Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 06. Dec. 2011 13:26

NUJNO

Prejsnji teden sem sla k dermatologinji na zamrznitev bradavice na podplatu. Tistih par sekund je kar peklo, potem sem lahko brez problema normalno hodila. Drugi dan me je kar malo zacelo boleti in tako je ostalo do zdaj, poleg tega se mi je v "luknji" zopet (vsaj tako je videti) naredila nova bradavica, je pa videti kot kurje oko. Ze prvic je bilo videti kot kurje oko, a mi je dermatologinja rekla, da gre za manjso bradavico. No, prej jih nikoli nisem imela, kvecjemu kurje oko ene 2x do zdaj. Dermatologinja mi je nato rekla, naj si v lekarni kupim mazilo (pise proti kurjim ocesom, jaz sem pa imela bradavico :?) Kukol Forte. Danes grem nabavit, baje da se cena giblje do max 3 ali 4 eur, kot sem na internetu zasledila.
Zdaj me zanima, a bo to minilo ali se bo ponavljalo? Pregled imam sele nekje konec januarja. Ima kdo dobre izkusnje s tem mazilom, saj se zelim cim prej znebit tega, ker ni lepo za videti, poleg tega je ravno na podplatu, malo pod mezincom, kar me pri hoji v nizkih cevljih moti oz. "riba", malo tudi boli vcasih.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 06. Dec. 2011 13:37

Jst mam ravno jutri teden že tretje zamrzovanje teh virusnih bradavic (imam ene 3 na peti L noge in 4 na sprednjem delu D noge) in me prvič ni nič bolelo, ker so bile še bolj površinske, drugič me je noro bolelo in sm že tam komaj zdržala bolečino. Ko sem pršla domov nisem mogla stopit na tisto nogo, kjer mam bradavico na peti in takšno stanje je blo še cel vikend. Mi je pa drgač dermatologinja predpisala Verrumal, ki se ga da kupit pri nas samo na Ptuju, cena je pa 12,5€ in men res pomaga. Tko, da me čudi, da ti je to predpisala, ker mi je tud osebni zdravnik predpisal tale Verrumal (takrat brez recepta, tko da prej nism šla po njega). Men je rekla, da samo z zamrznitvijo ne bo šlo dol in da si morem mazat, pomagalo ti najbrž bo, ampak ne takoj. Jst mažem že 1,5 meseca in je bolje, mam pa še vedno, ampak me pri hoji ne boli več. Je pa problem, da se mi že delajo nove in ne vem, če bo kdaj sploh bolje :(.

Poročaj potem, če ti je to mazilo pomagalo in srečno.
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 06. Dec. 2011 18:29

Njej mazila ni predpisala, torej gre za nekaj, kar ni nujno oz. problematično. Najbrž je šlo za manjšo bradavico in ji iz tega razloga ni napisala recepta za kakšno bolj agresivno mazilo. Kot praviš, se jih tebi dela še več, tako da si najbrž bolj podvržena temu. Jaz sem imela enkrat bradavico (prav tako na podplatu), ampak ni bila površinska, pa se mi od zamrznitve ni več ponovila. Ne spomnim pa se, katero mazilo sem uporabljala. Ogromno je le-teh, katera pa najbolj pomaga pa ne bi vedela, ker sem probala samo eno in tista je v mojem primeru pomagala. :)
Zadnjič spremenil Gracia, dne 06. Dec. 2011 18:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 06. Dec. 2011 18:30

Jaz sem šla na par zamrznitev in se je zadeva zmanjšala, izginila pa ni. Bradavice oz kurja očesa na nogi sem pa potem zatrla z nekim mazilom. Imena se žal ne spomnim, vem pa da sem ga dobila brez recepta, pa tako modro nalepko z belimi črkami ima :) Pa majhno rjavo flaško :)

Vem da to ni ravno bajna pomoč, ampak vseeno.

Boli pa pač zato, ker ti poleg bradavice zakuri še zdravo tkivo...
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 06. Dec. 2011 19:37

Ja tale moja Verrumal ustreza opisu se mi zdi.

http://www.docsimon.com/article_images. ... 3&id=10746
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 06. Dec. 2011 22:39

Hm, ni to...razen če so fuuuul spremenil sam dizajn. Ker una flaška je bla rjava z belim rebrastim pokrovčkom in kvadratno nalepko :D Kva sm smotana :)
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 07. Dec. 2011 10:26

js sm tudi mela težave z bradavicami, pa mi nobeno mazilo ni pomagalo, niti zamrznitev. so se mi vedno ponavljale. nazadnje sem jih šla zažgat in od takrat naprej jih nimam več. je pa res, da so te virusne bradavice hudič in pri usakemu posebej kaj drugega deluje, nikol ne moreš vedet a ti bo pomagalo in za koliko časa :?
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 07. Dec. 2011 10:49

Kako to misliš zažgat? Saj to je isto kot zamrznitev - oboje delajo s tekočim dušikom.
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 07. Dec. 2011 10:56

ne, zažgat mislim dobesedno. dobiš injekcijo s katero ti omrtvijo stopalo in potem bradavice prav zažgejo.
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 07. Dec. 2011 13:40

To si bila pa potem pri kirurgu, ne?
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 07. Dec. 2011 13:41

ne, kar pri osebnem zdravniku.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 07. Dec. 2011 14:50

A greste k zobarju, če vas malo boli zob. Še nikoli v življenju me ni in ne vem kaj bi?
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 08. Dec. 2011 17:46

Mene je včeraj ruknil srčni infarkt....še nikoli v življenju me ni in ne vem kaj bi?

:lol:

A ti to resno? Zdravniki so zato, da ti pomagajo kadar imaš težave z zdravjem. Zobobol sam od sebe ne bo minil, razen če je mogoče povezan s kakšnim prehladom. :)
Uporabniški avatar
Gracia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 151
Na forumu od: 25. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Gracia » 09. Dec. 2011 12:22

Res je hecno postavljeno vprašanje. :lol: Če te boli že kar nekaj časa, pojdi k zobozdravniku. Četudi se tebi zdi majhna stvar, lahko da ni.
Don't give to anyone the power to put you down. Haters are losers pretending to be winners.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 10. Dec. 2011 19:01

Danes sem si drugi dan namazala Kukol forte na odstranjeno oz. zamrznjeno bradavico pri dermatologinji (podobno je izgledala kot kurje oko), čez prelepila obliž in pustila čez noč, danes pa celi dan, in ko odstranim obliž, je na tistem mestu vse belo (v koži), torej od mazila, vendar ne vem, a to mora tako izgledati? :?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov