Pomanjkanje energije

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 19. Dec. 2010 7:04

jaz tudi ogromno spim. če ne spim 10 ur nisem ok. če morem vstat po 7ih urah, sem tako zaspana, da morem it čimprej še 3 odspat, da se počutim normalno.
problem je, ker ponoči ne morem spat. in to že od nekdaj. lahko pa spim cele dneve.
v srednji šoli sem šla popoldne spat.
na faksu sem precej prespala.
zdaj če grem zjutraj delat, popoldne ne morem spat, ker nimam svoje sobe in mira, zvečer pa vseeno ne morem zaspat in potem spim po par ur, potem čez vikend pa spim po 18 ur.

slabokrvna nisem, mogoče mam malo nižji pritisk. kava mi ful pomaga. ampak vseeno ne poznam nikogar, ki bi toliko spal. folk misli da sem v depresiji. :D

v glavnem če nisem naspana mi ni do nobene aktivnosti. kolegica je rekla, da ne gre z mano na kako potovanje, ker ve da bi samo spala. jaz pa ne bi spala po 6 ur na dan, samo da bi potem šla okrog, ker bi bla nataknjena, če se ne bi naspala. spanje mi je tud pred sexom.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 27. Dec. 2010 9:49

http://www.viva.si/Alternativna-in-nara ... aku-pozimi

Sama sem ugotovila da me ingverjev čaj prijetno poživi :D
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 27. Dec. 2010 9:50

^^kje ga pa kupiš? jst ingverjev čaj že nekaj časa neuspešno iščem :?
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 27. Dec. 2010 9:56

Če imam srečo ga dobim v DMu ingver z limono, se ga pa res težko dobi. Čeprav menda je dobro tudi če se kar ingverjevo korenino nareže na kocke in prelije z vročo vodo (tega še nisem sprobala)
Uporabniški avatar
rancidka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 23. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rancidka » 27. Dec. 2010 10:18

Preberite si malo o kandidi. Je velikokrat vzrok za takšne in podobne težave. To je gljivica, ki jo ima sicer vsak od nas v telesu, lahko pa se nevarno razbohoti vsepovsod, tudi v kri. To se zgodi, če uživamo nepravilno prehrano, predvsem veliko sladkorja in ogljikovih hidratov.
Uporabniški avatar
passiflora
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 182
Na forumu od: 18. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a passiflora » 29. Dec. 2010 11:36

Če bo katera ugotovila slabokrvnost kot vzrok, bo rdeča pesa (recimo sok) ful pomagala, če pa je ne maraš lahko sirup iz koprive (dajo velik sladkorja not,
tako da koprivo komaj čutiš), žlica do dve na dan.
Drugače pa je meni ne da bi imela neke simptome utrujenosti ali kaj podobnega
ful dvignilo energijo redno jemanje alg. Klorela. Dobiš jo sprešano v tabletko. Fajn se pozanimaš na netu koliko dozirat, da bo delovalo in si na konju. Je pa tako da jo res moraš redno in dovolj jemat.
:) Srečno. Pa plešimo, veliko. To tudi požene kri po žilah!
Susie Q
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Susie Q » 16. Jan. 2011 12:33

Rembraco kava je tista, ki bi vam pomagala.
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 16. Jan. 2011 13:12

Jst mam slabo kri in kakšne 3 lete nazaj sem imela tko zlo slabo, da sem mogla jest tablete ( ne spomnem se katere. Vem samo, da so ble takšne čisto mejhne pa ful jih je blo not). Zaradi tega energije nisem imela sploh! Lahko bi spala cele dneve in noči in bi bila še vedno utrujena. Ko mi je zdravnica dala tablete se je stanje začelo izboljševat. Poskušala sem biti čez dan čimbolj aktivna tudi če sem bila tko utrujena, da bi lahko še samo zaspala. Jedla sm ful rdeče pese, rdečega mesa pa te hrane.. Zdej je okej.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 18. Jan. 2011 10:19

Tananda kaj pa kaka varijanta xbox, wii - kaka aerobika? ti ki si bolj tak tip. :)

ja meni se vsake toliko zgodi, da ratam taka brezvoljna kot opisujete. sem pa res opazila da je to takrat ko zaradi kakršnih koli vzrokov zmanjšam športanje.

pomaga mi erchinaforce- se dobi v lekarni je na naravni bazi.

sicer pa ja- kot je ena že rekla- preverite ščitnico!
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 21. Jan. 2011 11:23

Noup, aerobika prek ekrana mi je pa res mimo. Wii je pa sploh za pussyje. :P
(pa res ne maram migat, no)
Pol sem začela jesti neke vitamine, se je zadeva izboljšala.
Zdaj mam virozo tretji dan in ležim v postelji z vročino in sem nesposobna za karkoli, tle pa niti vitamini ne pomagajo. :D
Because I can.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 25. Jan. 2011 13:01

Se dogaja, da včasih pač pride tako čudno obdobje, ampak če se komu to dogaja že lep čas, je krivo samo to, da se premalo rekreirate (pa tukaj ni mišljen samo šport). Jaz sem imela prejšnja leta v vsakem letnem času tako obdobje, pa sem bila čez čas že sita same sebe in sem začela redno športat, začela me je zanimat kuha in sem brskala za recepti ter preizkušala različne jedi (po zaslugi tega zdaj znam kar dobro kuhat :D), nehala sem vsak vikend žurat, sem pa hodila ven, a na izi in nisem celega vikenda prespala kot sem včasih, ker mi je tista navada totalno podrla bioritem. Skratka, ko si malo porihtaš vsakdan, ne posedaš cele dneve za računalnikom ipd., si zvečer toliko bolj utrujen in bolj kvalitetno spiš, in četudi spiš manj kot 10 ur (ne pa tudi manj kot 8 ur), zjutraj lažje vstaneš. Vsaj pri meni se je to ful poznalo in ne morem več spat dlje od 8. ure zjutraj (ko mi ni treba prej vstat, drugače že prej), četudi grem spat okoli 23. ali 24. ure. Sem pa se navadila it spat vsak dan približno ob isti uri. :wink: Do neke mere pa pomaga tudi raznolika hrana in čim manj fast fooda, ker te samo "težkega" naredi in poleni. :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 25. Jan. 2011 18:19

Jaz sem bila slabokrvna več let skupaj,s čimer sem imela cele bitke.Če se omejim samo na tablete-najbolj pogosto zdravniki predpišejo Retafer , ki stanje popravijo.
Jaz zdaj že vem sama, da ko me boli glava, se slabo počutim, sem nejevoljna lahko to povežem s slabokrvnostjo.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 13. Okt. 2013 14:05

jaz zadnje čase komaj ostanem budna, kjub zelenemu čaju in vsej kavi, ki jo spijem. v bistvu je učinek isti če pijem samo zeleni čaj al pa kombinacijo tega s kavo.
probala sem tudi kofein v kapsulah pa mi je bilo slabo in sem imela glavobol, zaspana pa sem še vedno bla :x
ne vem kaj naj naredim, ker je obupno stanje, sploh ne morem sledit ničemur, ne pogovoru, ne predavanju, ne morem razmišljat, govorit, jest, nič.
pomanjkanje eritrocitov sem nazadnje imela pred dvema letoma, ampak mislim da se je potem stanje popravilo, isto se je popravil pritisk iz 90/60 na 120/80
na faksu sem ponavadi od 7 do 15h/18h, s športom se tud ukvarjam redno, spim nekje 6-8 ur, čez vikend pa ok. 12.

v čem točno je fora, da kofein ne prime ? :s
aja pa še to.. ponavadi se ''zbudim'' komaj ob 8h zvečer, kot da telo ne zazna kdaj je dan in kdaj noč :roll:
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 13. Okt. 2013 14:37

Mishela, to po mojem ni zdravstveno nujno povezano..

Meni se enako dogaja vsake tolk, enostavno če nimaš nekih obveznosti oz. če te to ne navdušuje, postaneš malo matast in zaspan. Jst sem zadnja dva dni na pol presedel pred računalnikom, na pol prespal.

Danes ko sem že od zjutraj v pogonu, se mi pa da skakat okol. Ti pa odsvetujem raznorazne tablete kofeina in guarane.. Tist te samo umetno naspidira.

Lahko pa tudi, da si nočni tip. Jst se nikoli nisem mogel učit pred 22h. Takrat se lepo umiri, si dam slušalke in delam za službo oz. faks tudi do treh, štirih če je treba. :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 13. Okt. 2013 14:41

...ali pa malo pretirava.
Kao ne more ne jest ne govorit, a tipka pa lahko :D
In ja, včasih je obdobje malodušnosti, če pa sumiš na zdravstvene probleme pa tako veš kaj storiti-začenši s pregledom krvne slike ;)
The world is as you are.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]