Purpura

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 03. Maj. 2012 12:41

Živjo!

Mene pa zanima, če se je že katera mogoče srečala s purpuro. Bolj natančno Schambergerjevo purpuro. Jst jo imam namreč dignosticirano, ob tem pa smo mi povedali tudi, da ne poznajo zdravila in da ne ve zakaj pride do tega stanja, da pa se tudi širi. Jaz jo imam trenutno na gležnjih in sedaj se širi višje po nogah. Redno jemljem vitamin C (širi žile), ampak sem obupana.. Kmalu bom imela še biopsijo, ampak so mi že vnaprej nekako napovedali, da naj ne pričakujem kakšnih vidnejših rezultatov. Uporabljala sem že kremo Hepan in Afloderm (al neki tazga), pa ni nič pomagalo.

Če ima kdo mogoče kakšno idejo/izkušnjo, kaj zna pomagati pri temu... Please help :O
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
sarimari
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 8. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a sarimari » 03. Maj. 2012 21:27

Prvič slišim za to zadevo. Lahko prosim malo bolj opišeš kaj je to? :)

Pa upam, da se rešiš tega stanja :)

lp
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 07. Maj. 2012 8:49

a to so izpuščaji al neki?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 07. Maj. 2012 8:58

kaj ni to kot ena huda rdečica. Mislmim, da se to dela predvsem na obrazu.
Sama sicer nimam izkušenj, ampak mi je mami ravno par dni nazaj govorila, da je imela ena njena znanka precej hudo obliko tega čez pol obraza in da si je vsaj 2× dnevno mazala z Neemovim oljem (meni ogabno smrdi :stumm: ) in, da ji je v manj kot mesecu dni to povsem zginlo.
Tako, da če nimaš drugega lahko poskusiš. Škodit ti ne more (razen tega, da boš smrdela :) ), mogoče ti pa lahko pomaga.

Drugače pa upam, da se ti, kakorkoli že, izboljša.
Don't worry, be happy!!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 07. Maj. 2012 10:42

A ni tisto na obrazu rozacea :nixweiss:
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 07. Maj. 2012 12:18

To izgleda kot izpuščaji, v bistvu pa je redka kapilarna bolezen, ki sicer ni nevarna, je samo nagravžna za pogledat :O.. Zgleda pa nekako takole: http://www.google.si/imgres?um=1&hl=sl& ... 0,s:0,i:86

http://www.google.si/imgres?start=127&u ... :127,i:152

Čeprav, kakor sem že rekla mam jst to trenutno samo na gležnjih (ne lažem, v zadnjih dveh tednih se mi je pojavilo še na podplatu+ širi se višje).
Se bom malce pozanimala glede tega Neemovega olja (kokr sm rekla sm že obupana)... Mal me skrbi, ker so to v bistvu popokane kapilare točno pod površjem kože in kako e tega znebit... ?? :/
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Maj. 2012 12:22

Resno, rajši ugibate za kaj se gre (in ponujate kvazi odgovore) kot pa da bi poguglale o zadevi? :roll:


Dead_kid, upam, da najdeš rešitev - če že pravijo, da je težko ozdravljivo - vsaj za lajšanje težav.
(p.s.: Vodič za lepljenje slik, videov, vgrajevanje linkov v tekst.)
ryanwawro
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 4. 4. 2023

Neprebrana objavaNapisal/-a ryanwawro » 04. Apr. 2023 7:57

I like this post, And I guess that they having fun to read this post, they shall take a good site to make a information, thanks for sharing lewdle to me.
kalyl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 15. 7. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a kalyl » 27. Okt. 2023 9:17

It is important to take good care of your skin to prevent among us possible damage or irritation. This includes using gentle cleansers and moisturizers, as well as sun protection.
cara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 15. 12. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a cara » 03. Nov. 2023 9:38

Having a biopsy is a step in the right direction pizza tower as it can help you make an accurate diagnosis and rule out other possible conditions.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov