Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 11. Dec. 2011 14:34

To je normalno ja. Men se to po 2 mesecih še vedno pojavlja. Poskusi pa z nečim ostrim to belo in trdo kožo spravit stran. Men je dala dermatologinja tak nožek, ki ga uporablja sama.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 11. Dec. 2011 19:24

Dva meseca že mažeš bradavico?? :o Ojoj, upam da bo meni hitro zginla... no saj v bistvu je ni več, le ostala le trda koža oz. en tak krog od tega (izgleda kot kurje oko, pred obiskom dermatologinje sem bla ziher da je kurje oko, a je rekla da je virusna bradavica), spodaj pod kožo se je naredilo nekaj črnega, skratka nimam pojma kaj je s tem. :roll: izgleda čudno, nikoli nisem imela česa podobnega, ne bradavic ne kurjih očes (samo enkrat v otroštvu, a je zginlo samo od sebe), zdaj pa me kar moti tole. sicer pridno mažem že tri dni, a me nervira ker ne vem, če to sploh kaj pomaga!
kakšen nožek pa je to? a se dobi v kakšni drogeriji mogoče?
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 12. Dec. 2011 22:25

Jop in jutri grem spet na zamrznitev in ravno mal nazaj sem pogledala tist kao evidenčni list in mi piše, da bom mogla iz 5x na zamrznitev, tko da jeej :( . Mi je že fuul pomagal, ampak to je dost globoko, tko da če na površini izgleda, da je že kul, najbrž še ni. Večkrat ko grem, bolj me boli, ker gre vedno globlje ta dušik.

Drgač pa to dvomim, da boš kr tko dobila (takšno kot jo mam jst), je pa narejeno tko kot kakšna žiletka/britvica pač in pomoje jo lahko kupiš v vsaki trgovini, ampak moreš dost pazit, ker če greš pregloboko, pomoje ni lušten. Kukrat si pa že bla na zamrznitvi?
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 13. Dec. 2011 12:03

V bistvu si itak ne bi upala drezat sama v to, četudi bi mi dala ginekologinja nožek in razložila, kako naj to naredim. :? Samo enkrat sem bla, januarja pa mam samo še pregled. Nič ne piše, niti ni rekla, da bo treba ponavljat, ampak po mazanju s Kukol forte ne pomaga ama ništa! :mad:
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 13. Dec. 2011 21:40

Preživela še tretjič :)
Ker je ugotovila, da ni tak dober kot je ona pričakovala, mi je dala danes neko 20% salicilno raztopino, ki naj bi pomagala bradavici, da se hitreje lušči. Dobila sem pa še 3 nožke, jeeej. Naslednjo kontrolo mam šele marca in do takrat si morem skoz mazat in sama rezat, ker je rekla, da sm si super postrgala dol in da vidi, da znam že sama, tko da mi ni treba več hodit do naslednje kontrole.
Liahh
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Liahh » 14. Dec. 2011 19:00

Lep pozdrav!
Jaz pa imam problem za katerega ne vem na koga naj se obrnem.. Stara sem 19 let in že od nekdaj imam invertirane bradavičke... To pomeni, da so obrnjene navznoter. Slišala sem da se to da edino z operacijo popravit, a vendar me je tega nekako strah.. Konec koncev pri vsaki operaciji lahko pride do zapletov. Zanima me, če ima katera izkušnje s tem...Nasplošno so moje prsi dovolj velike, vendar to mi predstavlja problem..Tudi ko je mraz, pri vzburjenju, res nikoli ne stopijo ven.. :? Vidi se samo majhna luknjica oz.zareza in to je vse.. Se mogoče da to kako drugače popravit? baje se s tem sooča kar 10% žensk. In kako je z operacijo, jo krije zavarovalnica al kako? Mogoče kdo ve ceno operacije? Hvaležna vam bom za vaše odgovore.

LP
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 29. Dec. 2011 18:13

Mogoče to ni čist prava tema pa vseeno mogoče ktera ve...grem v tujino za okoli pol leta in potrebujem neko zavarovanje...ima katera izkušnje s tem, je evropska kartica dovolj? Grem v Nemčijo.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Dec. 2011 19:27

Jaz sem na izmenjavi na Finskem imela samo evropsko kartico zavarovanja. K sreči se mi ni nič zgodilo, ampak v državah EU ti ta kartica krije stroške, če rabiš zdravnika. Mislim, da je to dovolj, razen, če se imaš namen ukvarjat s kakimi ekstra športi.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Ana9
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 29. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Ana9 » 29. Jan. 2012 16:37

sara.s8 napisal/-a:Pozdravljene!
Trenutno se soočam z enim izmed težjih obdobij v življenju. Pa nebi želela obupavati kako hudo mi je, ampak prosim za kakšen nasvet; že cel teden ne morem jesti. Hrana mi ne zadiši, ne morem pogoltniti... Nekako se prisilim s kašnim jogurtom, pojedla sem eno solato in to je vse! Ne vem kaj naj storim, poskušala sem jesti, tudi stvari, ki jih imam drugače najraje, pa mi že nekaj grižljajev naredi tako težo in slabost, da ne spravim vase ničesar več! Prosim za pomoč, ker mi zmanjkuje energije, sem vsa razdražena... Hvala!

_______
Ja, izgleda, da je izvor težav psiha. 1001 način kako urediš te težave lahko najdeš tukaj: celostni pristop k zdravju
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 03. Feb. 2012 15:17

Ob ustnici (malo vstran) se mi je pojavil flek rdeče barve. Sprva je zgledalo kot da je suha koža, sedaj pa se stanje kljub rednemu mazanju z zelo mastnimi kremami še vedno ni izboljšalo.. Zgleda kot da je suha koža, tu pa tam se mi kaka razpokica naredi, skozi katero pritece kakšna kapljica bele tekočine, pa lušči se mi dol koža. Je že imela katera kdaj kaj podobnega?

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 27. Feb. 2012 16:59

Imam probleme z belim tokom. Je zelo močen in traja čez cel mesec. Včasih imam res občutek kot, da bi se že polulala.
Ima katera kak nasvet? :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
*amber*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 253
Na forumu od: 25. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *amber* » 01. Mar. 2012 21:32

Še tukaj...

Živjo,

sem v dilemi. Včeraj sem začela jesti tabletke Logest, saj se mi je proti večeru pojavila šibka krvavitev, s tabletkami pa začneš prvi dan menstruacije. Par ur pred krvavitvijo pa sem bila na gin. pregledu in že pri brisu se je videlo da bom najverjetneje še isti dan dobila menstruacijo.
Problem pa je ta, da danes krvavitve ni več bilo oz. sem samo enkrat na wc papirju opazila temnejšo sluz. Zdaj pa ne vem, a je možno, da je tabletka povzročile da krvavitve kar naenkrat ni več, ali je možno, da tisto včeraj ni bila menstruacija temveč kaj drugega (mogoče se mi je pri pregledu kaj "ranilo"?). Aja, čas pa ustreza mojemu mesečnemu perilu. No in zdaj sploh ne vem kaj naj storim, a naj vzamem tabletko al naj je ne vzamem, ker krvavitve ni več?
Jutri bom tako poklicala ginekologinjo, za danes bi pa potrebovala nasvet ali vzeti tabletko ali ne?

A je imela katera podobno izkušnjo?
Hvala!
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 16. Mar. 2012 21:39

Pravkar mi je odpala plomba iz zoba. Občutek je grozen in bi si to poštimala takoj ko je mogoče, že jutri če bi bilo mogoče. Ker te zadeve nisem še nikoli prakticirala, me zanima, če lahko prirušim h bilokateremu zobozdravniku in mu povem kako je stanje, da mi je odpadla plomba in bi rada to še danes popravila - samoplačniško seveda, ker nisem njegova pacientka. Je to možno, bi me vzel takoj, ali bi me zaradi nenujnosti odslovil?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 16. Mar. 2012 22:03

Summer055 napisal/-a:Imam probleme z belim tokom. Je zelo močen in traja čez cel mesec. Včasih imam res občutek kot, da bi se že polulala.
Ima katera kak nasvet? :?


Recimo, da se meni dogaja isto. Ginekologinja mi je rekla, da ni z mano nič narobe, imam pač samo povečano območje izločanja sluzi. Včasih je mal nadležno, sam se pač navadiš s tem živet :)
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Mar. 2012 22:22

Jess° napisal/-a:Pravkar mi je odpala plomba iz zoba. Občutek je grozen in bi si to poštimala takoj ko je mogoče, že jutri če bi bilo mogoče. Ker te zadeve nisem še nikoli prakticirala, me zanima, če lahko prirušim h bilokateremu zobozdravniku in mu povem kako je stanje, da mi je odpadla plomba in bi rada to še danes popravila - samoplačniško seveda, ker nisem njegova pacientka. Je to možno, bi me vzel takoj, ali bi me zaradi nenujnosti odslovil?


No, sicer mogoče da različni zobošintarji različno praktiricirajo, ampak mene so ob zobnih urgencah vedno sprejeli, pa če je bila to moja zobošintarca ko me je vzela prek vrste ali pa dežurni zobošintar ko je delo lih tedi. In tud z izpadlo plombo je blo tak. Košti, se zgubit nimaš kej.

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov