Roaccutane

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

butterfly90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a butterfly90 » 13. Okt. 2012 21:15

*cukrr* si se odločila za roacutan.. Mislim da ti ne bo žau. Js ga jemlem 1mesec in pol. Stranskih ućinkov ne opažam, razen zelo suhih ustnic. Brez labele ne morem. :P Pa zdi se mi, da se hitrej utrudim...
Pred jemanjem teh kapsul sem imela veliko drobcenih mozolčkov po čelu, ki so po parih tednih jemanja roacutana izginili. Sedaj imam čist gladko čelo jeeej :D
Drugje po obrazu še imam ogrce. Novi mozolji se mi skoraj ne delajo več.. mogoče tu pa tam kakšen mali, za katerega se pa ne sekiram. Važn da se mi ne delajo več podkožni. Vglavnem pomaga ;)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 13. Okt. 2012 21:58

Sm se ja...čeprov sm res rabla največ časa, da sm se sploh odločila za to. :D Joooj sm kr vesela, ko berem take poste huhu! Prov vesela sem zate. :D Kako je pa s temi pregledi krvi vsak mesec? :) Pač ti vzamejo kri in morš vsak mesec hodt še do dermatologa al kako? :P
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 14. Okt. 2012 10:44

sashki napisal/-a:se mi je poslabšala tudi dioptrija /.../ vendar jaz ne obžaljujem jemanja teh tablet
o.O Jz bi pa raj obdržala boljši vid potem.. da o tisti z vnetjem ledvic sploh ne govorimo..
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 14. Okt. 2012 15:46

pa a ste ve ziher, da je vse to posledica rouccatana? dioptrija se ti lahko v kratkem času poslabša (kot se je meni, ko sem šla na faks, brez jemanja katerihkoli zdravil).

meni se zdi ta panika glede stranskih učinkov eno hudo pretiravanje. utrujenost, bolečine v sklepih so placebo stranski učinki. in bolj ko bereš navodila, več jih imaš (oz si jih najdeš). moj edini stranski učinek je bil:suhe ustnice in pa seveda božanska koža. pa jedla sem jih tudi čez poletje ker mi je dermatolog rekel, da ne smejo samo tisti ki so ekstra občutljivi na sonce (kaki irci recimo), za ostale ni panike, in je res ni bilo.

smešno mi je, da folk dela tako paniko zaradi rouccatana, po drugi strani se pa brez slabe vesti naliva z redbul vodko... zdravila morajo dosegati predpisane standarde, da so sploh legalna. in ti standardi so pri nas preecj visoki.
Vsak raj ima svojo kačo.
butterfly90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 4. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a butterfly90 » 16. Okt. 2012 17:01

*cukrr* napisal/-a:Sm se ja...čeprov sm res rabla največ časa, da sm se sploh odločila za to. :D Joooj sm kr vesela, ko berem take poste huhu! Prov vesela sem zate. :D Kako je pa s temi pregledi krvi vsak mesec? :) Pač ti vzamejo kri in morš vsak mesec hodt še do dermatologa al kako? :P



Nisem še dala kri. Vrjetno me bo po dveh mesecih poslala na kako kontrolo ;) Upam..
Čez 14 dni mam kontrolo. Bom poročala...
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 01. Nov. 2012 17:43

A je mela katera probleme z menstruacijo? Pač, da se je kljub temu, da imaš šele čez en čas menstruacijo pa se je pojavla ali pa vsaj rjavkast izcedek? :) Med jemanjem Roaccutana seveda. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Sladki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 15. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Sladki » 03. Nov. 2012 15:22

Jaz sem ga jemal. Pa je bilo vse kul.

Pač tako kot je že ena prej omenila. Morajo biti navedeni vsi možni stranski učinki, verjetnost da boste vi občutili stranske učinke je pa res zelo majhna.

Stranske učinke napišejo, da se zavarujejo.

Pač ne vem 1 na 1000 ima stranske učinke. Odvisno od človeka seveda.

Ampak to res ni tak problem.

Velik drugih stvari je bolj nevarnih kot rocutane haha :D
"Time is a great teacher. Unfortunately, it kills all its pupils." Berlioz
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 03. Nov. 2012 16:02

Ma fino! :D No sej morjo bit pametni pri takih rečeh... pa vse kar pač takga je ma da se pove... čeprov sm js že sama vse raziskala hihi. :D Kolk časa si ga pa jemal? Js sm tud lih pred kratkim začela pa je zaenkrat še vse uredu pa upam, da tko tud ostane. :) Niti suhih ustnic nimam pa nič! yaaaay! In ja že opažam spremembe na moji faci! :D
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Sladki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 15. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Sladki » 03. Nov. 2012 16:12

Ful je že časa minil od takrat ampak mislim, da vsaj ene pol leta (če ne še več ?)

Pa neki časa vmes pavze. Ne vem točno, imel sem Borisa Kralja za dermatologa.

Fora je da se ti koža mislim hitreje lušči ? Ker vem da se imel suho kožo ( malce bolj občutljivo) in ustnice.

Hodil sem tudi na krvne teste in ni bilo nekih ekstremov.

Zdej imam pa mehko kožo kot dojenčkovo ritko.

Ostanejo samo brazgotine ( stiskanje mozoljev), pa še te izginejo po parih letih z soncem, morjem, kremo... Narava spedena :D

Res vesela boš z rezultati.
"Time is a great teacher. Unfortunately, it kills all its pupils." Berlioz
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 03. Nov. 2012 17:30

Ojoooj komi čakam! :D Koža se mi zaenkrat samo lušči tam kjer mam kkšn mozoljček pa po nosu mal haha. :D Ustnice zaenkrat niso neki suhe... jih fajn mažem tako, da ni panike (še). :) A pa si meu ful velik podkožnih prej? Ker js se res bojim po temu zdravljenju, da bi se mi spet pojavli. :S Kaj si pa uporabljal za čiščenje kože pa nego na splošno? :) Uglavnm js sm ful vesela, da sm se za to odločila. :D Aja kako je blo pa z alkoholom? :D Ta let se men ful dogaja in ja... seveda ne govorim o komi xD
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Sladki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 15. 10. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Sladki » 04. Nov. 2012 0:29

Za ustnice pomaga olivne olje. Labele pa vazelini so iz glicerina (ki je škodljiv, razen če ni rastlinski) in so cenejši in ne pomagajo toliko kot olje.

Nisem imel podkožnih mozoljev, vsi so bili zgoraj :D

Ja treba se je vprašat zakaj maš mozolje. Jaz osebno sem jih imel najbrž zaradi pubertete in dozorevanja. Hormoni so delali po svoje. :D

Pač moški hormoni naj bi bili odgovorni za mozolje, poleg dednega dejavnika, loja itd... Ženske pa tudi v majhnih količinah proizvajate moške hormone(androgene).

Sedaj ko sem čez to fazo, nimam nobenega več. Če se pa naredi, si rečem da bo zginil v 2 dneh in dejansko zgine. :D

Drugače pa veliko sexa pomaga.

Za čiščenje sem uporabljal navadno vodo, mogoče kakšno kremo dr.Hauschka ali podobno. Nobenih peelingov in takih stvari.

Pač pazi kakšne kreme uporabljaš, ker niso nujno najboljše. Pač razna nivea, loreal, max factor itd... so slabe. Pač podjetja, ki proizvajajo take stvari zanima samo denar in ne tvoja koža / zdravje.

Za alkohol pa ne vem ravno najbolj. Problem pri zdravilih (drogi) in alkoholu je, da snovi reagirata med seboj in ustvarita neko novo snov.

Za rocutane in alkohol ne vem, pač če ga piješ z glavo nebo problemov.

Naredi kako sliko before and after :D

LP
"Time is a great teacher. Unfortunately, it kills all its pupils." Berlioz
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 19. Nov. 2012 12:00

Tudi jaz sem začel z kuro Roaccutana. Danes je dvanajsti dan od kar jem tablete Roaccutane, do sedaj imam od stranskih učinkov suh obraz, ki ga redno vlažim in suhe ustnice.

Srečno tudi vsem ostalim, ki so ali pa še bodo na Roaccutanu. Mislim, da je to res zadnja rešitev za vse, ki se želijo rešiti aken.

Bom pa redno obiskoval tale forum, da vidim, kako gre tudi ostalim in da skupaj pokomentiramo naše zdravljenje.
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 22. Nov. 2012 19:26

No super naj nas bo čimveč. :D
Evo js sm pa ravno končala s prvo škatlico (20mg) pa sem prvič opazila stranske učinke kot so suhe ustnice in suha koža samo po bradi. Počutim se pa odlično, uglavnm brez hudih sprememb in ja... na koži se že pozna učinek tablet... pomoje je vsak dan lepša hihi. :D Srečno vsem ostalim! ;)
Tu es dans toutes mes pensées.*
Uporabniški avatar
Stewie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stewie » 23. Nov. 2012 8:41

Veš kaj sem tudi opazil, da sem veliko bolj utrujen kot prej. Se pač uležem popoldne in malce zaspim, "big deal". :razz:

Jaz sem trenutno na 30mg vendar če bo vse v redu po prvem mesecu je dermatologinja rekla, da bom šel verjetno na 60mg. Tudi jaz opažam, da se koža spreminja in tudi meni k sreči na boljše ampak vseeno so še akne za odpravit tako da lepo počasi. Sem pa tudi bral, da se lahko v prvih dveh mesecih stanje aken poslabša, zato sem pripravljen na vse trenutno. :)
Uporabniški avatar
*cukrr*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 529
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a *cukrr* » 23. Nov. 2012 14:22

Aja... ma sej maš vsaj izgovor, da greš lahk spat hehe. :D Js se pa na srečo ne počutim tako (še) hehe... drugače sem pa pozabla oment, da imam malo bolečin v spodjem delu hrbta pa danes zjutraj mi je prvič počla ustnica, tako da zdej vidim kako ste se počutile punce prej, ko ste bile na Roaccutanu. :P 60mg pa ni kar tako malo se mi zdi... ampak bo treba potrpet. :) Kako je pa kaj kri pa to? Se ti je kej poslabšala? Drugač pa ja... zna bit hujše na začetku... ne vem js nism opazla velik sprememb kar se tega tiče. Uglavnm isto se mi je sm pa tja kakšen naredu kot pa prej, ko še nism bla na tabletah. :)
Tu es dans toutes mes pensées.*

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov