Postkoitalna kontracepcija / jutranja tableta

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

francija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 7. 10. 2005
Kraj: Obala

Neprebrana objavaNapisal/-a francija » 19. Jul. 2006 20:40

pravijo, da so samo izhod v sili.
nama je spet poču kondom in ne vem če jih je dobr vzet. vzela sem jih že dvakrat. nekateri pravijo da je to res samo izhod v sili in jih zdravnice ne dajo puncam večkrat, nekateri pa pravijo da so dobre in da vsebujejo dobre hormone za žensko telo.
naj jih vzamem še tretjič ali raje ne?
nazadnje sem jih vzela dve leti nazaj, pomoje bi blo vredu tabletke vzet, ker je že ogromna časovna razlika vmes- kaj pravite?

A vete za kere tabletke gre. Ko vzameš po splonem odnosu dve tabletki, pol po 12ih urah pa še dve?!

hvala za vašo pomoč
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 19. Jul. 2006 21:21

Če si jo vzela pred 2letoma jo lahk uzameš. Načeloma naj bi lahko recimo 1 na leto ane. Tak je meni zdravnica rekla. Kr so pač močne in za organizem bi blo preveč če bi jih več na leto vzela. Tak pa po mojem kr uzami. Sicr bi pa blo u usakem primeru bolš da uzameš, kot pa, da zanosiš. Pa nabavi si kontracepcijske, če vama rad kondom poči.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 19. Jul. 2006 21:35

Ti kar vzemi...to je sicer zelo močna kombinacija ki načeloma ni najbolj zdrava ampak vseeno je boljše kot pa da zanosiš. Zdravnica ti jih bo ziher predpisala, poznam eno ki je to dobila dvakrat zaporedoma v krajšem času.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Jul. 2006 21:49

še ena, ki je podobna meni :D punca, jst sem v pol leta vzela trikrat po 8tablet (predpisujejo zdej večalimanj te ki so blažje in jih več vzameš) in še vedno stojim in je vse normalno...
tud zdravnica mi ni kej pretežno težila, malček je že a ne, sam ni bilo problemov...
tko da, če je res apn rajš zdej vzemi še enkrat te tablete, ker en bo nič narobe..edino kar je slabo je to, da malo ciklus zjeeb, če ne pa drugih učinkov nisem opazila..no ko sem jih vzela, sploh tadrugo rundo mi ej blo dva dni slabo in sem bruhala,ampak kar dost cajta po tem ko sem jih vzela...drugega nič...
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 20. Jul. 2006 15:29

Khm ... Mene pa neki zanima glede teh tabletk.
Sm jih vzela par dni nazaj, 4+4. Po prvih 4ih tabletah je blo recimo 5 ur vse uredu, kasneje sm pa začela bruhat. Pol sm vzela še preostale 4 tabletke in sm spet močno bruhala direkt za tem, ko sem jih pogoltnila?!
In zdej me zanima a naj bom v skrbeh da proces ni potekel, al je vse uredu? K pomoje tabletke še do trebuha niso pršle, k sm jih js že vn dala? :(

Ma še katera take težave da pol še dva dni bruha (in nič ne je) po teh tabletkah ali po kontracepcijskih? :?
you've gotta try a little bit harder.
that simpy wasn't good enough.
to make us proud.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Jul. 2006 17:25

oo to ni dobr...tabletk ne smeš zbruhat ven...sej to ti bi mogla že dohtarca povedat in ko si jih zbruhala bi mogla takoj nove dve vzet..tablete potrebuje nekaj časa da se stopi v želodcu in da zapotuje po krvi...
nogice, najboljš da greš po test, ker se mi zdi da nič ne pomagajo samo 4 tablete....

jst sm mela take težave po teg pilulah da mi je blo potem še dva dni slabo, bruhala sem, glava me je bolela..uglavnem vsa nikakva, to pa zato ker tabčlete pač vsebujejo veliko dozo hormonov....

to je normalno, sam nebi pa smela tabletk zbruhat..jst se zmeri zamotm pa probam ne bruhat vsaj uro dve potem mo sem jih vzela...
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 20. Jul. 2006 17:43

Na navodilih piše da tabletke ne delujejo če jih izbruhaš v treh urah odkar si jih vzela...kljub temu je zeloo majhna možnost da bi zanosila, ampak če te skrbi pojdi vseeno po test.
Zanima me zakaj tiste ki se vam to večkrat dogaja ne uporabljate tabletk tudi drugače :?
levcek
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a levcek » 20. Jul. 2006 17:50

hmm.. ze pri normalnih kontracepcijskih tabletah pise v navodilih .. da 3-4h po tem ko jo uzames ne smes bruhat :) ce bruhas pol je isto kot da je nisi uzela.. ni zascite..
torej je pri teh tabletah isto, ti bi mogla takoj poklicat zdravnika pa povedat... jz sm se za antibiotike takoj poklicala d ami da druge kaj sele da se bi slo za nosecnost!
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 20. Jul. 2006 17:55

***Ally*** napisal/-a: tabletke ne delujejo če jih izbruhaš v treh urah odkar si jih vzela.

Aja? :eek: Hvala za to informacijo. Je pa res, da nism nč brala o teh tabletkah prej, k mi jih je zdravnica tko v roko stresla ... Sam a se niso včasih jedle 2+2, od kdaj jih je potrebno vzet 4+4? :gruebel:
***Ally*** napisal/-a: Zanima me zakaj tiste ki se vam to večkrat dogaja ne uporabljate tabletk tudi drugače :?

A to je name letel? Khm ... Men se je to zdele zgodil drugič, drgač sm previdna kar se teh zadev tiče. Je pa res, da moje telo zavrača KT in jih ne jem. Sam kondomi pa skor vedno počjo :cry: Še dobr da delam v Leku in pol dobim iz firme kondome, k so boljši- so kokr iz lekarn recmo. Durex sux?! :)
you've gotta try a little bit harder.
that simpy wasn't good enough.
to make us proud.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Jul. 2006 18:05

baje zato ker so tiste precej močnejše in plačljive..potem pa predpisujejo te blažje, katerih je treba vzet 8....

Zanima me zakaj tiste ki se vam to večkrat dogaja ne uporabljate tabletk tudi drugače


ker pozabljam in se mi je enkrat dvakrat zgodilo to, da sem jih pozabla vzet in sem mogla po jutranje ko sem se spomnla.. :oops:
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 20. Jul. 2006 18:12

Saj nisem slabo mislila, vsak ma svoje razloge zakaj ne more ali noče jest KT. Samo prašam...meni je enkrat počil kondom in ko sem šla za morning after pill mi je kar ponudla še KT pa sem uzela.
Želim vam čim manj počenih kondomov :razz:
Uporabniški avatar
smotkica_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 561
Na forumu od: 11. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkica_ » 20. Jul. 2006 19:39

Tudi jaz sem jih že mogla na žalost vzet in to 2x. Sem pa enkrat bruhala po eni uri, pa sem klicala v ambulanto se mi ni nihče uglasiu v celem dnevu(nevem zakaj imajo telefon :evil: ), potelj sem pa kar v lekarno klicala pa je rekla, da najbrž nebo nič narobe, ker naj bi se tabletka razgradila in prešla v kri v pol ure. Tako, da res ni bilo nič narobe.
...če ljubezen nosiš v sebi...potem jo vedno tudi srečaš...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 20. Jul. 2006 20:15

ja, enkrat sem jih vzela. groza, tako me je bolel trebuh da nisem nič mogla. komaj sem se odvlekla do postelje. še pri naslednji menstruaciji me je vse bolelo, pa me drugače ne. :?

purple: če pozabiš vzeti tabletko, ti ni treba iti po une jutranje al kako se jim reče. v 12ih urah ali kako že gre lahko vzameš pozabljeno. ali si daš pa opomnik na gsm...
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 20. Jul. 2006 20:21

spolnost.com napisal/-a: Slika

Bruhanje je stranski učinek tega in pol ne smeš bruhat. Cjoo, te fuckin' tabletke, zadavla jih bom!!
Drgač pa Puple, kako lah pozabš vzet tabletko? Dej raj v opomnik ja!! :wink:
you've gotta try a little bit harder.
that simpy wasn't good enough.
to make us proud.
Uporabniški avatar
rEbEcCa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: okolica Celja

Neprebrana objavaNapisal/-a rEbEcCa » 20. Jul. 2006 20:23

Js sm jih v roku 3 mescev vzela 2x (kondom poču na tabletke oz. prvi pregled je treba pa v Celju čakat cca. 5 al pa še več mesecev), pa vsi so mi rekl kak bom bruhala... res da mi je blo slabo ampak bruhala pa nism... Po moje da ni nč narobe če jih vzameš, itaq je že 2 leti od tega ne? ...sporoči kak se bo razpletlo... GOOD LUCK :D

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov