Pogosto uriniranje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

snoopy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a snoopy.girl » 02. Avg. 2009 19:15

imam problem. Že nasplošno kar veliko hodim lulat, vendar nisem se ozirala veliko na to, saj je bilo v mejah normale. sedaj je vse še bol pogosto. Včasih grem na wc na pol ure. :? pila sem čaj za ledvice in mehur, vendar vidim da ni nič pomagal. Nič me ne peče, nič ne boli.Vse je normalno,samo prepogosto. če veste kaj o tem prosim pomagajte. :)
*How will we ever know if we never try?
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 02. Avg. 2009 19:52

Morda bi bilo dobro preveriti stanje krvnega sladkorja. To zna vplivati na pogostejše uriniranje, sploh če se to dogaja tudi ponoči.
snoopy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a snoopy.girl » 02. Avg. 2009 20:18

imam merilec doma, tako da ...ta možnost odpade. :? hvala vseeno
*How will we ever know if we never try?
Uporabniški avatar
*Penelope*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 5. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Penelope* » 02. Avg. 2009 20:35

Kakšna kava, zeleni čaji oz. pravi čaji pospešujejo uriniranje, če to veliko piješ? Kaj pa drugače piješ veliko tekočine? Možno da imaš kakšne težave z delovanjrem ledvic, mehurja..Če bo res na pol ure, potem bi na tvojem mestu obiskala zdravnika. Včasih je lahko pristono tudi vnetje in s ekaže samo s prepogostim uriniranjem..

Moja kolegica tudi hodi res zelo pogosto urinirat, ampak je že v otroštvu imela težave z ledvicami.
snoopy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a snoopy.girl » 02. Avg. 2009 20:41

ne ne pijem veliko tekočine.sedaj še manj ker če pijem potem moram še večkrat na wc. po vsej verjetnosti bom obiskala zdravnika ja.
*How will we ever know if we never try?
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 02. Avg. 2009 20:56

jst mam isti problem. samo da hodim še bolj pogosto na wc. če spijem kakšno kavo/čaj sm na wc-ju vsake 3 minute, če pa ne pijem nič pa na pol ure oz. dostikrat še manj - na 15, 20 minut ...
skoraj dve leti nazaj ko sm bla v bolnice zradi nekih preiskav sm omenla tudi tole ... in so mi rekli da pač imam dobro prečiščevanje ... tudi dostikrat sm dala vodo, da so za ledvice pogledali, ampak z mojimi ledvicami je vse v najlepšem redu .. tako da, očitno, se pač hitreje prečiščujem :D

je pa edino full moteče to .. včasih mi je kar nerodno če smo v kakšnem lokalu in morem vsakih 5 minut na wc, me vsi čudno gledajo ..
pa preden kam grem (na kakšno daljšo vožnjo), raje par ur prej nič ne pijem drugače je kriza ..

pa eno vprašanje zate .. ko te prime na wc .. te prime malo in potem vedno več? - pač normalno? .. ker pri meni ni tako, mene najprej nič in pol me naenkrat prime ful :?
Let's swim to the moon .....
snoopy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a snoopy.girl » 02. Avg. 2009 21:03

kokr kdaj.velikrat je kr tk d me iz nenada ful ja.!!!
tako da zgleda da imava podobne probleme.vem da je zelooo neprijetno.tudi jaz v lokalih hodim na wc zelo pogosto:S če spijem kavo pa ja...vsakih 5 min. vse isto kot si opisala=/
*How will we ever know if we never try?
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 02. Avg. 2009 22:47

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 0:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
missy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 728
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a missy* » 02. Avg. 2009 23:48

tud meni se je to dogajal, pol sm pa se potrudla, da nism sla na wc...sm probala cimvec casa zadrzat, potem je pocasi popuscalo in tko sm zmanjsala to iz pol ure na uro, iz ure na 4-5ur
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 03. Avg. 2009 9:07

^^

Tole pa niti slučajno ni dobro. :?

Libido. napisal/-a:in so mi rekli da pač imam dobro prečiščevanje ... tudi dostikrat sm dala vodo, da so za ledvice pogledali, ampak z mojimi ledvicami je vse v najlepšem redu .. tako da, očitno, se pač hitreje prečiščujem :D


Enako so povedali tudi meni. Na splošno sicer ne hodim veliko na wc, čim pa spijem malo večjo količino vode, npr. pol litra, grem pa v razmaku pol ure 4-krat lulat. :) Zdravnica mi je rekla, da je to super, ker mi ledvice vredu delujejo in hitreje kot drugim očiščujejo telo. Je malo neprijetno, če si na pijači in potem letaš na wc, ampak se vsega navadiš. :)
nepodpisana20
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 2. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nepodpisana20 » 03. Avg. 2009 11:02

Ja tudi jaz hodim zelo pogosto. Posebej po kavi in vodi. Pa zgleda da nisem edina :). Saj, ko sem doma, me ne moti. Je baje zdravo. Samo, če sem pa na poti, pa sploh ni prijetno...
Uporabniški avatar
*LooBika*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 545
Na forumu od: 27. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *LooBika* » 07. Avg. 2009 7:43

Tud men se je tole začelo dogajat zadnje dni... S tem, da to spremlja pekoča bolečina, in imam občutek, da sm se "prehladila"... :?
snoopy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 26. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a snoopy.girl » 07. Avg. 2009 9:31

ali je možno da lahko pride do dehidracije?? saj zaradi tega veliko manj pijem in še zmeraj moram na wc. :/
*How will we ever know if we never try?
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 07. Avg. 2009 9:42

Tud jaz včasih grem vsako uro, ampak opažam, da to takrat, ko več pijem.
Uporabniški avatar
undercover
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 230
Na forumu od: 7. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a undercover » 07. Avg. 2009 11:38

jaz imam iste probleme. In bom za vsak slučaj obiskala zdravnika če v kratkem ne bo boljše, saj je tudi zeloo moteče :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]