Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

wildMaya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 7. 5. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a wildMaya » 07. Maj. 2011 20:23

ojLa :) čisto nova sem tukaj, upam da že vprašanje ni blo kje postavljeno. zanime me, če ma katera/kateri od vas izkušnje s testiranji na alergijo na zdravila. meni je zdravnik napisal, da moram iti na Golnik zaradi suma alergije na penicilin... ne poznam nikogar, ki bi imel izkušnje s tem in me zanima če ostaneš hospitaliziran, in če, kako dolgo ...
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 09. Maj. 2011 22:58

živjo :)

že 3 mesece kašljam. to se dogaja zjutraj in zvečer. kot da bi me nekaj žgečkalo v grlu, pa nisem prehlajena/bolna, nimam povišane telesne temperature in ne kadim. včasih tako kašljam, da me bolijo pljuča. ne vidim vzroka za ta kašelj. ali mogoče kdo ve, kaj naj bi tole pomenilo?

p.s. večinoma gre za suh kašelj, le včasih (zelo redko) ni suh.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 10. Maj. 2011 13:24

nisem niti pasivna kadilka. ampak pri meni je razlika, da ni samo to, da enkrat zakašljam in je ok, ampak kašljam mogoče eno uro (prou uno na hard) in potem me prav pljuča bolijo. prej teh problemov nisem imela :(
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 11. Maj. 2011 13:18

Živjo,
Zanima me če je katera imela folikulitis (bakterijska okužba lasnega mešička v koži). Naredilo se mi je na spodnjem delu noge, dobila sem antibiotike tablete in mazilo in se je pozdravilo. In čez en teden se je spet začelo delat in sem spet na antibiotikih. Brila se več čas nisem nič, ker je zdravnica preprovedala, doma sem seveda vse brisače ipd. odprala. Kakšna alternativna ideja ki bi pomagala pri tem problemu?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 11. Maj. 2011 20:23

Mene pa zanima kaj bi lahko bilo tole...
na predelu med ramo in vratom so se mi pojavili na otip kot nekakšnji vozlički, podkožni mozolji, povečane bezgavke. Imam že kak mesec ali malo več, tako da mozolji niso. Na otip čisto malo boli.
Je pa ena ali pa mogoče 2 "bulici" :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 11. Maj. 2011 21:53

Sicer ne vem, kaj bi to lahko bilo... vendar če te je slučajno strah, da bi bil rak/tumor, se lahko pomiriš, kajti takšne bulice na otip ne bolijo. Če karkoli na otip boli, je to verjetno kakšna žleza, oteklina, živec (itd.), toda nič strašnega v smislu raka.
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3498
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 12. Maj. 2011 8:55

NOVO

Ali kdo ve, koliko časa traja okrevanje po operaciji v možganih?
Koliko časa je bolnik po operaciji še v bolnici, kdaj lahko sprejema prve obiske ipd...?
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 16. Maj. 2011 1:10

ZAKAJ KO LEŽIM SE MI SPLOH NE VIDI CELULIT, KO PA STOJIM MAM LUKNJE PO RITI IN FUL VIDEN CELULIT NAD KOLENI???
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Maj. 2011 1:25

Ker ko stojiš, se gledaš v špeglu in je bolj realna slika, kot če ležiš in neki
vrat nazaj zvijaš :P
Nehi tabletke jest pa sokove pit, to je men ful pomagalo. Ga mam še čist mal. Brez športanja :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 16. Maj. 2011 9:17

Bolijo me ledvica... pač mrzla pijača , ampak te je bilo zelo malo, čez vikend smo imeli piknik na prostem, malo me je zeblo...
Kaj naj naredim, da zadevo omilim? Saj ponavadi me nehajo bolet, ampak me zanima, kaj je pametno narest v takih primerih :)
Zadnjič spremenil Shimmie_, dne 16. Maj. 2011 10:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Maj. 2011 9:42

Ojojoj...hitro v lekarno po čaj za ledvice in mehur, pa tole zadevo, če imajo...če ne pa najboljši približek...veliko pit, vsaj 2l vode na dan!
Da slučajno ne dobiš kake infekcije ledvic, jaz sem novembra skoraj v bolnici obležala zaradi tega in je bilo res hudo! Pa tudi sicer imam že kr izkušnje s vnetjem mehurja in ledvic, tako da raje prepreči zdaj na začetku, dokler še lahko kaj narediš sama doma. Ponavadi je itak vse vredu, če ukrepaš na začetku, hvala bogu. Ker ko se poslabša, je hudo.

Aja, pa kr lepo bodije nosit zdaj par dni, ne ledvičk kazat :evil: :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
Shimmie_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 664
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shimmie_ » 16. Maj. 2011 10:11

Hvala za nasvet, sem že šla pogledat v domačo lekarno, sem našla neke čaje. Upam, da bo pomagalo :)

Sicer se skoz ful pazim, nosim spodnjo majco, ledvica imam res skoz pokrita, ampak ne vem, kr ni še dost :/
doda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a doda » 24. Maj. 2011 18:06

......
Uporabniški avatar
Zita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 9. 11. 2006
Kraj: La La Land

Neprebrana objavaNapisal/-a Zita » 30. Maj. 2011 20:43

Pozdravljene!

Jaz imam pa problem z menstruacijo... še nikoli nism imela spolnih odnosov (sem devica), tako da vem, da noseča nism... ampak mi 1 teden zamuja, in to se mi niti v puberteti ni še nikoli zgodilo... zato sm zelo živčna :S čutim neke bolečine v spodnjem delu trebuha, pa tut napihnjena sem že več kot 1 teden, niha mi razpoloženje in ves čas sm lačna (kot običajno ko imam PMS)... ali naj že paničarim ali je to normalno? :S upam, da ne gre za kako bolezen...prosim, povejte, kake so vaše izkušnje...
luccka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 29. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a luccka » 11. Jun. 2011 22:55

Ali katera ve za ginekologa/ginekologinjo v celju in okolici, ki še sprejema nove paciente in nima čakalne dobe 3 mesece?

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov