Rahel spanec

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

TOM-Lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 297
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a TOM-Lady » 29. Sep. 2009 8:24

Mogoče se ti to dogaja sedaj (omenila si, da prebolevaš zvezo), in imaš trenutno prav zaradi tega, kot posledica, rahel spanec. Nisi povedala, ali se ti to dogaja le sedaj, zadnje čase, ali se ti je ta problem pojavljal že pred tem.
Sama s tem nimam problemov, vedno spim k hrček. :)
Drugače pa začni se ukvarjati športom, kakšna hoja v hribe, kolesarjanje....(ampak ne s tempom od danes do jutri, ampak intenziven tempo, in ti garantiram, da boš spala celo noč, brez kakršnegakoli prebujanja).
Galoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Galoon » 06. Okt. 2009 11:08

Probleme s spancem v različnih življenjskih obdobjih doživljamo vsi, po moje ni nikogar, ki ne bi imel nekega obdobja, ko pač ne more spat.

Najpomembnejše je, da se ne trudiš zaspat na silo. Takrat ko greš spat, se naj ne bi premetavala po postelji v nedogled, in izsiljevala spanja. Pomaga če recimo po 20 minutah zapustiš prostor, greš npr. v kuhinjo, malo posediš, karkoli, samo ven iz spalnice.

Tudi sama sem imela problem s spancem, malo na drugačen način: zvečer nisem mogla zaspat, ker sem premlevala dogodke dneva, se sekirala kako je bilo to, pa tisto, pa... Svetovala mi je znanka, psihologinja. Ko se spraviš spat, si zamisliš drevo z mnogo listi. Le-ti predstavljajo dogodke dneva. Objektivno, brez premlevanja, jih v mislih narediš da padajo iz drevesa, z vrstnim redom od zadnjega do prvega. Ne gre tukaj za dogodke tipa: ob dveh sem šla lulat :D ...gre bolj za tiste dogodke ki dajejo neko težo in bi lahko vplivali na nezmožnost spanja. Vsakemu listu na drevesu torej naslov, vse potrgat iz drevesa, pa zaspat :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov