Postkoitalna kontracepcija / jutranja tableta

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 10. Mar. 2009 23:46

možno, da so ti hormoni zmešali ciklus in se telo še ureja.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 11. Mar. 2009 7:32

Ko sem šla jaz enkrat po te tabletke, so miv lekarni rekli, da naj grem nujno h ginekologinji če bodo kake spremembe po jutranji tabletki. Ker baje nebi smelo bit kakih večjih, dolgoročnih sprememb. (če maš 1.mesec mal pomšano, je baje normalno, potem pa naj bi se menstruacija počasih ustalila.)
Pejt vprašat za vsak slučaj...
Uporabniški avatar
lipgloss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 338
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lipgloss » 13. Mar. 2009 12:12

meni je bilo takoj žal, da sem jo uzela. sploh ne morem opisat kako me je vse bolelo, bruhala sem in srala ko vidra, nemočno sem ležala na wc-ju in res jo priporočam samo v izrednih situacijah.
Uporabniški avatar
**medyka**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 17. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a **medyka** » 13. Mar. 2009 16:04

Pri meni je bilo vse dobro, ko sem jo vzela. Nisem imela nobene slabosti ali kaj podobnega. Samo menstruacijo sem dobila 2 tedna prej.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 13. Mar. 2009 18:53

lipgloss napisal/-a:meni je bilo takoj žal, da sem jo uzela. sploh ne morem opisat kako me je vse bolelo, bruhala sem in srala ko vidra, nemočno sem ležala na wc-ju in res jo priporočam samo v izrednih situacijah.

"Bolš to k pa beba..."
Je pa res zoprno. jaz sem tut bruhala enkrat... upam da mi je ne bo treba nikol več vzet...
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 14. Apr. 2009 18:42

mene pa zanima, če bo dovolj zgodaj, če grem jutri popoldne po to tabletko, kr me res skrbi, da ne bo kaj narobe. spolni odnos sm pa mela včeraj (se pravi nedelja) zjutraj?
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Apr. 2009 18:46

maaalaaa napisal/-a:mene pa zanima, če bo dovolj zgodaj, če grem jutri popoldne po to tabletko, kr me res skrbi, da ne bo kaj narobe. spolni odnos sm pa mela včeraj (se pravi nedelja) zjutraj?


Včeraj je bil ponedeljek.

Urgentna kontracepcija naj bi delovla tudi 72 ur po spolnem odnosu. Seveda je najbolje reagirati takoj po odnosu oz. čim prej.
Uporabniški avatar
maaalaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 93
Na forumu od: 1. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a maaalaaa » 14. Apr. 2009 18:58

ja ma sej že ceu dan dons govorim da je pondelk, k smo bli fraj učerej :D drugače je blo učjri ja.
ma ja sej drugače nej nebi blo nč narobe, sva pazla, sam useen me skrbi. pa nekako še ni čas za zibanje pr men se mi zdi :D zihr je le zihr.
hvala za odgovor
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 10. Maj. 2009 14:37

Jst sem učer uzela tole urgentno tabletko, ker nama je počil kondom :( ; prvič se nama je to nardil.

Do zdej kakšnih stranskih učinkov nisem mela, se čist uredu držim :) .Me pa zanima če ste vse dobile krvavitev po parih dneh ko ste uzele to tabletko in če ste imele potem tak ciklus kot prej al se vam je kej zmešal?
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 10. Maj. 2009 17:46

jest sem čez kakšen teden dobila menstruacijo. Ne morem pa reč če se mi je cikel zmešal, ker sem kake dva meseca zatem začela jemat kontracepcijske tabletke.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 11. Maj. 2009 7:51

ŽuŽa napisal/-a:Jst sem učer uzela tole urgentno tabletko, ker nama je počil kondom :( ; prvič se nama je to nardil.

Do zdej kakšnih stranskih učinkov nisem mela, se čist uredu držim :) .Me pa zanima če ste vse dobile krvavitev po parih dneh ko ste uzele to tabletko in če ste imele potem tak ciklus kot prej al se vam je kej zmešal?


Jaz sem začela krvaveti 4-5 dni po vzeti tabletki in potem čez dobrih 10 dni spet. Taprave m. pa še nisem imela.

V navodilih piše, da lahko te tablete močno vplivajo na m. ciklus.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 11. Maj. 2009 9:16

^^Vem da lahko vplivajo ja. Sam ful upam,da ne bodo ker se mi je glih za silo uredil ciklus. Kako hudiča nama je mogu glih zdej počt kondom :angry: .
bassjaxx
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 15. 5. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a bassjaxx » 12. Maj. 2009 13:32

Mene pa zanima, ce je katera po tabletki imela kaksno kozno reakcijo?

Namrec v nedeljo sem morala vzet tabletko (Norlevo), pa ni bilo nobenih hujsih tezav, nobene slabosti in podobno, razen napihnjenosti in blazjih bolecin v trebuhu, danes pa sem se zbudila z rokami posutimi z drobnimi pikicami, rdecimi in rahlo trdimi, ne prevec bolecimi ali srbecimi. Sicer je od jutra zadeva ze precejh splahnela, vendar so pike se vedno dobro vidne.

Glede na to, da tudi v prilozenih navodilih pise, da lahko tabletka povzroci preobcutljivost koze, sem najprej pomislila nanjo - vendar ne vem, ce ni reakcija ze malo "pozna"? Kaksne izkusnje mogoce?
Uporabniški avatar
emkica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 28. 9. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a emkica » 12. Maj. 2009 17:32

Jaz sem tud imela neki časa(po moje več kot en teden) po zavžitju tabletke neke kožne reakcije. Najprej sem pomisla na tabletke, sam pol sem pa mal bl azmisla in sem ugotovila da je kriv en gel za tuširanje, ki sem ga prvič v življenju uporabljala.
Uporabniški avatar
M|nChy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 14. 8. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a M|nChy » 24. Maj. 2009 20:24

mene pa zanima če je že imela kera takšen primer:

jaz sicer že redno 3 leta jemljem kontracepcijske tabletke...zdaj pa sem v soboto zvečer imela spolni odnos, vendar trenutno jemljem ene antibiotike zaradi kašlja, kjer piše da lahko zmanjšajo učinkovitost delovanja kontracepcijskih tablet...in nevem ali naj grem po to jutranjo tabletko ali ne, saj se nisem dodatno zaščitila ...glede na to da ima kar nekaj stranskih učinkov...me je pa vseeno kr strah da bi zanosla...
*¤* It''s the little things that drives me crazy *¤*

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov