Odvzem brisa

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 25. Jun. 2009 17:23

tanika* napisal/-a:sej ne rečem, da niso kkšne ginekologinje take, ki so sveto prepričane v teh 20let, sam to ne določajo one...js sm sama rekla, če mi lahko bris vzame pri 16 ker so se mi gljivice ponavljale in ponavljale (pa sem bila še nedolžna in vse). Moja mami je pri moji tamali zahtevala isto popoldn pregled, ker ima ona ful težave in rada vidi, da sva midve sigurne, da je vse ok.
Js mam zdej tud grozne probleme isto k moja mt in sm vsak mesec pri ginekologinji, v pol leta že dva brisa, vsak mesec ultrazvok pa ne jamram.
Ene pa delajo iz navadnega pregled tak halo, kot da jim bo celo roko not vtaknla...


Enim je pač problem.. jaz sem se tudi ful bala, to pa zato ker mi je ena kolegica rekla da jo je tak bolelo, da ji zdravnica niti brisa ni mogla vzet (pa ni bla devica)... poleg tega je nam nekaterim neprijetno ko te tuja oseba tam gleda... ker pač jaz naprimer sem že pri fantu rabla dobro leto da sem se sproščeno lahko slekla pred njim..in mi je zelo neprijetno to ker konec koncev je to moja intima in zasebni prostor.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 25. Jun. 2009 18:41

sej ne rečem da ti je neprijetno...to je pomoje vsem, nevem če jih je veliko, ki uživa ob pregledu. sej je bilo tudi mene strah in vse pa še po tolikih pregledih pri eni ginekologinji se mi je smotan tm slečt...sam vseen grem čez to ker pač moram, ker mi je več do zdravlja,kot do tiste neprijetnosti.
Neki druzga je pa da narediš tak halo iz tega, da ne greš nevem kok let na pregled, se izogibaš tega kot kuge, potem pa k greš pa skor skp padeš tm...to je pa zame že preveč, še posebi če nevem kok let seksaš, nebi rekla, da ena devica mal pretirava, ko jo ni še noben videl slečeno :roll:
jagoda-malina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 433
Na forumu od: 11. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda-malina » 25. Jun. 2009 21:48

Smo si pač različni.
Jaz moram vsake pol leta na odvzem brisa.
Prvič pa sem bila pri ginekologinji pri 21ih.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 25. Jun. 2009 22:24

jagoda-malina napisal/-a:Smo si pač različni.
Jaz moram vsake pol leta na odvzem brisa.
Prvič pa sem bila pri ginekologinji pri 21ih.


Pol leta??? :eek: Zakaj pa to? Mislim če ti ni problem povedat...
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 26. Jun. 2009 8:20

^^ja najbrž ma kakšne zdravstvene probleme.

Jst sm bla danes, in me je bolelo tko da sem komaj čakala da tisto stvar potegne ven :D ..ampak se da preživet.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 26. Jun. 2009 11:20

ŽuŽa napisal/-a:^^ja najbrž ma kakšne zdravstvene probleme.

Jst sm bla danes, in me je bolelo tko da sem komaj čakala da tisto stvar potegne ven :D ..ampak se da preživet.


Ful mi ni jasno kak lahko nekatere to boli. Jaz niti približno nisem bla sproščena pa ni bolelo...
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 26. Jun. 2009 14:40

^^Ja no lej mene pač je, a nej rečem da me ni bolelo če me je? Mogoče težko za razumet, jst sm upala da me ne bo, sam me je, na začetku, pol je minilo.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 26. Jun. 2009 16:58

ah pomoje je bolečina bolj odvisna od tega kok je ginekologinja nežna...mene tud velikrat boli, ker mam pač občutljivo kožo, tista stvar je kr velka, pa ponavad mrzla, tko, da men ni blo to nikol v užitek in me skor vedno boli, pa sm tm vsak mesec na pregledu...
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 26. Jun. 2009 18:12

tanika* napisal/-a:ah pomoje je bolečina bolj odvisna od tega kok je ginekologinja nežna...mene tud velikrat boli, ker mam pač občutljivo kožo, tista stvar je kr velka, pa ponavad mrzla, tko, da men ni blo to nikol v užitek in me skor vedno boli, pa sm tm vsak mesec na pregledu...



zakaj pa vsak mesec?
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 26. Jun. 2009 18:34

Pa saj ni treba vsake punce, ki omeni, da je pogosto na ginekološkem stolu, vprašati, čemu tako. Tam ni zaradi dolgčasa, če pa bi želela povedati v čem je bistvo njenih obiskov, bi povedala tudi diagnozo - marsikatera pa je nima namena deliti z javnim forumom.

Dejstvo je, da ginekološko zdravi ženski pripada prvi odvzem brisa (običajno) po 20. letu, čez eno leto še eden in kasneje, če ni težav, vsaka tri leta.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 26. Jun. 2009 21:30

sej mi ni panike povedat..tabletke so mi uničile hormonski sistem, posledično zaradi tega imam sedaj še en let po prenehanju jemanja ful težave, sem na tabletih za uravnavanje menstre čene jo imam vsak dan, nenehoma. Tok redne preglede imam pa zato, ker mi skoz preverja maternico kako se obnaša, neki se mi ciste pojavljajo, bris mi jemlje, ker se mi zarad hormonov pojavljajo vnetja itd itd.....
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 26. Jun. 2009 23:01

to pa ni fajn :? samo dejansko lahko to tabletke povzročijo? :?
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 26. Jun. 2009 23:41

Koliko časa pa si jemala tabletke (če smem vprašat)?
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 27. Jun. 2009 17:01

Jemala sem manj kot 3 leta in skoz mela tezave-vmesne krvavitve dokler se te sploh niso nehale.pol sm nehal a s tableti je blo pa se huj.tabletke so krive ja sej to je ginekologinja rekla,sam nimam kej dokler se telo ne spuca.niso tabletke za vse...
MsN

Neprebrana objavaNapisal/-a MsN » 27. Jun. 2009 17:38

tanika* napisal/-a:Jemala sem manj kot 3 leta in skoz mela tezave-vmesne krvavitve dokler se te sploh niso nehale.pol sm nehal a s tableti je blo pa se huj.tabletke so krive ja sej to je ginekologinja rekla,sam nimam kej dokler se telo ne spuca.niso tabletke za vse...


Jaz ne verjamem temu, da se telo ne bi očistilo hormonov kt po tem, ko jih že eno leto ne jemlješ.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]