Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2488
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 09. Sep. 2013 9:37

Ja, naj bi bilo dovolj, da se na splošno napiše, od tebe naj ne smeli zahtevati diagnoze. So pa meni tako opravičilo zavrnili (ironično, imela sem resnične zdravstvene probleme) in so mi v referatu svetovali, zakon gor ali dol, da zadevo bolj široko obrazložim.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 09. Sep. 2013 9:50

Res je tako :) ampak piše natančno... in rekli so da bodo prošnje obravnavali individualno in strogo. Rabim pa nujno, ker se nam skoz neki obljubljali, zdaj pa so nas omejili mesec dni pred vpisom.
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 09. Sep. 2013 10:27

Ta je pa malo težka...
Karcinomi ne pridejo v poštev, kake benigne zadeve ti ne preprečujejo učenja, po operaciji prehitro okrevaš.
Mogoče kakšna vnetja v medenici (PID) - jajčniki, maternica; čeprav tu zdravljenje tudi traja 14 dni.
Mogoče endometrioza: pač navedeš, da si imela gorzno hude bolečine, da niste takoj našli pravo kombinacijo zdravil.
Pojma nimam kaj drugega bi še lahko bilo. Z ginekološkimi zadevami je tko, da se hitro pozdravijo oz. da ne morejo biti zadosten razlog za neopravljanje izpitov oz. so tako hude, da niso verjetne za opravičilo.
Ti ginekologinja ni nič svetovala?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Sep. 2013 11:02

Pride v upoštev operacija zaradi te "bolezni"?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 09. Sep. 2013 12:15

Danes grem k njej... bom videla kaj bo rekla... Operacije pa ne...
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 09. Sep. 2013 13:09

Čaki, kako, a zdaj lahko že kot v samopostrežni narekujemo dohtarjem, kaj bodo napisali, to pa prvič slišim :o Kateri zdravnik bi pa sploh v to privolil (razen kakšen sorodnik mogoče), meni moja osebna zdravnica celo ob dolgoletnih resničnih težavah še taprave napotnice kdaj noče napisat, kaj šele opravičil :?

Mislim, sej načeloma ok, nikomur s tem ne škoduješ, le uslugo ti naredi, ampak moji dohtarji že ne bi bili za take fore :nixweiss:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 12. Sep. 2013 15:51

Mene pa zanima sledeče; Danes sem od splošne zdravnice dobila na recept tablete Claritine, ki preprečujejo in odpravljajo alergijske reakcije. Na trebuhu in po prsih sem namreč cca. teden dni nazaj dobila rdeče lise gobastega izgleda, ki srbijo kot sam hudič, a me danes od injekcije dalje več ne srbijo. Tudi lise so nekoliko izginile, a so še vedno vidne. Zdaj moram jemat te tablete dokler ne izginejo. Lahko je to dva dni, lahko pa tudi več, bomo videli.
Kar me zanima, je to, ali lahko jutri spijem par kozarčkov alkohola, če začnem danes z jemanjem tablet? Sem prebrala navodila in piše, da tablete ne zvečajo učinka alkohola, da pa je lahko stranski učinek zaspanost in zmanjšani refleksi (to je napisano nasplošno, ne ob kombinaciji z alkoholom).
Tablete nameravam jemati ob večerih, ko se ne bom nikamor vozila, tako da to ni problem. Edino glede jutrišnjega dogodka, ko sem mislila nekaj popit, me zanima, če zna bit kaj narobe. V navodilih in na enem hrvaškem forumu so poročali, da ni nobenih problemov ob kombinaciji tablete Claritin in alkohola, razen ena je napisala, da lahko udari na živce. :?

Je kdo kdaj jemal te tablete in hkrati tudi kaj alkohola spil? Če obstaja kak nezanemarljiv % možnosti, da gre kaj narobe (in da ne bom še kje zaspala po dveh kozarčkih alkohola :D :D ), lahko začnem z jemanjem tablet tudi v soboto, ali ne?
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 12. Sep. 2013 16:36

js sm enkrat nekaj časa jedla te tablete zaradi alergije na sonce, pa nisem mela nikol nobenih težav če sem iste dni kdaj pila alkohol. tut zdej občasno vzamem kakšno tabelto če mam kakšne alergisjke reakcije, pa nimam nobenih stranskih učinkov :)
You make me smile, please stay for a while :)
smrketa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 2. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a smrketa18 » 12. Sep. 2013 16:49

živjo
zanima me če kdo ve kako je s tem cepljenjem proti tetanusu..
v šoli smo imeli v 3 letniku sistematski pregled (nekje v mesecu marcu je bilo)... takrat naj bi bil odmerek proti tetanusu.. takrat se nisem cepila, ker sem bila prehlajena..in sem njim takrat jasno povedala da se ne mislim cepit proti tetanusu.. sedaj sem domov dobila že drugič povabilo k cepljenju. vendar se cepit ne mislim, ker ne mislim biti noben poskusni zajček.
zakaj kljub temu še vedno težijo in vabijo k temu cepljenju??!
sej usak odloča zase.Zakaj nas silijo?
je imel kdo podobno izkušnjo??

lp
Uporabniški avatar
Inaa**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 573
Na forumu od: 12. 3. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Inaa** » 12. Sep. 2013 16:56

sej se ti ni treba, tudi če dobivaš vabila. s tem te ne silijo, samo opominjajo. pač jih ignoriraj, če se res nočeš cepiti?
You make me smile, please stay for a while :)
smrketa18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 2. 9. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a smrketa18 » 12. Sep. 2013 16:58

Inaa** napisal/-a:sej se ti ni treba, tudi če dobivaš vabila. s tem te ne silijo, samo opominjajo. pač jih ignoriraj, če se res nočeš cepiti?


ko sem dobila prvič vabilo, sem poklicala u ZD pa mi je sestra odvrnla da to bo pa že zdravnica povedala al se bom cepla al pa ne. sploh nočejo slišat da se nebi cepla.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 12. Sep. 2013 17:39

Tamala_mrha.. jaz sem tud Claritine jemala par poletij že iz istega razloga kot Inaa, ker dobim grozno alergijo od sonca in slane vode. Do zdaj še nobenih problemov ni bilo al pa kakršnih stranskih učinkov (trkam). :) Skoraj kot, da sploh nič ne bi jemala. Sem pa ponavadi sama zjutraj spila tabletko.
Res da na ljudi lahko različno vplivajo iste tabletke sam po mojem ti ne bo kaj hudega no. :) Nekateri še pri kakih močnejših alko spijejo pa ni neke panike.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 12. Sep. 2013 18:55

Super punce, hvala! :) Zanimivo, jaz sem pa zdravnici posebej omenila, da grem 1x na teden v solarij za 5min in ali je to lahko razlog za to alergično reakcijo (sicer prvo do sedaj odkar se sončim celo življenje in hodim v solarij - zadnjih nekaj let), a ona meni "ah ne, to ni solarij kriv. če bi bil solarij povzročitelj te reakcije, bi bla cela rdeča in srbeča, ne samo po trebuhu in po prsih". :gruebel:
Kakorkoli že, zdaj vzamem prvo tableto. Upam, da bo čim prej minilo.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 12. Sep. 2013 18:58

@Tamala_mrha: js bi na tvojem mestu spustila v petek zvečer pa vzela v soboto.... Če nimaš kakih obveznosti no da lahko mal kinkaš. Men se po Claritinu in Letizenu nenormalno spi, vedno vzamem zvečer. Lahko pa probaš v bodoče dohterco prosit za Desselto - so isto antihistaminik proti alergiji, samo nimajo tega stranskega učinka da se ti spi. Sicer pa presodi no sama, kakšen ti je učinek imajo nate, vem da mene kr skup vleče po teh tabletah (razen po Desselti no). Tak da js vem zase da ne bi vzela to pa pila poleg, ker bi vse prespala :D

Verjetno si itak dobila injekcijsko šus depo kortikosteroidov, ti ponavadi delujejo tam 4 dni (če je depo).
Uporabniški avatar
Georgia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 7. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Georgia » 30. Sep. 2013 9:36

Živjo!
Pozna katera kakega res dobrega ginekologa v Škofji Loki ali Postojni ali Vrhniki?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov