Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 06. Jul. 2016 13:58

Jaz se doma poslužim grgranja poparka iz žajblja (to dobiš posušenega v trgovini, še boljše je svež), grlo si špricam s koloidnim srebrom, ki ga nekajkrat na dan tudi grgram. To ponavadi zaleže.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 06. Jul. 2016 14:11

Hvala, a se slednje dobi v lekarni? :)
Zerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 13. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Zerina » 07. Jul. 2016 10:19

A ima morda katera izkušnje z atopičnim dermatitisom? Priporočate kakšna zdravila? jst sm že čist obupana, sprobala sm vse, a nič ne pomaga :nein:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Jul. 2016 10:24

Za koloidno dvomim, da se dobi v lekarni. Nam ga dela znanec, ki ima odprto podjetje z bolj naravnimi stvarmi.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 07. Jul. 2016 12:19

saarijarvi napisal/-a:Novo:

Kak home remedy proti vnetem mandlju/angini? Nekje sem prebrala jabolcni kis? A lekadol kaj pomaga?

v petek sem sicer narocena pri zdravnici, ampak do takrat bi sama omilila stvar.. mandelj me ne boli, samo grozno zgecka in je obupno neprijetna stvar - sploh, ker je tako blizu jezicka in mi vcasih kr sprozi gag reflex :tot: Plus caka me miljon obveznosti in dogodkov, hocem bit cimprej fit :nein: :)


Najboljše zdravilo je dovolj tekočin ter počitek, da se lahko telo v miru bori proti mikroorganizmom. Glede na to, da očitno nimaš časa za počitek pa predvsem tekočine, tekočine, tekočine.. žajbljev čaj je fajn zadeva. Pa potem kak sprej (npr. Angal) ali pastile (npr. Septolete, Tantumverde) - to ti bodo itak najbolje v lekarni povedali. Glede koloidnega srebra sem malo skeptik, ampak vsakemu svoje.
Lekadol pomaga proti bolečinam in znižuje vročino. Lahko pa tut kak Nalgesin, Naklofen, Ibuprofen - proti vročini delujejo malo dlje kot Lekadol. Ali pa kak Daleron Cold 3 - sicer ista zadeva kot Lekadol, samo ima še kofein zraven, tako da je malo večji učinek.
Če je gnojna angina, boš itak dobila antibiotike, če pa ne, pa itak velja zgoraj našteto.

p.s.: saj vem, da velja sistem naročanja, ampak naj bi imeli družinski zdravniki tudi en določen čas za akutne nenaročene primere. Vprašaj za naslednjič, da ne čakaš z angino več dni in bakterije še trosiš naokoli.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 07. Jul. 2016 13:12

Hvala :)

Sla sem po Septabene sprej, lekadole, grgram razne zvarke, ni da ni. Upam, da bo spokalo.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Jul. 2016 17:17

Zerina napisal/-a:A ima morda katera izkušnje z atopičnim dermatitisom? Priporočate kakšna zdravila? jst sm že čist obupana, sprobala sm vse, a nič ne pomaga :nein:


Jaz si simptome lajsam s tole kremico, ki jo dobis v lekarni.. je pa nekih 12eur. Meni zaenkrat se najbolj pomaga.

Slika
Zerina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 13. 9. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Zerina » 15. Jul. 2016 10:48

saarijarvi napisal/-a:
Zerina napisal/-a:A ima morda katera izkušnje z atopičnim dermatitisom? Priporočate kakšna zdravila? jst sm že čist obupana, sprobala sm vse, a nič ne pomaga :nein:


Jaz si simptome lajsam s tole kremico, ki jo dobis v lekarni.. je pa nekih 12eur. Meni zaenkrat se najbolj pomaga.

Slika



Najlepša hvala za nasvet! Bom šla kupit, pa bomo vidli kaj bo :)
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 13. Feb. 2017 14:29

Ima kdo zdravnika na metelkovi? Oz lahko kdo priporoca aktualnega osebnega zdravnika/co v Ljubljani? :) Na Rudniku nihce vec ne sprejema novih pacientov.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Feb. 2017 1:04

Po novem hodim k dr. majdi dobnikar, zasebna zdravnica s koncesiji. Lani je se sprejemala paciente, je blo pa malo za pocakat. Na metelkovi so bojda tudi cisto ok, vsaj iz tega kar sem uspela po forumih razbrat.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Feb. 2017 15:01

Sem potem dobila dr. Majo Kolsek Sustersic in se narocila, upam, da bo kul.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3500
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 20. Mar. 2017 11:49

Ne vem če ravno paše sem ampak saj nima veze.

Kakorkoli, po novem imam zelo stoječe delo (8+ ur) zato sem si nabavila usnjene natikače z malo dvignjeno peto da mi je udobno stat itd. Kakorkoli, zdaj bi si želela nabavit še neko kremo/mazilo/sprej, karkoli s čimer imate dobre izkušnje pri utrujenih oz stanja nevajenih nogah :). Mogoče še kak koristen nasvet če ima še katera od vas podobno situacijo :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4435
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 20. Mar. 2017 17:17

Hmm meni je nona priporocala tisto zeleno konjsko mazilo, ki ga ona uporablja za zile, ko mora dlje casa stat v kuhinji :) je pa res, da si ga verjetno ze probala. Meni je bilo super, ko sem opravljala take sluzbe - sploh poleti, ko lepo ohladi.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7198
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 20. Mar. 2017 19:07

Nasvet od nekoga ki je moral biti nekaj časa za kazen uniformiran človeški kip :D.

Če boš stala po nekaj ur, se ti splača investirati v ortopedsko obutev, ali kot sem imel jaz: Ortopedski vložek, greš na meritve, ti pomerijo hojo, naredijo vložek, ki ga lahko daješ v ustrezno obutev.

Glede krem in tega, sem uporabljal od raznih ogrevalnih krem, do hladilnih...nič ne pomaga bolj kot da se občasno pretegneš vezi in je to to.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 22. Mar. 2017 8:27

Obutev iz kopitarne.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov