Postkoitalna kontracepcija / jutranja tableta

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 24. Maj. 2009 20:50

Ja točn tko, k piše v navodilih od antibiotikov in kontracepcijskih, tko tut je. zmanjša se učinkovitost in ker se pač nis dodatno zaščitla je možn, d zanosiš. pejd po morning pill, vsaj zih boš da je use okej.
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 06. Jun. 2009 21:42

jst mam eno uprašanje. pred 2 mescema sm vzela to tableto, čez 2 tedna dobla mensturacijo, k je bla normalna. zdj mi pa že 2 tedna zamuja. a je to normalno? al bi me mogl skrbet? mislim sj vem da če sm mela normalno da nima kaj bit narobe, sam mene je useen toook strah, da sploh nemorm normaln žvet in skos sam to razmišlam in hodm na wc v upanju, da bo pršla.?
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 07. Jun. 2009 0:04

M|nChy napisal/-a:mene pa zanima če je že imela kera takšen primer:

jaz sicer že redno 3 leta jemljem kontracepcijske tabletke...zdaj pa sem v soboto zvečer imela spolni odnos, vendar trenutno jemljem ene antibiotike zaradi kašlja, kjer piše da lahko zmanjšajo učinkovitost delovanja kontracepcijskih tablet...in nevem ali naj grem po to jutranjo tabletko ali ne, saj se nisem dodatno zaščitila ...glede na to da ima kar nekaj stranskih učinkov...me je pa vseeno kr strah da bi zanosla...


a Hiconcil?

Ma ne it, 3 leta je že neki podlage. jz sm tut mela antibiotike pa to v teh 3 letih kr neki,pa je blo zmer use ok.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 07. Jun. 2009 9:01

^^Ja ne vem no; ok ni velik šans; sam zihr je zihr; nikol ne veš!
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 07. Jun. 2009 9:03

maaalaaa napisal/-a:jst mam eno uprašanje. pred 2 mescema sm vzela to tableto, čez 2 tedna dobla mensturacijo, k je bla normalna. zdj mi pa že 2 tedna zamuja. a je to normalno? al bi me mogl skrbet? mislim sj vem da če sm mela normalno da nima kaj bit narobe, sam mene je useen toook strah, da sploh nemorm normaln žvet in skos sam to razmišlam in hodm na wc v upanju, da bo pršla.?



Bolj ko se obremenjuješ, kasnej bo pršla, preverjeno :wink: . Zdej če te skrbi nared test, pa boš takoj pomirjena in mogoče bo pol pršla.

A tista menstruacija po 2 tednih je bla redna al si jo dubla zarad urgentne tabletke?
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 07. Jun. 2009 15:16

hehe sej nemorš verjet, k pa sm napišem, je pa čez par urc pršla :) sm bla tko vesela da kar adijo :) sm ugotovila da je to mogoče tut zarad stresa od mature. k sm k živ mrlič brez spanja in slabih živcev :) hvala za odgovor useeno :)
Curica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Curica » 28. Jul. 2009 10:44

Mam vprašanje: kaj pa če še nikoli prej nisi jemal KT, pa pač imaš nezaščiten odnos, a lahko vseeno vzames ne vem Diane tablete za preprečitev nosečnosti?
nepodpisana20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nepodpisana20 » 28. Jul. 2009 14:52

Sem ti že odgovorila v rubriki splošno, pa vseeno še tu :)

Jaz na tvojem mestu ne bi poskušala, posebej, če jih še ne jemleš. Ker ne veš, katere tabletke odgovarjajo tebi. Lepo pokliči k svojem ginekologu in razloži situacijo, potem te bodo pa oni naprej preusmerili kako in kaj. Če ga pa še nimaš, potem pa k splošnemu zdravniku
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 28. Jul. 2009 17:08

Curica napisal/-a:Mam vprašanje: kaj pa če še nikoli prej nisi jemal KT, pa pač imaš nezaščiten odnos, a lahko vseeno vzames ne vem Diane tablete za preprečitev nosečnosti?


Pojdi v lekarno po urgentno tabletko - Primolut nor. Zadeva se sicer lahko uredi tudi z določenimi dozami ostalih običajnih kt, ampak tega ne poskušaj na lastno pest - upoštevaj ginekologa ali farmacevta! In se prihodnjič zaščiti pred odnosom!
Curica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Curica » 28. Jul. 2009 21:06

Punce hvala za odgovore. Sem bila v lekarni, dobila tableti ki staneta 10€. Je rekla da če se je prvič to zgodilo ni take panike, tko da upam da ne bo kakšnih stranskih učinkov.
Sej nisem najstnica, ampak tudi kondom ni iz železa, vsakemu se lahko zgodi da poči.
Curica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Curica » 29. Jul. 2009 9:36

Da še povem, stranskih učinkov ni bilo, verjetno bi se mi pokazali po 3 urah, bruhala nism nč, tud slabo mi ni bilo, počutim se uredu.

Ni bav bav kokr sm brala druge komentarje, kakšne posledice imajo druge punce..
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 29. Jul. 2009 10:21

Curica napisal/-a:Da še povem, stranskih učinkov ni bilo, verjetno bi se mi pokazali po 3 urah, bruhala nism nč, tud slabo mi ni bilo, počutim se uredu.

Ni bav bav kokr sm brala druge komentarje, kakšne posledice imajo druge punce..


Bav bav je lahko, ko ti zmedejo m. ciklus :D Ni pa nujno. Vsekakor pa se s temi zadevami ni za hecat in te tabletke vzameš, ko je res nujno.
Curica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Curica » 29. Jul. 2009 10:44

MsN napisal/-a:
Curica napisal/-a:Da še povem, stranskih učinkov ni bilo, verjetno bi se mi pokazali po 3 urah, bruhala nism nč, tud slabo mi ni bilo, počutim se uredu.

Ni bav bav kokr sm brala druge komentarje, kakšne posledice imajo druge punce..


Bav bav je lahko, ko ti zmedejo m. ciklus :D Ni pa nujno. Vsekakor pa se s temi zadevami ni za hecat in te tabletke vzameš, ko je res nujno.


Normalno da mi lahko zmedejo ciklus, se strinjam, ampak je bolje da mi ciklus zmedejo kot pa otrok, ki ga še nisem planirala.
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 08. Avg. 2009 18:37

Torej, situacija je takšna.

V soboto ponoči sem imela nezaščiten spolni odnos. Tip ni ravno končal vame, vendar me je skrbela predsemenska tekočina, tako, da sem odšla v pondeljek (cca. 30 ur po spolnem odnosu) po urgentni tabletki. Ko sem vzela tabletki je bilo vse brez problema, ni mi bilo slabo, nisem bruhala ali kaj podobnega. No, danes 5 dni po zaužiti tabletki sem začela krvaveti kot bi imela menstruacijo, vendar je za mestruacijo prezgodaj, saj bi jo morala dobiti šele proti koncu meseca. Zdaj pa me zanima ali je to samo vmesna krvavitev ali je to nadomestek menstruacije, torej bom naslednjo menstruacijo dobila šele čez mesec dni? Kako dolgo naj bi trajala ta vmesna krvavitev?
Aja, pa ne jemljem kontracepcijskih tabletk.

Hvala,
Lp
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 08. Avg. 2009 18:51

Vsaj prjele so, jz sm jih 2x zbruhala in nočm več tega dožvet, grozn..k sreči je blo vse ok :)

Piše v navodilih da se pojavi loh menstra par dni po teh tabletkah ker ti zmešajo ciklus čist, pač šok za telo..jz sm jo sicr zmer dobila tko kukr je blo treba oz. par dni prej :) mislm da je to menstruacija.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]