Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 17. Avg. 2012 21:46

Za stopala ti zna ognjičeva krema res pomagat. Dobi se jo pa skoraj gotovo v lekarni, mogoče tudi kakšni drugi bolje založeni trgovini ali drogeriji.

Za opeklino pa tako kot je rekla floribunda. Mimogrede, proti opeklinam pomaga tudi, če jih namažeš z medom (sam ne vem, a to pomaga samo takoj, k je zadeva že sveža, al tud kasneje).
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 19. Avg. 2012 13:04

Hvala obema. :) Ognjičevo zdaj uporabljam za stopala, ker imamo to kremo doma v hladilniku, jo je sestrina tašča naredila doma že nekaj mesecev nazaj. Čez noč sem jo sicer imela na nočni omarici, zjutraj pa sem jo dala nazaj v hladilnik. Verjetno je kljub temu še dalje za uporabljati, ali ne?

A za opekline pa ognjičevo mazilo ni primerno? Po Bepanthen plus bom šele jutri popoldan lahko šla. Je kar opazno, ko imam kratke hlače. :?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 20. Avg. 2012 18:58

mogoče katera pozna kak pripravek, ki zmanjša lakoto. Že nekaj časa sem nenormalno lačna. Jem vsako uro in to ogromno. Pojem naprimer cel kebab in sem še kar lačna. Ko se enkrat končno do sitega najem mi čez 1 uro spet začne glasno krulit in sem spet lačna.
Da ne govorim, da se od kakih solatk, juhic in podobnih stvari ne najem tudi če pojem pol soda.

danes sem naprimer pojedla 5 kosov kruha, 1 velik sendvič z mocarelo, mehiški frks, kremšnito, 3 breskve, pol litra jogurta, solato, 4 kose torte, golaž, 2 banani, kakih 20 fig...
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 20. Avg. 2012 21:57

Tole pa definitivno ni zdravo. Najbrž ti nikoli v življenju ni bilo treba hujšati ;) Saj ti ni treba jesti vedno ko si lačna, ali pač.
Drugače pa kakšnega posebnega pripravka ne poznam. Pri meni deluje veliko vadbe in gibanja in pa pitje velike količine vode ali kakšne druge nesladkane pijače.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 20. Avg. 2012 22:40

Summer055 napisal/-a:mogoče katera pozna kak pripravek, ki zmanjša lakoto. Že nekaj časa sem nenormalno lačna. Jem vsako uro in to ogromno. Pojem naprimer cel kebab in sem še kar lačna. Ko se enkrat končno do sitega najem mi čez 1 uro spet začne glasno krulit in sem spet lačna.
Da ne govorim, da se od kakih solatk, juhic in podobnih stvari ne najem tudi če pojem pol soda.

danes sem naprimer pojedla 5 kosov kruha, 1 velik sendvič z mocarelo, mehiški frks, kremšnito, 3 breskve, pol litra jogurta, solato, 4 kose torte, golaž, 2 banani, kakih 20 fig...


Ojej, to si pa kar težko predstavljam :| Kako pa lahko potem funkcioniraš, jaz se že mehansko ne bi mogla premaknit po 4 kosih torte, kaj šele ostalem :)

Hmm, če se ti je to začelo iznenada, bi mogoče šlo lahko za kakšno okužbo ali zajedalce v prebavilih... sploh če se ti vse tole ne pozna pri telesni masi :nixweiss: Ali pa ti tako niha inzulin v krvi, se mi zdi, da se nekja brala, da je lahko povezano (in je lahko tudi nevarno, v končni fazi lahko vodi do diabetesa). Taka hrana, polna oglj. hidratov oz. sladkorja pa to še potencira.. Ali pa če bi šla do zdravnika vprašat, tole se tudi meni ne zdi zdravo.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 21. Avg. 2012 5:55

ubistvu sem vedno ogromno pojedla, ampak zdaj pojem še posebno veliko. Takoj ko sem lačna mi začne zelooo naglas krulit in dobim močan občutek lakote.
Poskušam se nacejat z vodo, a ne uspeva preveč.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 21. Avg. 2012 19:59

Kakšen imaš pa občutek žeje, je povečan ali nespremenjen? Pa pogostost uriniranja?
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 21. Avg. 2012 20:47

A se kej rediš od vse te hrane? Če se ne, bi blo mogoče res fajn it k zdravniku, ker nespremenjena teža pri taki količini hrane, tako kot hujšanje pri običajnem prehranjevanju, je ponavadi povezana s kakšnimi zdravstvenimi težavami...
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
HuDoBa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 645
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Prekmurje

Neprebrana objavaNapisal/-a HuDoBa » 21. Avg. 2012 21:11

Meni se je podobno dogajalo po enem času jemanja kontracepcijskih tablet...pojedla sem lahko vse kar sem vidla in nikoli nisem imela občutka sitosti...posledično sem se tudi konkretno zredila. Zdaj, če je blo res sam od tabletk al ne, ne vem...vem sam, da se mi po tistem, ko sem jih menjala, to ni ponovilo...torej, si mogoče na kakih zdravilih, ki bi lahko vplivala na to?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 21. Avg. 2012 21:39

sem bila kaka 2 meseca nazaj na pregledu za ščitnico, pa je bilo vse vredu. na tabletkah tut nisem.
Nekaj malega sem se zredila, ampak sem se pred poletjem tut nehala ukvarat s športom.
Na wc hodim več kot ponavadi, a običajno ne spijem toliko vode.
Don't worry, be happy!!
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 05. Sep. 2012 9:29

Tudi jaz imam vprašanje! :?
Včeraj sem imela na delo prvič obute nove (sicer usnjene) copate in ob prvi nošnji so me odzadaj ožulili kot me vsaki novi čevlji. Glede na kvaliteto so udobni, a sem pričakovala žulj ko jih bom prvič nosila nekaj časa, vendar me zanima kaj pomaga proti odpravi tega žulja (samo ne desni nogi se mi je naredil). Jutri grem spet delat in bom več kot 10ur na nogah, tako da ne vem kako bom hodila, ker je žulj tako napet, da bo vsak čas počil, sploh če obujem čevlje/copate (karkoli) brez da bi žulj kako zaščitila.
Rabim torej mazilo proti žulju in kakšen dober obliž/silikonska stvar za žulje, ki se ga vstavi (prilepi?) v čevelj oz. če obstaja še kaj drugega. Kam moram iti in po kaj??
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 05. Sep. 2012 9:36

Če vem, da me bo ožulilo, oz. če čutim, da se žulj začne delat, hitro prilepim obliž, da se dejansko ne naredi. Tudi z žuljem, če moram iste čevlje še nositi naprej. Samo da je obliž, nisem opazila pretirane razlike med posebnimi za žulje in navadnimi (je pa fajn, da so raztegljivi, "iz blaga", da se ne odlepi).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3498
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Sep. 2012 9:39

jaz uporabljam obliže od Compeed-a, in prav tako mazilo (preventivno), da me čevlji takoj ne ožulijo.

Slika
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 06. Sep. 2012 14:31

^^ Compeed je res zakon. :top:
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 07. Sep. 2012 8:39

No ja, jaz sem imela te Compeed obliže, ko jih je cca. 5 noter in imaš enega lahko gor dalj časa (praviloma dokler se sam ne odstrani). Žulj sem imela tako kot Gaja precej boleč in sem samo čakala, da poči. Tako sem dala čez tale obliž in ko sem ga po enem dnevu odstranila, mi je seveda poškodoval žulj, ki je izkrvavel, mesto žulja pa je bilo tako boleče, da sem znova morala dati to zadevo čez, da sem sploh lahko normalno hodila. V službi sem nenehno na nogah, zato je bilo vse skupaj še huje! :? Za moje pojme ni idealnega obliža za takšne vrste žuljev, ko so izrazito boleči, ob tem, ko počijo pa še bolj.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov