Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
majchy84
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 22. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy84 » 27. Maj. 2012 20:58

Za sinuse, če ne moreš do antibiotikov, priporočam Sinupret kapljice - meni vedno pomagajo pa imam ful probleme s sinusi.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 27. Maj. 2012 21:21

To sem že večkrat izpostavila, pa je vsem brezveze in bedno, ampak najbolj pomaga od vsega - spiranje sinusov 3x dnevno s fiziološko raztopino. Dodaš še Sinupret kapljice/tablete, za grlo pa sama prisegam na Angal S sprej, ker deluje kot lokalni anestetik + razkužilo obenem. Pa grgranje žajbljevega čaja ter med in limona znata pomagat.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 08. Jun. 2012 15:17

White_Widow napisal/-a:
Summer055 je napisal/a:
Imam probleme z belim tokom. Je zelo močen in traja čez cel mesec. Včasih imam res občutek kot, da bi se že polulala.
Ima katera kak nasvet? Confused



Recimo, da se meni dogaja isto. Ginekologinja mi je rekla, da ni z mano nič narobe, imam pač samo povečano območje izločanja sluzi. Včasih je mal nadležno, sam se pač navadiš s tem živet smile


Sem imela tudi jaz te težave, še preden sem sploh dobila M, pa vse do zdaj..no, pa mi je ginekologinja dala gyno-daktarin nožnične svečke, uporabljaš jih 7 dni. Zdaj o izcedku ni ne duha ne sluha :D prej pa skos tisti dnevni vložki :heul:


lahko uporabiš tudi multy gyn gel - zelo pomaga. kupiš ga v lekarni[/quote]
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 22. Jul. 2012 10:01

Zoprno.Že od zjutraj mi v veki nad očesom trza živec.Vse kar mi pride na misel je,da malce masiram,a brez učinka.Ima kdo še kak terapevtski nasvet na zalogi? :)
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Jul. 2012 10:16

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 9:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 22. Jul. 2012 18:11

Sem rešila težavo z uro popoldanskega spanja.Hvala sirova štručka. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Avg. 2012 11:09

NOVO:
Sej lahko tabletke za prestavitev menstruacije predpiše tud osebna zdravnica, a ne?
Kdaj se jih začne jemat? Kolk dni pred predvidevano menstruacijo? Zagotovo deluje, al lahko pričakujem kakšne vmesne težave?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 08. Avg. 2012 15:04

Načeloma biti jih predpisal osebni zdravnik, ker baje ni potreben ginekološki pregled. Pojdi do osebnega zdravnika pa boš videla. In ti bi tudi na vse tvoje vprašanja odgovoril.

emati jih začneš 3 dni pred pričetkom pričakovane menstruacije,2 tableti na dan,menstruacijo lahko prestaviš za največ 14 dni.To pa je tudi vse.2 do 3 dni po prenehanju jemanja tabletk bo nastopila menstruacija.Dobiš jo normalno kot vsakič.
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 08. Avg. 2012 15:25

Na Primolut N misliš verjetno? Me smo ponavadi zmeraj do ginekologa šle ampak možno, da lahko tudi osebna zdravnica predpiše. Jaz sem jih nazadnje jemala pred 7 leti pa sem vseeno dobila M ker sem po eno tabletko na dan pila namesto dve (sem jih imela premalo). Torej, če jemlješ tako kot treba seveda deluje. Drugače začneš pit 3 dni pred predvideno M. po 2 tableti na dan največ 10 do 14 dni. Jaz (trkam) neki stranskih učinkov nisem imela vse je blo ok normalno ampak je res že tolko let minlo od tega kar sem nazadnje jemala. Mensturacijo dobiš pol kakšna dva, tri dni po prenehanju pitja. Je pa moja mami bla na nekem posegu in je morala pit te tabletke pol leta, ona je pa kar mela stranskih učinkov in neke probleme tak da je dva mesca prej nehala pit. Ampak pravim da, če misliš na kratko pit teh 10 do 14 dni da nobenih problemov ne bi smela imet. Če te pa skrbi pa še mal svojo zdravnico povprašaj.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 08. Avg. 2012 18:40

Na srečo rabim premaknit sam za par dni, da grem lahko brez problema na morje. Morm čimprej k zdravnici.

Hvala obema :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 08. Avg. 2012 21:05

No, še moja izkušnja s Primolut Nor...
Predpiše ti jih lahko normalno tvoja osebna zdravnica (ali zdravnik). Z jemanjem tablet začneš 3 dni pred predvideno menstruacijo. Zdravnica mi je rekla, da je tehnično dovolj ena na dan (v primeru, da bi se začele pojavljati šibke krvavitve, bi pa pojačala dozo na dve tabletki). Menstruacijo so mi tablete sicer uspešno prestavile, vendar sem se počutila obupno napihnjeno, bolel me je trebuh, skratka počutje je bilo identično, kot če bi dejansko imela menstruacijo. Le-ta je udarila na plano dva dni po prenehanju jemanja tabletk in na mojo silno nezadovoljstvo je trajala dlje kot ponavadi plus bila je precej močnejša.
Kar se mene tiče, primolut samo, če bo reeees kriza.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 08. Avg. 2012 21:52

Evo še moja izkušnja. :) Jaz sem šla po tabletke h ginekologinji. Začela sem jih jemati 3 dni pred menstro. Po prenehanju jemanja sem dobila mestro tretji dan. Nisem mela nobenih stranskih učinkov, mogoče sem se malo bolj napihnjeno počutila med jemanjem. Sem se kar malo bala kako bo, ker nisem še nikoli nič podobenga jemala, pa je bilo na srečo vse ok.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 09. Avg. 2012 7:07

Jaz med jemanjem nisem imela težav s kakršnimi koli stranskimi učinki, tudi menstruacija je prišla 2-3 dni po prenehanju jemanja, problem pa je bil, da sem imela zelooo močne krče, ko sem jo dobila. In to cele prve 2 dni menstruacije, pa me ponavadi boli le prvih par ur.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 17. Avg. 2012 17:56

NUJNO!

Imam dve vprašanji, in sicer, katero mazilo je najučinkovitejše proti suhi in razpokani koži na stopalih? Naj omenim, da nimam tiste tipično suhe kože, ampak na obeh stopalih (na petah) žulja, ki sta že počila dolgo nazaj, koža pa se kar ne obnovi, okoli tega žulja pa je koža debela in suha. Izgleda zelo grdo in me moti, ker negujem stopala in teh problemov nisem imela nikoli, zdaj pa izgleda, kot da sploh ne skrbim za nego stopal! :? Že nekaj časa mažem z Gehwol kremo namenjeno temu, pa ne pomaga nič, se mi zdi, da je še huje! Pomaga morda ognjičevo mazilo??

Pa še tole. Zadnjič sem se opekla s cigaretom in zdaj imam na obeh stegnih ožganino, izgleda nekako tako kot opeklina. :? Baje tudi tukaj pomaga ognjičevo mazilo, a ne vem, če dokončno izgine po tem?

Aja, kje se pa dobi to mazilo in koliko stane?
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Avg. 2012 18:05

za opekline probaj z bepantenom plus.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov