič sram. tudi če si pizdo prekrijem, to ne pomeni, da me je sram, ampak vsi dedi, ki so tam, me ne rabijo gledat. in ja. ne bom nikoli šla v parno savno, poplaknila s tušem "sedež" in se pol tam gor valjala. jeb* se meni, če je mokra brisača, glivice se pa - zaenkrat po zraku ne prenašajo. s stikom pa.
zgražajo se nekatere, češ kaj delaš tam z brisačo. če mene ne moti, da tam en star slinast dec nag poseda pa kaka baba se vleže z razkačenimi nogami, pol tudi moja brisača nima koga kaj za brigat.

no saj še tebe vprašam, če skačeš po obični plaža naga? če me xy tipi vidjio v kopalkah je meni osebno velika razlika, kot če mi v savni bulijo v pizdo. mene to pač moti. jebiga. in verjemi, veliko jih je. če mi je prijetno sem tudi sama gola, sicer pa ne.

in odnos, da če nočeš niti nag, nimaš tam kaj iskat je debilen. v to sem se vpiknila na začetku. in v "nespoštovanje lastnega telesa."
kar mi še nobena ni odgovorila. s čim skrunim svoje telo, če si v savni prekrijem pizdo?
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 01. Feb. 2011 23:13

meni ne paše kazat pizdo nikjer. tako da v savni sem v brisači in moti me recimo, ko se moreš stuširat in takrat odložit brisačo in tuši niso nič pregrajeni ali deljeni po spolu in se tam tuširaš nag in itak te gledajo. no zato tud redko grem.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 01. Feb. 2011 23:55

claire napisal/-a:^^ mene ni nič sram. tudi če si pizdo prekrijem, to ne pomeni, da me je sram, ampak vsi dedi, ki so tam, me ne rabijo gledat. in ja. ne bom nikoli šla v parno savno, poplaknila s tušem "sedež" in se pol tam gor valjala. jeb* se meni, če je mokra brisača, glivice se pa - zaenkrat po zraku ne prenašajo. s stikom pa.


Saj nisem govorila o prenosu po zraku, ampak o prenosu s stikom. Glivice pridejo na mokro brisačo, v kateri se valjaš potem še cel dan.


claire napisal/-a:no saj še tebe vprašam, če skačeš po obični plaža naga? če me xy tipi vidjio v kopalkah je meni osebno velika razlika, kot če mi v savni bulijo v pizdo. mene to pač moti. jebiga. in verjemi, veliko jih je. če mi je prijetno sem tudi sama gola, sicer pa ne.


Vbij si v glavo, da je savna ekvivalent nudistični in ne navadni plaži. Če ti ni všeč biti naga v javnosti, pač ne boš šla na nudistično plažo - in v savno tudi ne.

claire napisal/-a: odnos, da če nočeš niti nag, nimaš tam kaj iskat je debilen.


Zakaj je debilen? Riniti na nudistično plažo oblečen je podobno, kot riniti z brisačo v turško savno. Pravila so pravila - na nudistični plaži je pravilo, da si nag, tako kot je v savni pravilo, da si nag (in v turški savni tudi brez brisače). Tako, kot ti bodo vsi rekli, da si trapasta, ker greš v kopalkah na nudistično plažo, ti zdaj vsi govorimo, da si trapasta, ker se buniš glede golote v savni. Če se hočeš savnati naga in sama, si naredi savno doma v hiši, ali pa si najami savno, da jo boš imela samo zase. Dokler pa ne zgradijo savne, v kateri bo dovoljeno biti oblečen in nositi brisačo v parno savno, ti bomo pa še naprej govorili, da ostani doma, če ne želiš biti gola v savni.
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Feb. 2011 0:13

Ok zdele bom res malo trapasta izpadla, ampak nisem še nikoli bila v savni... :oops:

Jaz sem mislila, da si v savni zavit v brisačo. Nisem vedela, da moraš bit nag in da imaš brisačo recimo samo za pod rit. In me je dejansko zdele ful presenetlo, ko pišete, da se gre v savno nag... Tud po televiziji sem vedno ljudi vidla v savni zavite v brisačo. :D
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 02. Feb. 2011 0:17

^^ja, ker je bilo na televiziji pred polnočjo :D . Sej v prospekte dajo tudi slike zakritih žensk/moških v savni, ker drugače lahko izpade neokusno ali neprimerno :) .
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 02. Feb. 2011 0:19

^^Ja pa tud v prospektih sem vidla, pa na kakih spletnih straneh... Ni čudno, da imam potem napačno predstavo o tem. :D :P
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Feb. 2011 0:22

^^ Cenzura :D

Mene pa neki druzga zanima: Je savna res tak fajn?
Me tašča prepričuje že odkar jo poznam (enkrat nama s fantom še denar dala :D). Mene pa zaenkrat sploh ne mika (mi ne ustreza pretirano vročina).
Sej vem, morem probat....
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 02. Feb. 2011 1:26

Haley, prav noter v savni savni moraš biti nag (no v finski, ki jo ponavadi kažejo po TVju, ti ni treba biti nag, samo običajno ljudje sedijo/ležijo goli na brisačah), tam, kjer so pa ležalniki in tuši in to, si pa zavit v brisačo ali pa oblečen v kopalni plašč. :)

*mala*, meni je savna zelo fina za sproščanje. Finska mi ne odgovarja preveč (je prevroče in se mi hitro zvrti), mi je pa zato parna super. Potem pa še malo poležavaš okoli na ležalnikih, zelo prijetno toplo je, skratka, jaz vedno zelo spočita pridem iz savne. :)
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 02. Feb. 2011 7:39

*SunFlower

1. "Glivice pridejo na mokro brisačo, v kateri se valjaš potem še cel dan."

a se tebi zdi, da mam eno brisačo, ko grem v savno? totalno adijo trditev. pa ne mi prosim rečt. da ve hodite v blatno, turško, solno, aroma savno nage. ogabno do amena.

2. "Vbij si v glavo, da je savna ekvivalent nudistični in ne navadni plaži. Če ti ni všeč biti naga v javnosti, pač ne boš šla na nudistično plažo - in v savno tudi ne."

savna ni in nikoli ne bo ekvivalent nudistični plaži. in moja prekrita P***a v savni nikogar ne moti.

3. "Tako, kot ti bodo vsi rekli, da si trapasta, ker greš v kopalkah na nudistično plažo, ti zdaj vsi govorimo, da si trapasta, ker se buniš glede golote v savni. Če se hočeš savnati naga in sama, si naredi savno doma v hiši, ali pa si najami savno, da jo boš imela samo zase. Dokler pa ne zgradijo savne, v kateri bo dovoljeno biti oblečen in nositi brisačo v parno savno, ti bomo pa še naprej govorili, da ostani doma, če ne želiš biti gola v savni."

na nudistični plaži ima vsak svojo brisačo in leži, sedi, na svoji brisači, ne sedijo vsi nudisti na istih brisačah. in morje ni enako bazen in nikoli ne bo, zato je tam težje stakniti glivice. ne moreš primerjati nudizma s savnanjem no. tam vsi obiskovalci sedijo na 5ih kvadratnih metrih. če imata dve reči eno skupno stvar (goloto v tem primeru) še to ne pomeni, da sta isti.
jaz ne bom doma. doma bodi ti, če ti grejo brisače na živce. meni goli ne grejo.


*mala* NUJNO sprobaj. predlagam kakšen welness, kjer ni samo finska savna- ta meni niti ni ravno kul. :D (brisače ne rabiš)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
pinanina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 14. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pinanina » 02. Feb. 2011 8:27

Če si sramežljiva in se bojiš pokazat gola savna ni zate.
V finski savni si sicer lahko pokrita in ne kažeš pi.de, v parne savne pa vstopaš popolnoma gola, brez brisače. Brisačo pustiš na obešalnikih pred vhodom.

Naga si tudi pod tušem, v bazenih....tako da se te tam pač ogledajo.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 02. Feb. 2011 8:34

^^ ne pa ne. :zunge:
mam brisačo tudi v parni pa če se ti na glavo postaviš. kar izvoli v tiste bakterije. tudi kopam se ne v tistih glivičnih bazenih. sploh se nikoli ne kopam v nobenih termah brez tampona. ker imam pač probleme z glivicami. in bom še naprej hodila v savno z brisačo in moje telo je moje. in moja odločitev, če ga kažem ali ne. :zunge: pa se pojejte, ker ste ve vedno nage, jaz pa občasno.
aja- pod tuš pa grem pač tam, kjer ni nobenega, ne rinem v gužvo, ali pa počakam na zaprti tuš, big deal.
pol pa še v trgovino pojdi gola. zakaj pa ne? a si sramežljiva? (mislim, če ene primerjajo nudistilno plažo s savno, lahko pa še jaz npr. trgovino).

(ok, bom nehala).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
pinanina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 14. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pinanina » 02. Feb. 2011 8:35

claire napisal/-a:^^ ne pa ne. :zunge:
mam brisačo tudi v parni pa če se ti na glavo postaviš. kar izvoli v tiste bakterije. tudi kopam se ne v tistih glivičnih bazenih. sploh se nikoli ne kopam v nobenih termah brez tampona. ker imam pač probleme z glivicami. in bom še naprej hodila v savno z brisačo in moje telo je moje. in moja odločitev, če ga kažem ali ne. :zunge: pa se pojejte, ker ste ve vedno nage, jaz pa občasno.
pol pa še v trgovino pojdi gola. zakaj pa ne? a si sramežljiva? (mislim, če ene primerjajo nudistilno plažo s savno, lahko pa še jaz npr. trgovino).

(ok, bom nehala).


tako v savni kot na nudistični plaži so nagi ljudje.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov