Protibolečinske tablete

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

jabi19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a jabi19 » 24. Maj. 2011 12:10

Zdravo! Mene pa zanima, katere protibolečinske tablete jemljete, če vas boli glava ali pa pri bolečih menstruacijah? :cry:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Maj. 2011 12:56

lekadol - ampak se trudim čim manj posegat po tabletah; najraje grem pa spat takrat, če je le možno. :)
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 24. Maj. 2011 13:19

Če se le da ne vzamem teblet. Pomaga včasih recimo magnezijeve šumeče tablete (proti krčem), kakšna kopel z eteričnim oljem (meni najlubša sivka). "Zdravi" vzrok bolečine in ne samo prikrit bolečin je ne netu kar dosti informacij.
V izjemnih primerih pa pač nalgesin.
jabi19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a jabi19 » 24. Maj. 2011 13:49

Meni lekadol ne pomaga. Tudi če jih pojem več. Pa zelo podobno nalgesin. Malo boljši, ampak tudi ni ne vem kaj. Aspirina pa ne smem, ker me potem ful želodec boli. Če me boli glava ali pa imam menstrualne krče moram nujno vzeti tableto, drugače ni nič. Če grem spat, ne morem zaspat ali pa je zjutraj še hujše :roll:
A ima katera kakšne tablete na recept?
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 24. Maj. 2011 13:51

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:37, skupaj popravljeno 1 krat.
jabi19
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a jabi19 » 24. Maj. 2011 14:05

Po moje popijem dovolj tekočine.... se kar trudim, da imam skoz eno flaško vode nekje v torbi... Res sem probala že, da ne bi nobene tablete pojedla, kadar nastopijo te hujše bolečine, ampak se mi zdi, da se s tem samo mučim...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 24. Maj. 2011 14:20

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 15:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 24. Maj. 2011 15:36

Jaz sem in tja vzamem Nalgesin, ki je namenjen za glavo in mestrualne probleme (mislim da, za glavo je sigurno).
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
Dadyka15
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 503
Na forumu od: 25. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dadyka15 » 24. Maj. 2011 15:59

meni so postavili diagnozo tenzijskega glavobola...
nevrolog mi je predpisal zdravilo Nalgesin forte in dokaj pomaga...
Imej se lepo in uživaj življenje do konca.. Le enkrat živiš!!
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 24. Maj. 2011 20:19

Men tut ne pomaga nic, razn Nalgesin forte (tist na recept). Je pa isto, ce uzames dva navadna Nalgesina.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 24. Maj. 2011 21:04

Ja sej jaz tudi dobim tega na recept, migrena ob menstruaciji. Če pa hočeš da ta ki se kupi deluje isto je menda potrebno vzeti drugega čez 20 min. Tako mi je pojasnila sestra pri zdravnici.
Če moraš res stalno jemati tablete proti bolečinam, potem kar do zdravnika in vztrajat da odkrijejo težave.
kittie91
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 25. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a kittie91 » 25. Maj. 2011 8:43

Men je pa zdravnik zadnjič predpisal Brufen in morem rečt, da so res kul. Sicer tudi jaz ne jem veliko tablet in se trudim zdravit po "receptih babice", ampak že od nekdaj mam težave z močnimi glavoboli in sem poskusla že vse živo, med druigim tudi Nalgesin pa mi ni pomagal. Brufen pa mi res pomaga, poleg tega pa sem prebrala še, da je baje dvakrat bolj varen kot nalgesin in naklofen pa še ful je ok za želodec.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 25. Maj. 2011 9:04

^^to je isto kot ibuprofen, tak kot sta lekadol in daleron neki isto.

Vedno se trudim zdržat čim dlje, nisem neka občutljivka in se ful izogibam papcanju tablet. Tako da je ponavadi takrat, ko se odločim vzet tableto, bolečina že res zelo zelo huda (ok, če bi prišlo do kakih zelo pomembnih dogodkov, npr. izpit, valjda ne bi tk dolgo čakala). Pri menstrualnih krčih - če je res kriza, vzamem Spasmex, ampak mislim, da je samo na recept. Če ni glih grozno hudo, mi pa pomaga Nalgesin ali pa Naklofen duo. Lekadol mi pri krčih ne pomaga nič, mi pa pomaga pri glavobolu in pri visoki vročini. Čeprav je res, da glavoboli se me lotijo zelo zelo redko in še takrat ni preveč hudo (*tok tok*).
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 26. Maj. 2011 17:30

Jz vzamem Diclo Duo ( prej se je imenoval Naklofen) ko me trebuh boli. Glava me more pa res zelo bolet da posežem po tableti.
Pomoje je najbolje da sprobaš katero zdravilo ti usteza ko te boli trebuh/glava. Meni je recimo od Spasmexa zelo slabo (pa ne sam meni, poznam še kar nekaj žensk, ki jih je tut od tega zdravila slabo).

Drgač pa nisem zagovornica tablet in če se le da preživet v kokr tolk normalnih okoliščinah dan, potem tablet ne vzamem.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Maj. 2011 17:54

M. krčev nimam nikoli, me pa občasno (1x mesečno v povprečju) totalno sesuje hud glavobol. Takrat ni šans, da bi zdržala brez tablete, ker se bolečina samo stopnjuje. In razne naravne metode - voda, kava z limono, zatemnjen prostor, obkladki,... so takrat kot gašenje požara z vodno pištolco.

Vzamem nalgesin, ker po lekadolu bruham.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov