Nujno potrebujem - zdravstveni nasveti

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Mar. 2011 22:14

speliika<3 napisal/-a:jz mam pa eno nujno vprašanje.
moj kolega je meu prometno nesrečo in je zgubu ene 2 zoba. ma pa problem ker se zlo boji zobozdravnikov, še bolj pa inekcije. zdej je pa slišu neki glede anestezije. pa me zanima, a to lahko dobi če bo pač prosu zobozdravnico? pa če je to možno samo pri privat zobozdravnikih al pa samoplačniško, al lahko tut tam pri svoji zobozdravnici brezplačno? pa če se mora to plačat, kakšna je kej cena? je pa iz ljubljane.

Hvala že vnaprej ;)


Tudi sama se bojim zobarja, pa ti lahko zatrdim, da se protibolečinske injekcije sploh ne čuti, ko ti jo pikne v dlesen. In to ti je zobar (vsak zobar!!) dolžan dat zastonj! Js jo zahtevam zmer, kadar mi hoče kj vrtat.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 25. Mar. 2011 15:14

^^Ni res, da ti je zobar dolžan dat zastonj protibolečinsko inekcijo! Zastonj ti mora narest sivo plombo, za inekcijo se pa pri veliki večini plača okol 20€.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Mar. 2011 15:45

schpeltza napisal/-a:NOVO:
Mene pa zanima, če katera ve za kako kremo, ki bi omrtvičila kožo?


Seveda. Xylocain gel pa Lidokain gel, sam za oba rabiš recept.


In lokalna anestezija pri zobozdravniku, če je upravičena in ni kontraindicirana, se šteje pod stroške, ki jih krije zavarovalnica, enako je s protibolečinsko terapijo po tem (če gre za poseg, kjer se predvideva da bo prisotna bolečina še nekaj časa lahko zobozdravnik kamot napiše recept za tablete).
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 25. Mar. 2011 16:42

Ok, ampak pod upravičeno mislim, da vsako navadno plombiranje ne spada. Drugače je, če tako presodi sam zobozdravnik.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 25. Mar. 2011 16:58

Seveda da ne, ampak to je kot si rekla, na zobozdravniku da presodi in na pacientu, da se ne dela ful bogega, če ni treba. Ampak v osnovi ti mora zobozdravnik omogočit neboleč poseg, če tako zahtevaš.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 27. Mar. 2011 16:42

NOVO

Eno malo hecno vprašanje...

Je kaj narobe, če prideš na okulistični pregled z make upom? Ker imam nekako občutek, da je možno da se ti kej razmaže in da so namazane oči nekako v 'napoto'. Je imela katera probleme s tem?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 27. Mar. 2011 18:30

Če je le meritev dioptrije, potem ni problema (mogoče pri lečah ni najboljš zarad higiene, če si jih not pa ven daješ). Če je prou pregled očesa (kapljice za ozadje,...) je pa boljš (morda celo nujno), da si brez, ti pa tudi tam dajo za očistit ponavadi.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Mar. 2011 18:35

Jaz sem bla z makeup-om tud na pregledu za leče. Mal je blo nerodno si jih tiščat not ja :D Pa še okulist mi je rekel, da pač najprej lečke pa pol šminka... se mi zdi vsaj :D Priporočam da si trepalnic ne mažeš preveč pa ne delaj si neke debele črte spodaj pod očko. Drugače pa če se razmaže pa se lahko spucaš itak, če maš kako ogledalo s sabo al pa kr tam ko majo itak dosti ogledal :D
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 27. Mar. 2011 18:39

Tole z lečkami pa make-upom je tok "smešn" drugač, eni okulisti/optiki zagovarjajo, da najprej spucaš make-up in pol lečke ven (kar je men bolj logično, sej si pri namazanih trepalnicah vedno umažem prste, če si dajem ven leče) spet drugi pa, da najprej leče ven in pol dol make-up, kao da ne poškoduješ leče z drgnjenem :nixweiss:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 27. Mar. 2011 19:32

Hm, jaz si nikoli ne zamažem leč z maskaro, ko jih dajem pred odstranjevanjem ven. Nasprotno pa se mi je kdaj zgodilo, da sem pozabila in si kar začela drgnit z vato oči, potem pa morala lečo spirat, ker je bla cela popikana s črnim...
Because I can.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 27. Mar. 2011 20:03

Sploh si ne predstavljam, da bi si najprej dala dol make-up, pol pa ven lecke. Sej bi si s cistilnim mlekom cist zapackala leco :? Tko da se kr drzim tistga, kar so mi rekl, na uvajanju. Vedno najprej lece, pol pa make-up - kadar se mazem in kadar si cistim obraz.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5006
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 27. Mar. 2011 21:53

Ok hvala punce. Sicer se itak skoraj nikoli ne mažem, ampak mi bo verjetno ravno tako naneslo, da bom takoj po pregledu šla v službo, tam pa mormo bit vsaj malo naličene... Pomoje najbolš, da si vzamem kr maskaro in ostale stvari s sabo in se potem namažem na poti v službo :wink:
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 28. Mar. 2011 20:05

na nogi se mi je naredila neka "bulica", ki izgleda popolnoma enaka bradavici, a me na pritish precej boli. Kaj bi to lahko bilo? :) :?
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 28. Mar. 2011 20:15

Summer055 napisal/-a:na nogi se mi je naredila neka "bulica", ki izgleda popolnoma enaka bradavici, a me na pritish precej boli. Kaj bi to lahko bilo? :) :?



kurje oko?
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 28. Mar. 2011 20:36

še nikdar ga nisem imela, tako da niti en vem če je to to. Kako bi se pa tega kurjega očesa (če je to) lahko rešila?
Don't worry, be happy!!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov