Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 07. Maj. 2012 8:47

no, sej mogoče pa to velja za tiste druge opekline, da se ne mažeš z oljem :D nevem točno, zato ne bom trdila :D
je pa vsekakor najboljša aloe vera.
Uporabniški avatar
Niala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Niala » 17. Maj. 2012 7:36

Ni ravno problem, a bom vseeno tukaj vprašala ... Kako ugotoviti katero krvno skupino imam oz. na koga se obrniti glede tega? Baje da je to zapisano v kartoteki, če si kdaj daroval kri, a je jaz nisem še nikoli, ko pa sem pred leti vprašala svojo splošno zdravnico in kasneje medicinsko sestro (ko sem šla v laboratorij na kri - običajen odvzem pač, ne krvodajalska), sta mi obe rekli, da nimata tega podatka. Ja kje pa potem lahko pridem do tega podatka? :? Želela bi vedeti, v prvi vrsti zato, ker je svojo krvno skupino pač dobro poznati, izmed drugim pa zato, ker bi rada prehrano prilagodila svoji krvni skupini.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 17. Maj. 2012 8:07

Izveš na krvodajalski, sicer pa boš izvedela, ko boš noseča.

Zagotovo se pa da tudi samoplačniško kaj uredit.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Niala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 12. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Niala » 17. Maj. 2012 8:27

Hvala. Potem se bom udeležila krvodajalske. :)
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 17. Maj. 2012 8:51

Priporočam ;)
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 18. Maj. 2012 15:47

Popravek: že poštimano :D
Zadnjič spremenil Legally_blond, dne 02. Jul. 2013 10:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7079
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 18. Maj. 2012 15:57

^^nič ne bi smelo biti, je normalno, da pordeči/peče v tem primeru... samo da si si izprala oko, se bo že umirilo :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
babushka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 16. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a babushka » 19. Maj. 2012 8:52

Eno quicky vprašanje!
Od včeraj zjutraj me boli grlo, sicer ne ful, a ne vem od česa. Kako oz. kaj doma pripravit, da bo ublažilo le-to oz. zatrlo v kali, da ne bi prišlo do kakega prehlada v tem vmesnem vremenu? Danes morem bit nujno čila in zdrava :) No, počutje pa vse je normalno, me pa pač grlo malce "stiska" (malce zaboli, ko pogoltnem slino).
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 19. Maj. 2012 11:48

meni tole vedno pomaga.
vroč čas z veliko medu- ga takoj spijem, da me prav peče v grlu. Nato si dam okoli vratu debel šal in ga imam cel dan + celo noč. Vmes pijem čaj.
Če me je šele začelo boleti, me naslednji dna nikoli ne boli več.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 19. Maj. 2012 13:22

tudi jaz sem se danes zbudila z bolečim grlom, pomaga pa mi zmeraj topla limonada (in ne vroča) z eno jedilno žlico medu. To spijem 3x na dan, pa je naslednji dan že vse OK. Včasih pred tem sokom spijem še 0.3 domače rakije :)
katarincaa1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 14. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katarincaa1 » 21. Maj. 2012 20:29

tudi jaz imam en problem, pa me zanima ali se je že katera srečala s tem. stara sem 24 let in sem par dni nazaj na levi dojki, od bradavice gor začutila trdo bulico. bilo je tam nekje 10 dni od začetka menstruacije, tako da hormoni po mojem mnenju niso vzrok za to oteklino. sem pa itak panična že 3 dni, ker me resno skrbi al je možno da se pri teh letih lahko razvije rak. sicer sem prebrala,da naj bi bilo pri mladih ženskah zelo pogosto da se razvijejo kakšne beligne tvorbe, ki pa niso rakaste in nevarne. ampak bolj kot berem stvari na internetu, bolj me grabi panika. najhuje pa je, ker moram še dva dni čakat, da pridem do svoje zdravnice :S drugače pa v družni nimamo dednih bolezni pri raku dojk ... ali je imela že katera takšno izkušnjo? vem da bom problem rešila šele s pregledom pri zdravnici, ampak bi vsaki pozitivni odgovor prišel prav. tale negotovost je prav mučna :/ po drugi strani me je pa tudi samega pregleda zelo strah, ker imam v glavi že najhujši scenarij
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 22. Maj. 2012 1:01

Take nenevarne bulice so pri puncah in mladih zenskah baje dokaj pogoste in s casom vecinoma same od sebe izginejo. Pomoje ni razloga za preplah, ker si se mlada, tako da se probaj pomirit. Zdravnica te bo verjetno poslala na punkcijo na onkoloskega, kjer ti bodo z iglico vzeli vzorec in pregledali, da se prepricajo, da je res nenevarno.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
matej podlesnik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a matej podlesnik » 24. Maj. 2012 23:13

Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 25. Maj. 2012 6:52

katarincaa1 napisal/-a:tudi jaz imam en problem, pa me zanima ali se je že katera srečala s tem. stara sem 24 let in sem par dni nazaj na levi dojki, od bradavice gor začutila trdo bulico. bilo je tam nekje 10 dni od začetka menstruacije, tako da hormoni po mojem mnenju niso vzrok za to oteklino. sem pa itak panična že 3 dni, ker me resno skrbi al je možno da se pri teh letih lahko razvije rak. sicer sem prebrala,da naj bi bilo pri mladih ženskah zelo pogosto da se razvijejo kakšne beligne tvorbe, ki pa niso rakaste in nevarne. ampak bolj kot berem stvari na internetu, bolj me grabi panika. najhuje pa je, ker moram še dva dni čakat, da pridem do svoje zdravnice :S drugače pa v družni nimamo dednih bolezni pri raku dojk ... ali je imela že katera takšno izkušnjo? vem da bom problem rešila šele s pregledom pri zdravnici, ampak bi vsaki pozitivni odgovor prišel prav. tale negotovost je prav mučna :/ po drugi strani me je pa tudi samega pregleda zelo strah, ker imam v glavi že najhujši scenarij


no jaz sem stara 20 let in sem par mesecev nazaj tut začutila bulico. Najprej sem počakala an anslednjo menstruacijo in ker ni izginla sem šla do zdravnice. Ona mi je pretipala in me naročila čez en teden. Takrat je spet pretipala in ker bulica ni izginla mi je dala napotnico za ultrazvok v Trbovljah nekje.
Je pa rekla, da gre vrjetno le za otečeno žlezo.
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 27. Maj. 2012 19:21

zadnič sem bla glasna, zdej mi pa ne pomaga :D

Namreč, boli me grlo že dober teden, včasih čist preneha, samo pa se vrnejo bolečine - samo ob požiranju. Zaboli me mandelj in uho na isti strani. Hkrati mam vnete sinuse, joooj kok to boli, čelo v področju oči...Nevem več, kaj naj nardim, k zdravniku pa trenutno ne morem.
Za kakšen nasvet bi bila res hvaležna :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov