Osji pik

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Anjja321
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 1. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjja321 » 01. Okt. 2011 9:10

Dober dan.
Včeraj okoli pol enih popoldne me je v roko (ne vem kako ji je uspelo, ampak točno na sredino) pičila ta grda velika leteča mrčes - osa. Ker sem že nekje slišala, da ti roka (ali katerikoli del, kjer te je pač osa pičila) zateče ravno zaradi mrzlih obkladkov, sem najprej roko dala pod vročo vodo, kar naj bi pomagalo. Po kakšni uri in pol, ko sem prišla domov me je roka še vedno izredno bolela in sem si jo poskušala oskrbeti z limoninim sokom. To je sicer pomagalo, ampak ko sem se danes zjutraj zbudila....POLOM! Roko imam popolnoma zatečeno, boli in ob enem srbi me vse od zapestja do vsakega prsta posebej, nič več mi ne pomaga (mrzla voda, topla voda, limona, kreme), zato me zanima če se je mogoče kdaj komu zgodilo enako ali če kdo ve kaj bi mi lahko pomagalo, ali je nujno obiskati zdravnika?
Hvala že vnaprej!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 01. Okt. 2011 12:09

Takoj pojdi k zdravniku!
Uporabniški avatar
sarchika09
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 275
Na forumu od: 1. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sarchika09 » 01. Okt. 2011 16:48

Mislim, da bi znala met kakšno alergijsko reakcijo. Vsekakor čim prej k zdravniku!
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 01. Okt. 2011 17:11

Sem mela kakšen mesec nazaj čist isto. Od rame do komolca čist zatečeno pa srbi kot prasica. Čimmanj praskat, izgine po kakem tednu. Neka alergijska reakcija al neki. Zarad vsakega pika pa res ne rabiš k zdravniku laufat. :roll:
Because I can.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 01. Okt. 2011 17:13

Aja, srbi IN boli naenkrat, totalno zoprno, pa še cela roka je vroča. Počaki, vmes si pa hladi.
Because I can.
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 02. Okt. 2011 9:29

Roko si dala pod vročo vodo? A to je kakšen nov "recept" za ublažitev zatekline?

Tako k zdravniku! Drugače pa roko čim bolj hladi z ledom oz. mrzlo vodo, pravjo pa tut da čebula pomaga (rezino si daš na zatečeno mesto).
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 02. Okt. 2011 13:36

tut men ni jasno, VROČA VODA??? a ne vemo vsi, da se otekline hladijo z ledom? če takoj masiraš z ledom oteklo emsto, bo drug dan oteklina pol manjša. Tko pa valda, vroča voda odpre žile, osji strup se še "raztegne". In ja, zarad tega res ni treba k zdravniku,.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 02. Okt. 2011 15:37

Jaz tega ne razumem... Zakaj je ljudem tako težko stopit do zdravnika! Če imaš otečeno roko, te boli in srbi že več kot 24 ur.... Menda ti je to dovoljšen znak da nekaj ni čisto ok in da stopiš do zdravnika. Mogoče si alergična ratala na osji pik. Od brata punco je tudi pišila osa v nadlaket in je dobila velik flek, šla k zdravniku, dobila antihistamine in je ok. Ona sicer je da je alergična...

Ampak vseeno. Kaj folk sprašuje po forumih ko sami vejo, da je mogoče pa fajn stopit do zdravnika!
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 03. Okt. 2011 17:40

ja, zato so pa zmeri vrste pr zdravnikih, ker eni hodite za vsako malenkost tja. Ce je treba res, pol se poklice in povprasa po telefonu. Sicer pa se antihistaminike dobi v lekarni (kot tudi za pretirano reakcijo na pik komarja)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 05. Okt. 2011 19:01

Ajde, zdaj je že mimo.. Za naslednjič pa, takoj po piku dat Fenistil kapljice direkt na mesto pika. Al pa Claritine/Letizen razdrobit pa zmešat s kapljico vode pa isto dat direkt gor. Je pol še mal zatečeno pa vroče, ampak bolečina popusti takoj pa oteklina splahne v parih urah komplet.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 09. Okt. 2011 15:07

Kar se naravnih zdravil tiče sem slišala že za čebulo in krompir. Oboje daš direktno na mesto pika, seveda pomagajo hladni obkladki, vendar ne ravno ledeni.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov