Prva menstruacija

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
medvedka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 26. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a medvedka » 07. Avg. 2008 14:27

Pojma nimam zakaj sem bla tok vesela. Mogoče zato, ker sem se potem počutila bolj "žensko". Že prej sem bla dost poučena o vsem skupaj in se je men pač menstruacija zdela čist pozitivna zadeva. Tko vsaj veš, da je s tabo vse ok. Pa tud nikol nisem mela nobenih problemov kasnej glede bolečin tako, da na to še vedno gledam pozitivno.
čunga
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 31. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a čunga » 02. Sep. 2008 22:02

evo, jst pa mislm da sm jo dobila tm nekje začetek 8.razreda...glede na ostale sošolke dokaj pozno, za kar sem bla pozneje vesela :razz:
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 02. Sep. 2008 22:23

pri 13-ih letih ... tko pred kosilom grem jst na wc in vidim kri na hlačkah .. in nism hotla nič rečt, sm se usedla lepo za mizo in bla tiho .. me praša mama če je kej narobe, jst pa: 'ne, ne' :D po kosilu sm šla še enkrat na wc in sm sedela tam 10 minut in razmišljala kako bi mami povedala :lol: ful mi je blo bad .. z njo se nism nikoli pogovarjala o tem, vse sm zvedla v šoli .. no, pol sm jo poklicala in ji pokazala hlačke .. in njena reakcija? "končno!!" (in to s takim tonom .. mislim, kot da bi jo dobila pri 17-ih :roll: ) .. pol mi je dala vložke in mi še cel dan hodla težit v sobo da sm jo na koncu nadrla nej gre vn in me pusti že enkrat na miru da nočem trenutno z njo govorit o tem :D
Let's swim to the moon .....
Janja84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 333
Na forumu od: 11. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Janja84 » 02. Sep. 2008 22:31

pri skoraj 12 letih - 10. 3. 1996. Datum sem si pa zapomnila, ker smo šli na praznovanje bratrančevega rojstnega dne :)
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 20. Okt. 2009 11:28

stara sem bila skoraj 13 let, spomnim se da sm jo bila ful vesela, ah ja, dokler nism ugotovila da so krči vsak mesec prav ubijalski...
Dobila sem jo na treningu, uporabljala sem pa zmeraj vložke, tampona do zdej še nikoli, mogoč ga poskusim da vidim če je res tolk fajn :)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 20. Okt. 2009 11:40

jaz pa nobene reakcije, sploh se ne spomnim kdaj sem jo prvic dobila, niti kako je blo :gruebel: res, nimam pojma kdaj sem to prvic zagledala =)) tako da nisem nobene panike zganjalo, kot je nikoli ne... :D itak jo dobi vsaka punca ane :D

zakaj ste se pa ene jokale? od soka? :D
Uporabniški avatar
Coco.Chanel.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 18. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Coco.Chanel.* » 20. Okt. 2009 15:36

Pri meni je zelo čudno, ampak meni čist paše :D
Jaz sem 1.menstruacijo dobila pri 16ih letih(december, 2008)..in potem pol leta spet nič, potem pa maja letos spet, pa od maja spet nič.. ;D ampak ni panike, men je super tko =]
...ali smejem se, jer tužni se smeju najlepše ♫
Uporabniški avatar
vseenomiska23
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a vseenomiska23 » 20. Okt. 2009 15:54

moja sestra je tudi jokala prvič ko jo je dobla. ker takrat še ni bila tako seznanjena s tem, niti se ni z mamo o teh stvareh tak pogovarjala. jaz ko sm pa mlajša od nje pa me ni nič presenetlo, ker sem jo seveda pričakovala. :) blo pa je konec petega razreda.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 20. Okt. 2009 17:10

Ne spomnem se kdaj sm jo dobila, ampak se spomnem da sm imela hude bolečine :eek:

Jokala pa nism, to se mi zdi brezveze! Tko mora bit, vsaka ženska jo mora imeti.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Blondie7
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 28. 3. 2009
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondie7 » 20. Okt. 2009 18:10

Joj moja prva menstruacija je bla ubijalska!!! sicer je trajala samo 2 dni ampak bolelo me je čisto vse! Potem naslednji mesec ni blo več take panike, hvala bogu! :D Ajaa pa spomnim se da je deževalo, ko sem jo dobila...
00ally00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 24. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a 00ally00 » 20. Okt. 2009 18:19

jst sm jo ful zgodi dobila, 11 let pa par mescev. Na hlačkah je bil rdeče rjav flek in vem da je bla rpva misel joj,a že kr tok zgodi, faak.
Uporabniški avatar
~lucka~
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 1. 6. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a ~lucka~ » 20. Okt. 2009 18:54

pr 12, skor 13 :) amo pa lih meli opasilo in js v belih hlačah :S sam hvalabogu sm še pravi cajt opazla

se pa spo9vnem kaku je blo pr sestrci. se je ustrašla in je začela kr jokat ker ni vedla kaj je to, sam ji je pol postalo jasnu kaj je :)
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 20. Okt. 2009 22:10

Pri 13ih letih. Dobila sem jo doma. Reagirala čisto brez posebnosti.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 21. Okt. 2009 12:49

Pri ene 12ih, najprej sem jo imela na vsake 3 mesece (in je potem trajala tudi po 10 dni, groza), potem pa po pol leta naprej redno. Nimam pojma, kakšna je bila moja reakcija, samo vem, da sem iz dna srca sovražila vložke, ker so me ful motili in sem bila res srečna, ko sem lahko začela nosit tampone.
Every rose has its thorn
ališa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 121
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ališa » 21. Okt. 2009 14:09

mirella napisal/-a:kolko sm prebrala poste sm js dobila najmlajsa...
stara sm bla 8 let in nism mela poooooojma kaj je to.. ustrasla sm se ful ko sm vidla prvic :(
spomnem se samo da je bla mami ful sokirana.. celo 1x me je razrednicarka k sebi poklicala in rekla ce bom mela kake probleme okoli tega naj se oglasim pri njej (vseeno sm bila 2. razred.. sanjalo se mi ni o tem..) :)



boga!!!! :roll:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov