Prhljaj

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Mar. 2008 7:55

Te bom pa reskirala tistih nekaj evrov in si kupla Vichy.

No men tut Recept ni pomagu, prav tako ne H&S, Fructis, Oronazol... :?

Pa sej mogoče bo pa poleti kaj bolš, ko ne bo tak suh zrak.
Uporabniški avatar
BaByBlu
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 135
Na forumu od: 15. 11. 2007
Kraj: lost

Neprebrana objavaNapisal/-a BaByBlu » 24. Mar. 2008 20:45

ej js mam pa eno učinkovito rešitev, ki mi je pomagala in z veseljem delim to z vami!
normalno si umijem lase (schauma-vrtnica), dam balzam, sperem lase, nato pa dam v posodico 1-2 žlice vinskega/jabolčnega kisa ter dodam približno 3 dcl vode ter si polijem glavo. potem se obrišem lasez brisačo in pa s fenom posušim (v lekarni so mi povedal, da kdor ima prhlaj si mora nujno sušit s fenom-ker vlaga pospešuje neke glivice, ki so krive za prhljaj).
to je vsa umetnost in mene je nehala srbet glava in nimam več prhlaja.
pred tem sem mela probleme s srbenjem in prhlajem in sprobala šamopone proti prhlaju vendar mi niso popolnoma pomagal.
upam, da sem komu pomagala s svojim nasvetom, saj vem da je prhlaj res mučna nadloga.
Reese
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Reese » 01. Apr. 2008 12:20

Meni dejansko res pomaga šampon Head&Shoulders. Uporabljam ga že nekaj let in sploh nimam nobenega prhljaja več. Kljub temu, da vedno uporabljam tudi balzame in druge preparate, ker imam barvane lase.

LP
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 01. Apr. 2008 19:56

Meni je pomagalo čičkovo olje za lase. Prhljaj izginil po enkratni uporabi.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 03. Apr. 2008 0:02

Jaz ga imam po uporabi šampona proti prhljaju vsakič več :D Se mi zdi, da sem poizkusil že skoraj vse, razen tega, da bi se pobril na balin ----- > tega zaenkrat še nisem naredil...mogoče pa kdaj... Sicer sem se pa prhljaja že tako navadil, da me niti ne moti več tako...Včasih se še norca delam in rečem:"Wooo, lej, snegc!" :D
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 03. Apr. 2008 11:55

BaByBlu napisal/-a:ej js mam pa eno učinkovito rešitev, ki mi je pomagala in z veseljem delim to z vami!
normalno si umijem lase (schauma-vrtnica), dam balzam, sperem lase, nato pa dam v posodico 1-2 žlice vinskega/jabolčnega kisa ter dodam približno 3 dcl vode ter si polijem glavo. potem se obrišem lasez brisačo in pa s fenom posušim (v lekarni so mi povedal, da kdor ima prhlaj si mora nujno sušit s fenom-ker vlaga pospešuje neke glivice, ki so krive za prhljaj).
to je vsa umetnost in mene je nehala srbet glava in nimam več prhlaja.
pred tem sem mela probleme s srbenjem in prhlajem in sprobala šamopone proti prhlaju vendar mi niso popolnoma pomagal.
upam, da sem komu pomagala s svojim nasvetom, saj vem da je prhlaj res mučna nadloga.


A ne smrdiš pol po kisu?

Kaj je to čičkovo olje?

Tudi sama imam po uporabi šamponov za prhljaj, še vedno več prhljala.
MIS_MAS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a MIS_MAS » 21. Avg. 2008 20:32

Sama sem imela težave z prhljajem, nato pa sem zamenjala šampon.

In zdaj imam šampon proti prhljaju SUBRINA-recept ( aloe vera ) in mi je pomagal po 3 pranjih in prhljaja še do zdaj ni bilo nazaj :razz: :D

Slika šampona:

Slika
Uporabniški avatar
liliya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 18. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a liliya » 21. Avg. 2008 20:55

js mam tut težave s prhljajem. zdj sm si kupla Head&Shoulders pa upam da bo kj pomagu...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Avg. 2008 0:28

liliya napisal/-a:js mam tut težave s prhljajem. zdj sm si kupla Head&Shoulders pa upam da bo kj pomagu...


skos si umivej samo s tem šamponom in ga ne mejej.ne obupat.probej kšn mesec dva na tak stil pa boš videla če ti bo pomagalo.
No meni je.skos perem s H&S in je vse ok.Če pa zamenjam šampon in si dvakrat operem z drugim bilokaterim če mi mojga zmanjka, ga pa prec fašem nazaj :?

je pa res tole z vlago in s fenom.Če sil ase feniraš ne bo tolk prhljaja kot če si jih sušiš na zraku.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 22. Avg. 2008 3:51

Jaz sem ga spet dobila in po mojem so krivi živci ... :evil: Kadarkoli imam kakšne čudne situacije, s katerimi si belim glavo, se pojavi prhljaj (očitno si res dobro pobelim glavo :D).
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 23. Avg. 2008 18:40

gregalina napisal/-a:Pa sej mogoče bo pa poleti kaj bolš, ko ne bo tak suh zrak.


In res je bolš. Sploh nimam prhljaja. Tak da nič kaj ne pričakujem zime, ko se mi bo prhljaj spet vrnil :roll:
Uporabniški avatar
*LooBika*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 545
Na forumu od: 27. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *LooBika* » 23. Avg. 2008 22:43

Moja seka je mela ful problmee s tem..pa je kupla sampon od vichyja...pa ji je fajn pomagal, da se je znebila teh problemov :)
Uporabniški avatar
.buba.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .buba. » 24. Avg. 2008 10:47

No jst mam tut Subrino - Recept. In mi je ful pomagal. Sicer sm ga potem neki biksala na morju pa se umivala z enim drugim, pa se mi je prhljaj vrnil, no zdej se naprej redno umivam z Subrino-Recept, pa imam vedno manj prhlaja. Ni pa še čisto vredu. :) :wink:
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 24. Avg. 2008 11:23

mojemu fotru je pomagal edino head&shoulders
piciyu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 3. 11. 2007
Kraj: MS

Neprebrana objavaNapisal/-a piciyu » 24. Avg. 2008 14:02

...meni je zdravnik, ko sem bila stara 9 let, predpisal Oronazol (ko je bil še na recept), zdaj ko pa več ni na recept, pa ga kupujem. Stane tam okoli 8 €. Seveda se dobi samo v lekarni. Meni je odpravil prhljaj, vendar ga uporabljam pri vsakem tretjem pranju las. Mislim da je to neozdravljiva zadeva, ampak ob redni uporabi potem vsaj nimam težav s prhljajem. Jaz si Oronazol najprej na hitro vtrem v lasišče, po si ga sperem, našamponiram lase z drugim šamponom (za lesk las), to tut sperem, dam si gor balzam in operem lase do konca. Če se mi pa pojavi srbečica, pa namažem tisti del z Elocomom. Ampak to so že kožne težave. Neozdravljive. Tako da res priporočam Oronazol. Je zdravniško priporočljiv. Meni ni žal, da ga uporabljam.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov