Prhljaj

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 02. Dec. 2007 13:02

Jst mam že full časa težave s prhljajem in sem probala že vse živo, pa mi ni kej dost pomagal.Zdej mam pa en full dober Revlonov šampon, k sem ga kupila pri frizerki. Je za razliko od večine teh šamponov full nežen in ga lahko uporabljaš redno.Mi je pa rekla frizerka, da so te šamponi ala Head&Shoulders prbližn tolk učinkoviti kt uni od Tuša in da mora tist, ki ima res dost prhljaj nujno šampon kupit v lekarni ali pri frizerju.

ps:aja pa mela sm tud un šampon od America crew-ja pa je biu tud dober ampak preagresiven za skos
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 02. Dec. 2007 16:55

Tinki napisal/-a:Vichy dercos rules! Kupi se ga v lekarni, ni ravno poceni, se pa splača in resnično pomaga! Preverjeno :D


To je res.
Uporabniški avatar
keya
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: wajt krajna

Neprebrana objavaNapisal/-a keya » 03. Dec. 2007 11:52

Mela Vichyjevga.. pa je res pomagal.. vendar sem ga čez par mesecev nazaj dobila :?

Sicer pa tale naš prhljaj ni ravno.. normalen.. :roll:
Zdej smo po priporočilu našga lekarnarja :D vzeli šampon od Ducraya.. Stane nekaj čez 10€ če se ne motim, dobiš pa samo 100ml flaško, ampak ga res porabiš malo.. Sicer smo zamenjali ena 2, preden smo prišli na tega (DS), da smo sploh pogruntali, kaj je za nas..
Moram pa rečt, da sicer res traja dlje časa, da se popravi kot pri Vichyu, ampak imamo raje tega.. nasplošno tale naš lekarnar ne preferira Vichya, ga ful ne mara (pravi, da ni nič boljši kot kakšna druga firma, katero lahko tudi dobiš v lekarni, kvečjemu slabši,.. vendar se ima uspehu zahvalit predvsem "agresivnim" reklamam..)

Ducray
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Dec. 2007 12:26

arrow napisal/-a:Jst mam že full časa težave s prhljajem in sem probala že vse živo, pa mi ni kej dost pomagal.Zdej mam pa en full dober Revlonov šampon, k sem ga kupila pri frizerki. Je za razliko od večine teh šamponov full nežen in ga lahko uporabljaš redno.Mi je pa rekla frizerka, da so te šamponi ala Head&Shoulders prbližn tolk učinkoviti kt uni od Tuša in da mora tist, ki ima res dost prhljaj nujno šampon kupit v lekarni ali pri frizerju.


dobra tržna poteza :)

amm..Tkole je s tem prhljajom.treba je ugotovit, kaj dejansko res paše n atvoje lasišče in od česa si sploh staknil prhljaj.Eni ga dobijo ker majo nenormalno suho lasišče, drugi zaradi preveč agresivnih šamponov, tretji zarad prevelikega vpliva balzama na lase, četrti od nevemčesa.
In ko sprobavaš stvari najboljše ugotoviš.
Jst sm nekak ugotovila, da mi 90% vseh šamponov, vključno s tistimi ki jih kupiš pri frizerju+oronazol, delajo prhljaj.Poleg tega mi ga dela tud balzam in pa menjava šamponov.Zdej že en lep čas, kar ene par let skos uporabljam H&S in ga nimam več.Očitno mi šampon odgovarja in seveda šampona ne menjam in ne uporabljam balzama na lasišču, ampak samo na konicah za lažje razčeševanje ker mam dolge lase.
je pa res da noben šampon en prime v enem tednu in je treba kar kšne par mescov poskušat da se odpravi.Meni je H&S zagrabil po enih parih mescih in od takrat je konec dni s prhljajom.
Da bi pa teli frizerski pmagali, pa čist ni res.Seveda laghko kakšnemu, so pa povečini isto sranje kot tisti na policah, razen to da zaunga plačaš petkrat več :wink:

in pa recimo ful pomaga, čeprav se sliši neumo, ampak za suho lasišče, recimo sploh tisti ki imajo tak problem kot sem ga imela jaz, da imajo pretežno prhljaj samo na začetku lasišča na čelu, da si namažejo čez noč z olivnim oljem in gredo s tem spat.Potem si pa zjutri glavo opeše in ko to nekejkrat ponoviš naj bi pomagalo.Preizkušeno, ampak morš računat na to, da je treba neki na povštr pogrnt če ne maš vsega mstnega od olja. :D
Uporabniški avatar
dreamhorse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 11. 10. 2007
Kraj: Bistrica

Neprebrana objavaNapisal/-a dreamhorse » 03. Dec. 2007 14:47

Se strinjam s purple. Tudi sama sem imela strašne problema s prhljajem, spraskano lasišče do krvi. Poskusila sem vse živo, od oranozola do nekih Elocom kalpjic in šampona, pa nič ni pomagalo. Dokler nisem začela uporabljati Head & Schoulders. Res ga uporabljam že leta in morem rečt, da ga ne menjam nikoli več.

Res pa je, da so tudi kakšni geli, želeji in spreji za trditev las in te podobne žaube lahko razlog za prhlajaj, tako da če uporabljaš, ti svetujem, da prenehaš.

In kis resnično pomaga proti prhljaju, sicer ga je treba razredčit, res pa je, da ga jaz uporabljam na konjski grivi, ker ga ima moj konj ogromo, pa mešanico voda kis vtiram v grivo, pa zelo pomaga. Kako se to obnese na človeškem lasišču žal nimam izkušenj...
Vsaka ovira v življenju je podobna zapreki na konjski tekmi. Najprej spravi čeznjo svoje srce in konj mu bo sledil.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 12:31

Js sm že zdavnaj obupala nad šamponi proti prhljaju, kr mi niti en ne pomaga. Zj me pa zanima, če bi blo vredu, da bi si lase prala s šamponom za dojenčke?
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 11. Jan. 2008 12:33

Jz sem slišala, da se prhljaj lahko pojavi tudi zaradi preveč agresivnih šamponov in zaradi prevečkrat umitih las na tedn.

Gregalina probaj pa boš vidla. Jz sm tud obupala nad temi šamponi, zdej pa uporabljan samo še šampon za mastne lase.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 12:36

Pa veš da ni fajn uporablat šampon za mastne lase...ti še dodatno posuši lasišče. Pol je boljš, da si kupiš šampon za suhe lase, ker ti ne bo izsušil lasišča.
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 11. Jan. 2008 13:13

Ma če se bom umivala s šamponom za suhe lase, potem se mi pa bodo zmastili v enem dnevu. Sej ubistvu sploh nimam tok prhlaja. Mogoče sam takrat k si glave ne umijem u tretjem dnevu.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 11. Jan. 2008 14:09

arrow napisal/-a:Mi je pa rekla frizerka, da so te šamponi ala Head&Shoulders prbližn tolk učinkoviti kt uni od Tuša in da mora tist, ki ima res dost prhljaj nujno šampon kupit v lekarni ali pri frizerju.

No ja.. Js sem imela ful prhljaja in mi noben šampon pomagal, niti tist iz lekarne. Potem sem 1x za hec kupila en šapmon od Nivee in prhljaja je bilo vedno manj. Zdaj ga redno uporabljam in ga skoraj nimam več.

Pomaga pa tudi kis. :)
Uporabniški avatar
Fatal*T
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatal*T » 11. Jan. 2008 14:26

*hox* napisal/-a:
arrow napisal/-a:Mi je pa rekla frizerka, da so te šamponi ala Head&Shoulders prbližn tolk učinkoviti kt uni od Tuša in da mora tist, ki ima res dost prhljaj nujno šampon kupit v lekarni ali pri frizerju.

No ja.. Js sem imela ful prhljaja in mi noben šampon pomagal, niti tist iz lekarne. Potem sem 1x za hec kupila en šapmon od Nivee in prhljaja je bilo vedno manj. Zdaj ga redno uporabljam in ga skoraj nimam več.

Pomaga pa tudi kis. :)


Jst isto...Edino šampon od Nivee mi je pomagal, od takrat naprej samo se tega uporabljam in ga sploh nimam več..
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 20:23

Dejte mi povedat, ker je ta šampon od Nivee.

Kisa pa glih nebi uporablala :?
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 11. Jan. 2008 21:08

gregalina napisal/-a:Kisa pa glih nebi uporablala :?

Zakaj pa ne? :D
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 11. Jan. 2008 21:47

Ker mi smrdi..bljak :D
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 11. Jan. 2008 21:59

Ampak sej pol lasje ne smrdijo, ker jih splakneš še z vodo. Pomaga pa ful. :ja:

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov